aA
Lietuvoje nuo penktadienio vakaro apribotas žmonių judėjimas į kitus miestus ir miestelius, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje. Policija kiekviename šalies mieste įrengė po kelis ar keliolika patikros punktų ir iki pat pirmadienio vakaro žada tikrinti visus, kurie bandys įvažiuoti.

Saulius Gagas, Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, viename iš 12 Vilniuje esančių patikros punktų „Delfi“ pasakojo, kad policijos pareigūnai budės ištisą parą. Kad pajėgų nepritrūktų, pasitelkta ir Šaulių sąjunga, ir Karo policija.

„Gali būti, kad jeigu žmonės neturės pakankamos priežasties važiuoti į miestą, jie bus apgręžti“, – tikino S. Gagas.

Pasak jo, nors pradžioje įrengta 12 patikros punktų, jei situacija keistųsi, gali būti pasitelkti ir mobilūs būriai, kurie migruotų ten, kur tuo metu reikia.

S. Gagas aiškino, kad sustabdžius automobilius žmonių klausiama, kokiu tikslu jie vyksta į miestą, taip pat prašoma pateikti dokumentus. Be to, pareigūnai gali užsirašyti ir tikrinamų asmenų duomenis bei juos patikrinti.

„Nebūtinai dabar, galime patikrinti ir vėliau. Pareigūnai įvertina situacija ir priima individualiai sprendimą“, – akcentavo Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas.

Jis neslėpė, kad policija tikrins ir informaciją apie galimus atvykėlius, tačiau, akcentavo jis, gyventojai turi suprasti, kad tai bus daroma pagal policijos galimybes, mat ne visais atvejais bus galima susekti, kad žmogus įsigijo naują automobilį ar nusipirko nekilnojamojo turto.

Ribos iki pirmadienio vakaro

Policija Lietuvoje įrengė apie 300 postų, bet skaičiai savaitgalį gali keistis, BNS sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Pasak jo, didelė dalis vairuotojų į miestą įvažiuoja parodę nuosavybės teisės dokumentų nuotraukas telefone ar automobilio registracijos dokumentus su nurodytu adresu.

Per pirmąjį pusvalandį ties autostrada nuo Kauno pusės į Vilnių įvažiavo apie šimtas automobilių, keli vairuotojai buvo neįleisti, BNS sakė R. Matonis.

Žmonių keliavimas bus ribojamas iki pirmadienio vakaro.

Kas gali atvykti

Atvykti į miestus ir miestelius ten negyvenantiems žmonėms galima dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę gali tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Policija teigia, kad fiziškai sukontroliuoti visų įvažiavimų galimybės nėra, bet bus naudojamos ir techninės stebėjimo priemonės.

Esant dideliam srautui, siekiant išvengti spūsčių, gali būti tikrinami ir ne visi automobiliai.

Policija teigia, kad savaitgalį Lietuvoje dirbs 3 tūkst. pareigūnų, policijai taip pat padeda karo policija ir šauliai.

Kaune – 24 punktai

Visoje Kauno apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje numatomos 43 vietos, kuriose bus ribojamas eismas ir įrengti patikrinimo punktai.

Kauno mieste, besiribojančiame su žiedine Kauno rajono savivaldybe, bus įrengti 24 postai. Jonavos rajone numatyti 7, Kėdainių rajone – 7, Kaišiadorių rajone – 5 postai.

Alytaus apskrityje – 19 vietų

Alytaus apskrityje iš viso bus įrengta 19 patikros postų. Kartu su policijos pareigūnais viešąją tvarką ir karantino reikalavimų laikymąsi užtikrins Karo policija, VSAT Varėnos rinktinės atstovai ir Lietuvos policijos mokyklos pareigūnai.

Alytaus mieste – 4 policijos patikros postai, šalia pagrindinių įvažiavimų ir išvažiavimų į miestą, kurie veiks nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. Patikros postuose bus tikrinami atvykstantys asmenys, išvykstančiųjų policijos pareigūnai nestabdys. Kitose miesto vietose bus naudojami draudžiantys eismą ženklai. Už važiavimą ten, kur yra tai draudžiantys kelio ženklai, bus baudžiama įstatymų numatyta tvarka.

