Lietuvos karo medikai į tarptautinę taikos palaikymo misiją Afganistane grįš gegužę. Kaip BNS sakė Lietuvos karo medicinos tarnybos viršininkas pulkininkas leitenantas Leonardas Bakaitis, keturių karo medikų komanda dalyvaus misijoje Čekijos grupėje Vokietijos karo lauko ligoninės sudėtyje. Pernai nuo spalio vidurio iki Kalėdų keturi Lietuvos karo medicinos specialistai tarnavo Kabule dislokuotos Čekijos 11-osios karo lauko ligoninės sudėtyje.
Pasak L.Bakaičio, planuojama misijos trukmė - trys mėnesiai, kuriems praėjus, komandos bus keičiamos. "Po kandidatų atrankos parengsime dvi karo medikų komandas, kad būtų galimybė jas keisti, be to, bus atsarginių kandidatų", - sakė L.Bakaitis.

Planuojama, kad parengus ir paskiepijus medikų komandas, balandį jie išvyktų ruoštis misijai į Čekiją, o iš ten gegužę - į Afganistaną. Šie terminai, pasak karo medicinos tarnybos viršininko, suderinti su partneriais čekais ir vokiečiais.

"Esame patenkinti mūsų karo medikais. Žmonės įgijo gerą patyrimą. Kartu teko padaryti išvadų, pateikėme pasiūlymų Krašto apsaugos ministerijai dėl tolesnių dalyvavimo karo medicinos misijose krypčių", - sakė L.Bakaitis.

Pasak karo medicinos tarnybos viršininko, misijos patirtis leidžia daryti išvadas, kad sąjungininkams reikalingi ne tik pirmojo ir antrojo lygių - būtinosios medicininės pagalbos - specialistai, bet ir trečiojo lygio medicinos įstaigose - didelėse ligoninėse - darbo patirtį turintys medikai, pavyzdžiui, nuolat operuojantys chirurgai traumatologai ir kiti specialistai.

Anot L.Bakaičio, palaikyti trečiojo lygio karo medikų specializaciją Lietuvoje sudėtinga, nes kariuomenė per maža, kad išlaikytų karo ligoninę. Todėl Karo medicinos tarnyba siūlo tarptautinėms misijoms pasitelkti ir civilius rezervistus.

Be to, Lietuva sąjungininkams galėtų pasiūlyti ir medicinos kuopas, pavyzdžiui, gydomosios chirurgijos ir kitų specializacijų. Tokios medicinos kuopos galėtų veikti kaip atskiri "moduliai" arba būti integruoti į partnerių medicinos struktūras.

Rezervistų įtraukimas į karo medikų misijas, pasak L.Bakaičio, iškelia civilių gydytojų karinio parengimo problemą. Pasirinkus tinkamą civilį medicinos specialistą, jo karinis parengimas užtruktų pusmetį - po tris mėnesius bazinis kario ir būrio vado kursai. Toks variantas sunkiai įgyvendinamas, nes civilis gydytojas pusmečiui negalėtų ištrūkti iš savo darbo.

Todėl, pasak Karo medicinos tarnybos vado, "reikia ieškoti kitų būdų, galbūt pasitelkiant kitų valstybių patirtį". Lietuvos karo medikai praėjusį dešimtmetį nesyk dalyvavo tarptautinėse taikos palaikymo misijose Balkanuose.

Afganistane antiteroristinėje operacijoje "Tvirta taika" ("Enduring Freedom"), nuo lapkričio dalyvauja ir maždaug 40 Lietuvos specialiųjų pajėgų karių, kurie yra dislokuoti Bahramo mieste, esančiame už 50 kilometrų nuo sostinės Kabulo.

Lietuvos kariai gali vykdyti specialiąją žvalgybą, saugoti objektus bei atlikti kitas užduotis. Būrį sudaro profesionalios tarnybos kariai iš ypatingosios paskirties dalinio "Aitvaras".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dabartiniai šalčiai – tik preliudija: pavasario teks laukti tikrai ilgai (34)

Ketvirtadienį šaltų orų periodas tik prasidėjo – laukia dar žemesnė temperatūra, LRT RADIJUI...

Žinia apie suimtą Venckienę suteikė viltį: sieks, kad būtų teisiama ir dėl nužudymo (495)

Čikagos (JAV) teismui nusprendus suimti nuo Lietuvos teisėsaugos beveik penkerius metus...

Du žaidėjus atmetęs Adomaitis paskelbė dvyliktuką rungtynėms su Vengrija (13)

Trečiųjų FIBA pasaulio čempionato atrankos rungtynių išvakarėse Lietuvos krepšinio...

Sveikatos apsaugos krizė: negali būti sotus, kol tavyje – kaspinuotis (3)

Daugelį metų visi taikėsi prie „nemokamos“ medicinos sistemos . Didelė dalis gydytojų nuo...

Nemalonus perspėjimas: po „Brexit“ ES gali nebegalioti britiški vairuotojo pažymėjimai (49)

Gali taip įvykti, kad po „Brexit“ britų vairuotojai negalės važiuoti į Europą, nes jų...

Mokslininkai Antarktidoje pradeda paslaptingos ekosistemos tyrimą (1)

Tarptautinė mokslininkų grupė, vadovaujama organizacijos „British Antarctic Survey“ (BAS),...

Vilniuje iš degalinės sprukdamas „Audi“ vairuotojas apdaužė keturis automobilius, paskui nulėkė pėsčias (76)

Ketvirtadienio popietę, 15.07 val., Vilniaus policija gavo pranešimą iš degalinės „Viada“,...

Unikali sala Baltijos jūroje stebina neįprasta namų architektūra (15)

Danijai priklausančioje Lesės saloje Baltijos jūroje galima pamatyti namų, kurių stogai...

Medikai perspėja: gripo komplikacijų grėsmė išlieka net susilpnėjus ligos simptomams

Šių metų septintąją savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyta 219...

„Naisių vasaros“ istorija – visai ne tokia paprasta, kaip galima būtų pagalvoti (203)

Kuo „Naisių vasara“ skiriasi nuo „Simpsonų“, ir ar galima teisiškai įrodyti, kad šis...