aA
Lietuvoje viešintis Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius papasakojo, kokių ginklų su rusų okupantais kovojančiai šaliai reikia labiausiai ir prisiminė pirmąsias karo valandas.

O. Arestovyčiaus teigimu, Ukrainai dabar labiausiai reikia oro gynybos sistemų, ilgojo nuotolio raketų, tankų.

„Mums reikia ginklų. Jei Vakarai kolektyviai padvigubintų artilerijos sistemos HIMARS, skiriamos Ukrainai, mums to užtektų, mes laimėtume. Gali būti lėktuvai, raketos, dronai ir kita, bet to mums reikia ypač. Šis karas dar kartą įrodo, kad svarbiausia yra sunkioji ginkluotė“, – sakė jis.

Jis prisiminė pirmąsias karo valandas.

„Supratau, kad turiu penkias valandas gyventi, nes kita ataka turėjo būti į Kyjivo centrą, kur yra vyriausybinis kompleksas. (…) Mes buvome pasiruošę kautis. Mūsų kariai aplink prezidentūrą šaudė. (…) Penkios minutės po šaudymų prezidentas išėjo į gatvę ir ten dar matėsi dūmai po šaudymų. Prezidentas patikino, kad esame čia ir nepasiduodame, bet iš tiesų mes buvome pasirengę mirti“, – akcentavo O. Arestovyčius.

Jis teigė, kad jau tada suprato, jog jėgų persvara yra milžiniška.

„Jei rusai nebūtų padarę kelių kvailų klaidų, mes būtume kritę, bet apie tas klaidas galėsiu pasakyti po karo“, – sakė O. Arestovyčius.

Ukrainos prezidentūros atstovo teigimu, šiuo metu šalies kariuomenė kontratakuoja dviem kryptimis: Chersono ir Charkyvo.

„Per vieną dieną mes pasistūmėjome maždaug 50 kilometrų į plotį ir 40 kilometrų į priekį – paėmėme daug belaisvių, amunicijos, karinės įrangos bei ginklų. Tikimės per mėnesį ar du atsiimti Chersoną ir keletas įdomių veiksmų bus Ukrainos Rytuose“, – užsiminė O. Arestovyčius.

Kalbėdamas apie Baltijos šalių ir Lenkijos sprendimą neįsileisti Šengeno vizas turinčių rusų, jis atkreipė dėmesį, kad Rusija dėl to pradėjo informacinę ataką.

„Jie sako, kad tai rusofobijos pavyzdys, bet taip nėra. Mano nuomone, apie tai turime galvoti, kai kalbame apie Europos saugumą, nes Putinas sako, jog pradeda karą prieš kolektyvinius Vakarus. Jei jie pradeda karą prieš kolektyvius Vakarus, ką dešimtys tūkstančių Rusijos piliečių ten daro?“, – kalbėjo O. Arestovyčius.

Į klausimą, kada, jo nuomone, kare įvyks lūžis, O. Arestovyčius atsakė paprastai – tada, kai atsiimsime Chersoną.

„Rusijos modelis kariams yra toks, kad turi būti girtas ir kaip indėnas eiti kovoti. Jei jie gauna per veidą, jie nutyla. Jie nesupranta, ką jų propaganda turėtų pasakyti kariams ir civiliams, jei jie pradėtų pralaimėti, nes jų propaganda sukurta tik okupavimui. Jei jie ims pralaimėti, visi naratyvai, visa propaganda, visos jų valdžios pastangos pralaimės. Rusija pradės byrėti po to, kai atgausime Chersoną, kitą didelį regioną arba paimsime itin daug belaisvių“, – tvirtino Ukrainos prezidentūros atstovas.

„Ateityje mes susigrąžinsime ir Krymą“, – akcentavo O. Arestovyčius.

Jis teigė neabejojantis, kad Ukraina karą laimės.

„Blogiausiu scenarijumi, laimėsime kitą vasarą, bet tai visiškai priklauso nuo ginkluotės, kuri mums duodama, kiekių. Jei kolektyviai Vakarai duos mums daugiau ginklų, laimėsime šią žiemą. Jei ne, tai gali būti kitą vasarą, tai neabejotina. Net rusai tai aiškiai supranta“, – pabrėžė O. Arestovyčius.

Ukrainos prezidento administracijos atstovas pakomentavo ir Lietuvos paramą kariaujančiai šaliai.