Klaipėdos apskrityje – 34

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas patvirtino, kad Klaipėdos apskrityje, prie visų įvažiavimų į didesnius miestus ir miestelius, bus įrengti policijos postai – iš viso jų bus 34, - kuriuose bus atliekama įvažiuojančių transporto priemonių kontrolė.

Klaipėdos mieste tokių postų bus 7. Įvažiavimų į Klaipėdą ir kitus miestus yra daugiau, čia įvažiavimas bus ribojamas draudžiamaisiais ženklais.

Juos pažeidusiems asmenims, taip pat piktybiniams pažeidėjams – tikimybė po švenčių sulaukti pranešimų apie baudas (kontrolė bus vykdoma įvairiomis priemonėmis, tarp jų - ir vaizdo priemonių pagalba). Nebus toleruojami ir privalomos saviizoliacijos nepaisantys asmenys – duomenys apie juos pareigūnams yra prieinami.

Lietuvoje apribotas žmonių judėjimas, policija įrengė 300 postų
© Savivaldybės archyvas

Panevėžio apskrityje – 21 postas

Įvažiavimas į miestus ar miestelius bus ribojamas nuo 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. Įvažiavimus į Panevėžio miestą prižiūrės pareigūnai, numatomi 7 postai.

Panevėžio apskrityje prie įvažiavimų į miestus ar miestelius, planuojamas 21 toks postas.

Šiaulių apskrityje – 21 postas

Keliavimas į ne savo gyvenamosios vietos miestus ar miestelius bus ribojamas nuo šiandien 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val.

Įvažiavimuose į Šiaulius numatomi 7 postai, kuriuos prižiūrės policija, o visoje Šiaulių apskrityje, prie įvažiavimų į miestus ar miestelius, planuojamas 21 toks postas.

Pareigūnų nekontroliuojamuose įvažiavimuose bus įrengti kelio ženklai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(81 žmogus įvertino)
3.3333

Top naujienos

Naujai viruso bangai rudenį reikia ruoštis jau dabar: modernios priemonės patikrai pasieniuose jau egzistuoja (235)

Atsižvelgiant į jau turimas žinias apie koronavirusą ir sezoniškumą, yra nemaža rizika, kad...

Koronavirusas Baltarusijoje: rizikuoja jau ne tik Lietuva, bet ir visa ES (238)

Iš pradžių Baltarusija neigė koronavirusą ir netgi juokėsi iš galimos pandemijos. Šiuo metu...

Ambicingame 6,3 mlrd. plane Lietuvai pasigedo kelių esminių akcentų: planuojame nubėgti maratoną, bet vos paeiname (91)

Finansų ministerijos pristatyme ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui plane iš viso...

Orai: atsitraukus lietui aplankys vasariška šiluma (9)

Antradienio naktį Lietuvoje savo pozicijas sustiprins aukšto atmosferos slėgio sūkurys. Debesų...

Vašingtono sprendimas – JAV antausis Maskvai ar dar vienas smūgis Europos kariniam saugumui (331)

Viena vertus, Vašingtonas aiškiai parodė Rusijai jos vietą. Kita vertus, tai rodo ir vis...

Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti ir vasarą papildyta 15.15 (979)

Spaudos konferencijoje ministras Aurelijus Veryga sakė, kad karantiną bus siūloma pratęsti ir...

Viktoras Bachmetjevas

Esminiai dalykai: pokalbis su Algirdu Davidavičiumi: ką labiausiai pasaulyje norėtų pakeisti filosofas? (2)

Jūsų dėmesiui jau antroji atsinaujinusios laidos „ Esminiai dalykai “ dalis. Šį kartą...

Vilčių nugalėti koronavirusą teikia jau seniai sukurta vakcina (47)

Didelis sergamumas ir mirtingumas nuo tuberkuliozės . Tokiais liūdnais pasiekimais pasaulyje...

Veždama neįgalų tėvą namo 15-metė dviračiu numynė 1200 km (24)

15-metė Jyoti Kumari išvyko iš savo kaimo ir numynė dviračiu 1200 km, veždama ir neįgalų...

62-ejų Sharon Stone bėgantys metai – nė motais: filmų ikona gerbėjus lepina kadrais vien su bikiniu, nesivargina ir dėl grimo (62)

Amerikiečių aktorė, prodiuserė ir buvęs modelis Sharon Stone surado saulėtąją laikotarpio,...

|Maža didelių žinių kaina