aA
Penktadienį Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) įvykusioje trečiojoje Lietuvos ir Lenkijos krašto apsaugos ministrų taryboje ministrai Arvydas Anušauskas ir Mariuszas Blaszczakas aptarė pažangą penkiose prioritetinėse bendradarbiavimo srityse – gynybos planavime, oro gynyboje, jūrinės aplinkos suvokime, įsigijimuose ir kibernetiniame saugume. Taip pat – regioninį saugumą ir paramą Ukrainai, pranešė KAM.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, Lietuvos ir Lenkijos tarpusavio parama ir bendras pasiruošimas atgrasymui ir gynybai yra ypač svarbus. Mes Rusiją laikome ilgalaike grėsme Vakarams ir sutariame, kad turime kartu dirbti tiek dvišaliai, tiek NATO ir ES formatuose, kad būtų priimtas reikiamas atsakas Rusijos grėsmei atremti. Privalome sutelkti jėgas kartu siekiant bendrų tikslų“, – teigė A. Anušauskas.

A. Anušauskas ir M. Blaszczakas sutarė vieningai reikalauti Rusijos vadovybės atsakomybės prieš pasaulį už invaziją į Ukrainą, diskutavo NATO ir ES darbotvarkės klausimais, karinio mobilumo tema. Ministrai aptarė ir artėjantį NATO viršūnių susitikimą Madride bei būtinybę stiprinti NATO rytinio pakraščio gynybą realiais koviniais pajėgumais, remiantis priešakinės gynybos konceptu.

„Kaip regiono valstybės, turinčios sieną su Rusija, turime bendrą tikslą – pradėti naują NATO adaptacijos etapą. Artėjančiame viršūnių susitikime tikimės esminių sprendimų dėl NATO Rytinės dalies gynybos sustiprinimo, įskaitant dėl NATO priešakinių pajėgų kovinių grupių batalionų padidinimo iki brigados dydžio vienetų, patikimos oro ir priešraketinės gynybos Baltijos valstybėse užtikrinimo“, – sakė A. Anušauskas.

Krašto apsaugos ministrai įtvirtino šalių glaudesnio bendradarbiavimo sritis ateityje – sutarta dar glaudžiau bendradarbiauti kibernetinio saugumo srityje įsteigiant tam skirtą darbo grupę. Ministrai pabrėžė ir JAV karinio buvimo regione svarbą. Taip pat sutarta toliau glaudžiai bendradarbiauti teikiant paramą Ukrainai ir tam išnaudoti turimus dvišalio bendradarbiavimo instrumentus.

„Vertiname Lenkijos lyderystę ir pastangas koordinuojant paramą Ukrainai. Siekiame dirbti kartu su Lenkija teikiant visokeriopą paramą ir toliau ieškome būdų sustiprinti Ukrainos kariuomenę. Planuojame papildomai perduoti Lietuvoje gaminamų antidronų ir termovizualinių stebėjimo įrenginių“, – sakė A. Anušauskas.

Ministrai taip pat pasveikino Suomijos ir Švedijos apsisprendimą siekti narystės NATO.

Lietuvos ir Lenkijos krašto apsaugos ministrų taryba nuo 2020 metų rengiama, siekiant įgyvendinti bendrą Lietuvos ir Lenkijos prezidentų deklaraciją dėl partnerystės saugumo srityje, kuri buvo paskelbta 2019 m. vasario 21 d. Deklaracijoje sutarta bendromis jėgomis siekti regiono gynybai kertinių tikslų dvišaliu, NATO ir ES pagrindu.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.4000

Top naujienos

Giedrė Balčiūtė

Viena po kitos Simoną užgriuvusios ligos ir priaugti kilogramai dingo, pakeitus mitybą: papasakojo, kaip pasikeitė valgiaraštis

Nuo paauglystės Simoną Laiconaitę kamavo migrena . Laikui bėgant, prisidėjo ir daugiau ligų,...

Prieš vasaros sezoną turi svarbų perspėjimą: būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos ženklus paplūdimiuose išvysite staigmenų

Jau birželio 1 dieną Klaipėdos paplūdimiuose pradės budėti gelbėtojai ir bus pristatyta nauja...

Karo ekspertai: rusų nervai gali neatlaikyti – tai ukrainiečiams būtų puiki žinia (3)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad rusai,...

JAV dėl Lenkijos žengė retą žingsnį (1)

Europos Sąjunga (ES) nurodė, jog gali imtis teisinių veiksmų prieš vieną Lenkijos įstatymą,...

Tiesioginė transliacija / Orijaus kelionės. Korėjiečiai nepakelia alkoholio: vos išgeria - ima svirduliuoja ir verkti

Populiariausia Lietuvoje kelionių laida - Pietų Korėjos sostinėje Seule. Žurnalistas Orijus...

Agnė Keizikienė

Pasakė, kas gali išduoti, kad vyro organizme ima daugėti moteriškų hormonų estrogenų: veikia ne tik išvaizdą, bet ir lytinę funkciją

Jei testosteronas vadinamas vyrišku hormonu, atitinkamai estrogenai yra moteriškų hormonų...

Bronzinė serija prasidėjo jonaviškių pamokėle pakrikusiam „Lietkabeliui“

Praėjusio sezono vicečempionui Panevėžio „Lietkabeliui“ gresia perspektyva nusmukti iškart...

Algirdas Amšiejus: pasaulyje ūkininkai už bičių paslaugas jau moka nemažus pinigus

Neseniai buvo minima Pasaulinė bičių diena. Bitininkystę puoselėjantis sodininkas Algirdas...

Malinauskas nusprendė netylėti ir kreipėsi į Tapiną (92)

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas teigia, kad ne visuomenininkas Andrius Tapinas turėtų...