„Jei jūs nebūtumėte mūsų rėmę, aš jau būčiau miręs, nes Lietuvos prezidentas ir krašto apsaugos ministras atvyko į Kyjivą kovo viduryje, kai aplink jį buvo rusai. Tai buvo didžiulė parama“, – priminė O. Arestovyčius.

Jis juokavo, kad, vertindamas Lietuvos paramą, jis kartais pagalvoja, jog Lietuva atiduoda du trečdalius savo gynybos biudžeto vertės paramos Ukrainai.

„Rusijos laukia griūtis. Mes susigrąžinsime Krymą, Donbasą ir kitas okupuotas teritorijas“, – sakė O. Arestovyčius.

Oleksijus Arestovičius
Oleksijus Arestovičius
© DELFI / Josvydas Elinskas

Jo teigimu, rusai bus nugalėti tik karo lauke.

„Vakar buvo ta diena, kai pradėjome rusus nugalėti“, – akcentavo jis.

O. Arestovyčiaus teigimu, Vakarai turi tik vienintelę, ateinančią žiemą, kada gali nutraukti visus energetinius saitus su Rusija galutinai.

„Aš manau, kad Europa ras kantrybės vienai žiemai, kad nutrauktų bet kokią priklausomybę nuo Rusijos. Tai puiki galimybė“, – tvirtino Ukrainos valdžios atstovas.

O. Arestovyčius taip pat pasakojo, kad rusų kariai iš nukautų ukrainiečių karių vagia batus, nes jų avalynė – itin prasta.

„Tai kvaila. Pagal karo tradicijas, tu negali paimti mirusio kario batų. Tai labai blogas ženklas. Jie tai žino, bet daro“, – sakė jis.

Spaudos konferencijos pabaigoje O. Arestovyčius patikino, kad lietuvių dovanotas „Bayraktar“ šiuo metu yra efektyviai naudojamas kovose prie Chersono.

„Ačiū jums labai už tai“, – pridūrė O. Arestovyčius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(220 žmonių įvertino)
4.5318

Top naujienos

Deklaruotas didesnis dujų suvartojimas neatsipirko: grąžinta mažesnė permoka tiekėjas turi patarimą

Noras patogiau apmokėti komunalines paslaugas gali kartais atsigręžti prieš patį vartotoją. Iš...

Benkunskas įvardijo, nuo kurių Vilniaus gatvių pradės taisyti klaidas

Dešimt metų Vilniaus vicemeru dirbęs 38–erių Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Įtampa Kėdainių ligoninėje prasiveržė ugnikalniu: kaltina vieną medikę (3)

Pranešdama apie ligoninėje pastebėtą esą nederamą Fizinės reabilitacijos skyriaus vedėjos...

Karas Ukrainoje. Ukraina išlaisvino dar vieną svarbų miestą: pasitraukdami okupantai sugebėjo „pasižymėti“ Ukraina: didysis rusų puolimas žlugo (1)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Nemaloni patirtis parduotuvėje iškėlė skaitytojai klausimą: kiek taip žmonių apgaunama visos Lietuvos mastu?

Savanorių prospekto „ Lidl ” parduotuvėje apsilankiusi kaunietė liko nemaloniai nustebinta....

Vytautė Merkytė

Vytautas su šunų pagalba ieško dingusių asmenų ir skenduolių: papasakojo įsimintiniausias paieškas ir koks momentas – skaudžiausias

Tai itin baisus scenarijus, tačiau retkarčiais kai kuriems žmonėms jis tampa realybe – dingo...

Moterys apie šį sutrikimą kalba itin nedrąsiai – delsia kreiptis pagalbos, o gyvenimo kokybė blogėja kasdien

Šlapimo nelaikymas moterų gretose dažna problema, sako „Northway“ medicinos centro...

Ekspertas įvertino Rusijos ir Kinijos vadovų susitikimą: Putinui teko nuryti karčią piliulę (1)

Trečiadienį baigėsi istoriniu laikomas Kinijos vadovo Xi Jinpingo ir Rusijos prezidento Vladimiro...

Karo ekspertai: kažkas tikrai bus

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad dėl...

Konvojuojat kalinius užpultas Matuko žudikas Kontenis: tai kerštas už vaiko nužudymą (14)

Dėl keturmečio posūnio Matuko nužudymo 19 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas Kėdainių...