aA
Antradienį ir trečiadienį į Vilnių su oficialiu darbo vizitu atvyksta Lenkijos vicepremjeras, kultūros ir nacionalinio paveldo ministras prof. Piotras Glinskis. Jis dalyvaus parodos „Lietuva, Tėvyne mano... Adomas Mickevičius ir jo poema „Ponas Tadas“ atidaryme Valdovų rūmuose. Vicepremjeras susipažins su kapinių restauravimo darbų eiga ir aplankys sakralinius objektus, kuriuose atliekami darbai Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos lėšomis. Ministras taip pat įteiks apdovanojimus už Lenkijos ir Lietuvos kultūrinio bendradarbiavimo plėtrą ir nacionalinio atminimo vietų saugojimą Lietuvoje.
© DELFI / Karolina Pansevič

Antradienį ministras padės gėlių prie Motinos ir sūnaus širdies kapo seniausiose Vilniaus Rasų kapinėse ir susipažins su kapinių restauravimo darbų eiga. Vėliau Pacų rūmuose Lenkijos Respublikos ambasados ir Lenkijos instituto Vilniuje teikimu, vicepremjeras, kultūros ir nacionalinio paveldo ministras prof. P. Glinskis įteiks apdovanojimus asmenims už nuopelnus plėtojant lenkų ir lietuvių kultūrinį bendradarbiavimą ir tautos atminties vietų Lietuvoje apsaugą.

„Nusipelnęs kultūrai Gloria Artis“ bronzos medaliu bus apdovanoti Šv. Kristupo festivalio meno direktorė Jurgita Murauskienė - už aktyvią lenkų muzikos sklaidą viename iš svarbiausių Lietuvos muzikos festivalių. Jos pastangomis jau surengta per 30 muzikos projektų, kuriuose, be kitų, dalyvavo Aga Zaryan, Wlodzimierzas Nahorny, Maciej Fortuna, Wlodekas Pawlikas, Royal String Quartet, Motion Trio.

Taip pat fotografijos festivalio „Kaunas Photo” direktorius Mindaugas Kavaliauskas - už lenkų fotografijos sklaidą Lietuvoje. Vadovaujant Kavaliauskui, Kauno fotografijos festivalyje jau daugiau nei 10 metų dalyvauja fotografai iš Lenkijos. Dvejus metus (2009 ir 2017 m. ) festivalis buvo skirtas lenkų fotografijos ir fotografų sklaidai, o Lenkija buvo festivalio garbės viešnia.

Apdovanojimas „Nusipelnęs lenkų kultūrai“ skirtas leidyklos „Apostrofa“ direktorei Giedrė Kadžiulytei - už lenkų literatūros sklaidą Lietuvoje. Jos iniciatyva lietuvių kalba išleistos kelio dešimtys lenkų autorių knygos. 2011 m. G. Kadžiulytė buvo jubiliejinių Česlovo Milošo metų minėjimo Lietuvoje komisijos narė.

Šis apdovanojimas suteikiamas Vilniaus dailės akademijos leidyklos redaktorei, vaikų kūrybos studijos „Tu gali sukurti knygą“ ir „Knygų šalis“ vadovei Sigutei Chlebinskaitei už lenkų literatūros ir iliustracijų vaikams sklaidą Lietuvoje. Ne vienerius metus jos iniciatyva ir pastangomis Vilniaus knygų mugėje savo veiklą pristatė knygų vaikams leidėjai iš Lenkijos: „Muchomor“, „Ezop“, „Dwie Siostry“, „Wytwórnia“, „Hokus Pokus“, „Warstwy“ ir kt.

Apdovanojama ir Wojciecho Weisso muziejaus fondo valdybos pirmininkė Zofia Weiss Nowina Konopka - už aktyvią veiklą revitalizuojant buvusią grafų Tiškevičių Užutrakio rezidenciją. Z. Weiss Nowina bendradarbiauja su Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija nuo 2008 m. Ji - daugelio rūmuose pagal projektą Užutrakis veikusių parodų kuratorė.

Bus pagerbta buvusi Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė - už lenkų ir lietuvių bendradarbiavimą „kultūros“ paveldo apsaugos srityje. 2015 metais jos iniciatyva pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos kultūros paveldo departamento ir Lenkijos nacionalinio paveldo instituto. Svarbus jos indėlis atnaujinant Palangos kurhauzą, Užutrakio Tiškevičių rezidenciją, Rasų kapines, Oginskių koplyčią-mauzoliejų Šv. Petro ir Povilo kapinėse Vilniuje, taip pat restauruojant žydų paveldo vietas buvusioje Abiejų Tautų Respublikoje. Aktyviai tarpininkavo Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijai gaunant leidimus ir organizuojant Vilniaus šventovių restauravimo darbus.

