aA
Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikai pastebėjo, kad nuo pirmaidenio pradėta platinti dezinformacija, kad neva, pratybų „Geležinis vilkas 2023–I“ tikslai buvo puolamieji, po jų prasidėjo kovinės patirties turinčių asmenų Lietuvoje verbavimas, o Sveikatos apsaugos ministerija, neva, platina darbo skelbimus ir aktyviai kviečia savanorius tarnauti karo medikais Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnyboje užsienyje – Lenkijoje, Liubline, praneša Lietuvos kariuomenė (LK).
Lietuvos kariuomenės pratybos laikinai įrengtoje lauko ligoninėje
Lietuvos kariuomenės pratybos laikinai įrengtoje lauko ligoninėje
© Lietuvos kariuomenė

„Panašūs darbo skelbimų tekstai, bet be kai kurių dabar suklastotų detalių, buvo talpinami 2022 metais lrv.lt svetainėje. Jais siekėme pritraukti karo medikų į Lietuvos kariuomenę. Galimai iš šios svetainės piktavaliai nukopijavo tekstus ir juos modifikavę sukūrė dezinformacines žinutes. Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnyba niekada neieškojo paramediko tarnybai Liubline, Lenkijoje ar kitose užsienio šalyse. Taip pat norime pažymėti, kad darbo skelbimuose mūsų tarnyboje nenurodomi reikalavimai mokėti užsienio kalbas“, – sako Lietuvos kariuomenės karo medicinos atstovai.

Kaip nurodoma pranešime, žinutės ėmė sklisti įvairiuose puslapiuose anglų, rusų ir lietuvių kalba.

„Gegužės 22 d. tinklapyje „The Duran“ buvo publikuotas straipsnis anglų kalba „Kas vyksta prisidengus karinėmis pratybomis Lietuvoje“, kurio autorius pasivadinęs vardu Klaus Weber svarstė, kad Lietuva, prisidengdama minėtomis pratybomis, ruošia savo karius ir gydytojus dalyvavimui karinėse operacijose užsienyje. Jis darė prielaidą, kad Lietuvos kontingentas ruošiasi dalyvauti operacijoje Ukrainos teritorijoje ir rašė, kad Lietuvos piliečiams siunčiami kvietimai elektroniniu paštu tarnauti medikais, bei būti pasiruošus tarnybai užsienyje. Taip pat straipsnyje nurodoma, kad lenkų, rusų ar ukrainiečių kalbų mokėjimas medikams būtų privalumas“, nurodo LK.

Kitą dieną šią naujieną pakartojo puslapis anglų kalba „Daily Kos“, o po jo, trečiaidenį, puslapis rusų kalba „Военно Политическое Обозрение“. Jame jau teigiama, kad Lietuva prisidengdama šiais mokymais ruošia savo karius tiesioginiams kariniams veiksmams Ukrainoje, o Lietuvos medikus – priimti daug sužeistų lietuvių iš mūšio lauko.

Tą pačią dieną, išvertus melagieną į lietuvių kalbą, naujiena buvo publikuota ir portaluose „Ldiena“ bei „20min“.

LK pažymi, kad šios melagienos sklindančios straipsniuose yra papildytos suklastotu Sveikatos apsaugos ministerijos raštu, kuriame patalpintas mėgėjiškai redaguotas skelbimas kviečiantis tarnybai karo medikų gretose Lenkijoje. Tokį neegzistuojantį raštą „Dėl darbo pasiūlymų sveikatos priežiūros specialistams“, neva, pasirašiusi Sveikatos apsaugos viceministrė šių metų gegužės 15 dieną.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas pataria atsakingai vertinti ir vartoti informaciją iš viešai prieinamų šaltinių, ypač gaunamą iš socialinės medijos platformų. Rekomenduoja pasitikėti oficialių Lietuvos Respublikos institucijų informacija.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
2.7143

Top naujienos

Delfi Plius

Ukraina dar pamena ir kitą susprogdintą užtvanką: liudininkų pasakojimuose – šiurpios detalės

Okupantų rusų Ukrainoje sunaikinta Kachovkos užtvanka sukėlė katastrofą ir priminė kitą...

Naujas tyrimas Vilniuje parodė tiesą, kurios apie savo vaikus nenorėtų sužinoti tėvai: vieną minutę agresyvus, kitą – komoje (1)

Vieną minutę agresyvūs, kitą – ištikti komos, apimti traukulių, nekoordinuoti ir kamuojami...

Karas Ukrainoje. Cinizmo viršūnė: Rusija apšaudo nuo potvynių bėgančius žmones, išsigelbėti siekia 17 tūkst. ukrainiečių  Ukrainoje užtvindytos 24 gyvenvietės, vanduo plūsta į Chersoną (70)

Naktį į antradienį okupantai rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri yra prie...

Konkurencija dėl atostogautojų pasiekė naują lygį: į Turkiją išskrido didžiausias Lietuvos istorijoje keleivinis lėktuvas (4)

Siekdami atkreipti kuo daugiau dėmesio, Lietuvoje veiklą pradedanti turkiško kapitalo kelionių...

Sniego pilys

Tokie bandymai jau buvo daryti su gyvūnais, bet italų chirurgas ryžosi žengti toliau: nutarė perkelti žmogaus galvą ant kito žmogaus kūno

Jis gimė neturėdamas galimybės vaikščioti, ryžosi operacijai, kad jo galva būtų persodinta ant...

Lietuva turi milžiniškų tikslų: maitinsime Vokietiją elektra ir tapsime pavyzdžiu visai Europai (2)

Po karo Ukrainoje pradžios driokstelėjusi energetikos krizė kaip reikiant smogė ne tik verslams,...

Karo būseną pasiekęs Maksvytis lygino Lietuvą su Turkija

„Sureagavome tiek mes, tiek sirgaliai“, – po pergalės 95:80 prieš Vilniaus „Rytą“...

Žibėnas auklėtinius ragino kovoti su žalgiriečiais, o ne „kažkokiais demonais“

Vilniaus „Rytas“ iš pažiūros žaidė netgi kokybiškiau nei pirmojo finalo vizito Kaune metu,...

Brazdeikis aptildė kritikus, o „Žalgiris“ apgynė savo tvirtovę nuo „Ryto“ šturmo

Antradienio vakarą Nemuno saloje vykusiose trečiose LKL didžiojo finalo rungtynėse Kauno...

Indonezijoje į aviacijos verslą įsisukęs Martynas Grigas sustoti neketina: apie geriausias vietas lėktuve ir azijiečių skirtumus

Prieš 8 metus Indonezijoje Martynas Grigas užsuko neįtikėtino dydžio verslą ne bet kur, o...