Vilniuje sekmadienį viešintis JAV senatorius Richardas G.Lugaras įsitikinęs, kad JAV Senate užteks balsų Lietuvos siekiams tapti NATO nare paremti. "Aš esu tikras, kad atėjus laikui balsuoti dėl NATO plėtros, mes turėsime reikalingą dviejų trečdalių daugumą Senate", - sakė R.Lugaras.
Lietuva žengia į NATO
© KAM
Tai Lietuvoje viešintis Baltijos šalių narystės NATO rėmėjas senatorius respublikonas R.Lugaras sakė kartu su prezidentu Valdu Adamkumi surengtame brifinge Vilniaus universiteto kieme.

Paklaustas, ką mano apie Rusijos nerimą dėl NATO plėtros, senatoriaus sakė, Rusijos saugumas padidės, kai Baltijos šalys taps NATO narėmis, nes padidės viso regiono saugumas.

R.Lugaro nuomone, Rusija taip pat galėtų tapti NATO nare, tačiau šalyje turėtų būti įtvirtintos kalbos ir religijos laisvės, žmogaus teisės, demokratija, rinkos ekonomika.

"Tai yra tai, kas būdinga Baltijos šalims ir kitoms NATO valstybėms. Mes tikimės, kad Rusija judės ta kryptimi ir atitiks tuos kriterijus", - sakė R.Lugaras. V.Adamkus žurnalistams teigė, kad senatorius pripažino Lietuvos pasiruošimą tapti NATO nare.

"Mes užsitikrinom įsijungimą į NATO bendruomenę", - sakė V.Adamkus. R.Lugaras Lietuvoje vieši savo kelionės po Baltijos šalių ir Rusijos sostines metu.

Senatorius prisiminė savo susitikimus JAV su V.Adamkumi, kuomet V.Adamkus vadovavo JAV Vidurio Vakarų Aplinkos apsaugos agentūrai, o dabartinis senatorius buvo Indianapolio meru. "Dabar susitinkame lemtingu jūsų šaliai momentu, ir aš noriu paremti jūsų šalies siekius", - sakė R.Lugaras.

Po dvišalio susitikimo V.Adamkus ir R.Lugaras pasivaikščiojo po Vilniaus senamiestį, apžiūrėjo tautodailės kūrinius Pilies gatvėje, bendravo su vilniečiais ir sostinėje viešinčiais turistais. Apžiūrėję senamiestį prezidentas ir senatorius Rotušės aikštėje esančioje lauko kavinėje paragavo lietuviško alaus.

Vėliau R.Lugaras susitiko su ministru pirmininku Algirdu Brazausku. Po susitikimo A.Brazauskas žurnalistams sakė su senatoriumi daugiausiai kalbėjęs apie Lietuvos pasiruošimą narystei NATO.

A.Brazausko teigimu, R.Lugaras pritarė nuomonei, jog Lietuvos narystė NATO priklauso ir nuo gerų santykių su kaimynais, ypač su Rusija. "Mes kaip būsimieji NATO nariai turim vykdyti tokią politiką, kad ateitume į NATO be problemų - be išorinių problemų, be didelių vidinių problemų, be problemų santykiuose su kaimynais", - sakė A.Brazauskas.

Po pietų karinių oro pajėgų lėktuvu JAV senatorius išskris į Maskvą. R.Lugaras buvo tarp 18 senatorių, šių metų balandį paraginusių JAV prezidentą George'ą W.Bushą (Džordžą Bušą) paskelbti NATO plėtrą jo administracijos pirmiausiu prioritetu.

Šią vasarą per savo pasisakymą Senate R.Lugaras paragino kitais metais į NATO pakviesti tris Baltijos šalis, Slovakiją ir Slovėniją. Lietuva tikisi būti pakviesta į NATO kitąmet lapkritį per Aljanso viršūnių susitikimą Prahoje.

Pernai vasarį prezidentas V.Adamkus už nuopelnus Lietuvos valstybei garsinant jos vardą pasaulyje bei padedant jai integruotis į pasaulio valstybių bendriją, R.Lugarą apdovanojo Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio ordinu. 69 metų R.Lugaras Senate atstovauja Indianos valstijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (37)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (179)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...

Gyvai / Dakaro finišas: lietuvių ekipažai stoja į paskutinį mūšį (39)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (69)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Orai: ateina tikri šalčiai (31)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (23)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

Įstatymai privertė sukurti verslą (47)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (107)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Estija ketina atsisakyti kai kurių euro monetų (47)

Estija bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį labai saugojau, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (158)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...