Apdovanojimas bus įteiktas humanitarinių mokslų daktarei, istorikei Lilianai Narkowicz - už indėlį populiarinant Vilniaus krašto kultūros paveldo istoriją. L,Narkowicz - daugelio knygų, tarp jų - apie Užutrakio, Vokės, Lentvario istoriją, taip pat per 500 straipsnių autorė; Šalčininkų rajono viešosios bibliotekos vyr. bibliografei, kraštotyrininkei Krystynai Mariai SBawiDskai - už indėlį į Rūdininkų girios tautinės atminties vietų apsaugą, žinių apie Lenkijos istoriją sklaidą, indėlį sudarant Tautinės atminties vietų Lietuvoje katalogą.

Apdovanojimas „Nusipelnęs lenkų kultūrai“ bus įteiktas Švenčionių rajono savivaldybės tarybos nariui, Naujųjų Švenčionių lenkų kultūros namų direktoriaus pavaduotojui Waclawui Wilkojciui - už indėlį į Švenčionių rajono tautinės atminties vietų apsaugą, žinių apie Lenkijos istoriją sklaidą, indėlį į lenkų kultūros sklaidą.

Lenkijos Respublikos vicepremjeras, Kultūros ir nacionalinio paveldo ministras prof. P. Glinskis taip pat įteiks Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministro kiekvienais metais skiriamą apdovanojimą už nuopelnus kultūros paveldo apsaugai užsienyje Visuomeninio Senųjų Rasų kapinių priežiūros komiteto garbės pirmininkei Alicijai Klimaszewskai.

18 val. Valdovų rūmuose Lenkijos vicepremjeras kartu su Lietuvos premjeru dalyvaus parodos „Lietuva, Tėvyne mano... Adomas Mickevičius ir jo poema „Ponas Tadas“ atidaryme. Prieš atidarymą Valdovų Rūmų bibliotekoje planuojamas premjero S. Skvernelio ir vicepremjero P. Glinskio susitikimas.

Trečiadienį Lenkijos ministras susipažins su restauravimo darbais Šv. Dvasios bažnyčioje, Aušros Vartų koplyčioje, Pranciškonų bažnyčioje, atliekamais Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos lėšomis.

Vėliau padės gėlių prie žydų ir lenkų paminklų Panerių memoriale bei susipažins su naujai atidaryta ekspozicija.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Anglijoje nužudyta ir išniekinta 14-metė lietuvė dar spėjo atsiprašyti tėvų už susidėjimą su netinkama kompanija (65)

Vulverhamptone, Anglijoje , išžagintos, nužudytos ir išniekintos keturiolikmetės iš Lietuvos...

14 brangiausiai atsiėjusių klaidų per visą žmonijos istoriją (17)

Nė vienas nesame tobulas, todėl natūralu, kad kartkartėmis darome klaidų, dėl kurių vėliau...

Gyvai / Išbandymas Vokietijoje: „Bayern“ – „Žalgiris“ (11)

Kauno „Žalgiris“ (5/6) penktadienio vakarą laiko svarbų egzaminą Vokietijoje. Žalgiriečiai...

Teisėsaugai – smūgis: teisėjai suabejojo, ar dėl 6 žmonių žūties nuteisė kaltą asmenį (92)

Net šešias gyvybes nusinešio gaisro sostinės Žirmūnų mikrorajono daugiabutyje byla pakrypo...

Netikėta: prieš šventes pigiausi maisto produktai šiemet pigesni (125)

Kainų palyginimo portalo „ Pricer.lt “ atliktas kainų tyrimas rodo, kad lapkričio mėnesį...

Miunchene – itin gausios „Žalgirio“ gerbėjų gretos specialiai Krepšinis.lt iš Miuncheno (64)

Penktadienio vakaro Eurolygos rungtynėse Miuncheno „Audi Dome“ arenoje tikrai ryškiai bus galima...

Vyras nuovadoje prisipažino, kad jam pabodo valgyti žmogieną nepatikėjo, kol šis iš maišo neištraukė rankos ir kojos (11)

Kai pernai vienas tipinis Pietų Afrikos hileris įžengė į policijos nuovadą ir pranešė, kad...

Po visų negandų – Elle ir Žilvinas Grigaičiai švyti drauge: prasitarė apie ateities planus (16)

Penktadienio vakarą būrys pramogų pasaulio garsenybių traukė į Vilniuje trankiai paminėtą...

Profesionalus fotografas į policijos automobilius žvilgtelėjo kitaip – tokių jų dar nematėte (50)

Policijos tarnybinius automobilius matome kasdien. Tačiau ne kasdien pro savo fotoaparato ieškiklį...

Agnė Jagelavičiūtė ir žurnalas „L'Officiel“ garsenybes pakvietė į disko vakarėlį: svečiai stebino fantazija (2)

Penktadienio vakaras sostinės bare „Lombardas“ buvo dedikuotas madai ir stiliui – šiandien...