Buvę "Lietuvos aido" vadovai, paprašę Vilniaus apygardos teismo iškelti bankroto bylą bendrovei, su naujuoju UAB "Lietuvos aidas" šeimininku Algirdu Pilveliu santykius žada aiškintis teismuose.
Buvę dienraščio "Lietuvos aidas" vyriausias redaktorius Rimantas Varnauskas ir UAB "Lietuvas aidas" direktorius Algimantas Patamsis spaudos konferencijoje antradienį pareiškė, kad kreipsis į teismą, jei A. Pilvelis toliau viešai juos kaltins sąmoningai sužlugdžius laikraštį.

"A. Pilvelis viešai platina kalbas apie tai, kad bendrovės vadovai visas gautas bendrovės pajamas persivesdavo į asmenines sąskaitas, mes kaltinami, kad siūlome prenumeratoriams atsisakyti prenumeratos, kad bendrovę sąmoningai privedėme iki bankroto", spaudos konferencijoje sakė R. Varnauskas.

Pasak jo, pernai buvo įkurtas tam tikras "gelbėjimosi ratas" - viešoji įstaiga "Lietuvos aido fondas", per kurią buvo vykdoma iš esmės visa UAB "Lietuvos aidas" finansinė veikla, nes bendrovės sąskaitos buvo areštuotos dėl skolų.

Fondas neišgelbėjo laikraščio, bet, pasak buvusio UAB "Lietuvos aidas" direktoriaus A. Patamsio, fondas dabar galėtų pats pradėti leisti laikraštį, nes fondas, jo teigimu, yra gavęs iš "UAB "Lietuvos aidas" teisę naudotis "Lietuvos aido" vardu.

A. Patamsio teigimu, dabar UAB "Lietuvos aidas" skolos siekia daugiau nei 7 mln. litų.

Pirmadienį UAB "Lietuvos aidas" direktorius A. Patamsis paprašė Vilniaus apygardos teismo iškelti bankroto bylą bendrovei.

Antradienį A. Patamsis atsistatydino iš UAB "Lietuvos aidas" direktoriaus pareigų, o R. Varnauskas - pirmadienį iš dienraščio "Lietuvos aidas" vyriausiojo redaktoriaus pareigų.

A. Pilvelis, kuris ir anksčiau buvo vienas pagrindinių "Lietuvos aido" akcininkų, įsigijo kontrolinį bendrovės akcijų paketą, praėjusią savaitę supirkę jas iš kito akcininko - nuosaikiojo konservatoriaus Sauliaus Šaltenio.

Dabar 80 proc. "Lietuvos aido" akcijų turi A. Pilvelis, 4,37 proc. akcijų priklauso konservatorių partijai, likusi akcijų dalis priklauso smulkiems akcininkams.

Kitoje spaudos konferencijoje antradienį A. Pilvelis sakė, kad jį direktoriumi išrinko stebėtojų taryba. Pasak jo, dar neaišku, kas užims dienraščio vyriausiojo redaktoriaus pareigas.

A. Pilvelio teigimu, vyriausio redaktoriaus kandidatūra turėtų būti patvirtinta po dviejų savaičių.

A. Pilvelis sakė, kad dienraštis "Lietuvos aidas" išliks dešinės pakraipos, jis po mėnesio turėtų išeiti ir pirmadieniais, o jo kaina sumažės nuo 2 iki 1,30 lito.

Buvusį dienraščio tiražą (apie 17 tūkst.) A. Pilvelis žada pasiekti per pusantrų metų. Dabar "Lietuvos aido" tiražas šeštadieniais yra apie 10 tūkst. egzempliorių, o šiokiadieniais - apie 7 tūkst.

A. Patamsio pirmadienį surašytame pareiškime teismui dėl bankroto bylos iškėlimo rašoma, kad 1999 metų gruodžio 31 dieną UAB "Lietuvos aidas" įsipareigojimai buvo 5 128 390 litų, o nuosavas turtas - 3 358 408 litai.

Anot pareiškimo, bendrovės įsiskolinimai viršija nuosavą turtą beveik dvigubai, ir tolesnė bendrovės veikla "vestų prie kreditorių apgaulės".

Kaip teigiama dokumente, bendrovė nebegali mokėti darbo užmokesčio savo darbuotojams, nebegali atsiskaityti už gautas prekes ir paslaugas, nebesugeba vykdyti įstatymais nustatytų privalomųjų mokėjimų ir nebegali mokėti priteistų sumų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kalėdų miestelis prie dailiosios Vilniaus eglės: įvertinkite kainas (56)

Kalėdinė mugė Vilniaus Katedros aikštėje, veikianti nuo gruodžio 1 d., šventiškai nusteikusius...

Kaip netapti visiškais Europos nevykėliais (207)

Įvairiuose Europos Sąjungos šalis lyginančiuose reitinguose neretai blogiau už Lietuvą atrodo...

Rimvydas Valatka. Ne baudžiauninkų reikalas (11)

Matijošaitis sunaudojo puskilometrį virvės puošdamas Kauno eglę. O galėjo ir pataupyti....

JAV lietuvis Vanagaitę kaltina melu (398)

JAV nerimsta aistros dėl rašytojos Rūtos Vanagaitės pasisakymų. Į DELFI kreipęsis svetainės...

Atrodo, smulkmė, o lėmė 17 tūkst. eurų skolą: sėkmingas verslininkas atsidūrė visiškam dugne (128)

Kadaise Aleksas buvo sėkmingas verslininkas, kurio pinigai nebetilpo kišenėse, tačiau dabar jis...

Putinas padėkojo Trumpui už pagalbą sužlugdant galimas atakas Sankt Peterburge papildyta (29)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėkojo Jungtinių Valstijų vadovui Donaldui Trumpui už...

„Lietuvos ryto“ trio debiutas pažymėtas neįtikėtinu dviejų pratęsimų trileriu

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (11-4) gretose debiutavo net trys žaidėjai, tačiau net ir jie...

Skaičių magija: kaip parduoti 96 tūkst. eurų nuvertėjusį BMW (9)

Automobilių rinkoje konkurencija tokia didžiulė, kad nė vienas gamintojas negali sau leisti...

Garsiausi paveikslai, slepiantys netikėtas paslaptis: šias detales pastebėjo nedaugelis (3)

Straipsnyje aprašyti paveikslai daugeliui nebus matomi pirmąkart, tačiau galime lažintis, kad tik...

Krachas tęsiasi: „Lietkabelis“ sutriuškintas Utenoje (22)

Permainos trenerių štabe nepadėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ (10-5) nutraukti nesėkmių...