aA
Šešių dolerių alga per mėnesį, o sūrio kilogramas parduotuvėje – penki doleriai, bet to sūrio dar ir rasti reikia, nes parduotuvėse - deficitas, apie tokią gyvenimo realybę Venesueloje papasakojo lietuvių bendruomenės šioje šalyje pirmininkas Vytenis Folkmanas.
Lietuvių kilmės venesuelietis papasakojo apie savo gyvenimą: alga – 6 doleriai per mėnesį, sūrio kilogramas – 5 doleriai
© Asmeninis archyvas

„Praktiškai nieko nėra. Prekybos centre nieko neįmanoma nusipirkti - nei maisto, nei vaistų. Čia gyvenantys žmonės priklauso nuo pinigų, kuriuos siunčia giminaičiai, kurie seniau išvyko gyventi į kitas šalis. Štai kodėl žmonės sugeba čia išgyventi. Nėra kito būdo ką nors čia nusipirkti. 6 doleriai mėnesiui? Kaip įmanoma iš to išgyventi? Niekaip“, - interviu DELFI telefonu pasakojo V. Folkmanas

V. Folkmanas yra lietuvių bendruomenės, įsikūrusios Venesueloje, pirmininkas. Jis gyvena Venesueloje nuo pat gimimo. V. Folkmanas yra architektas, kuris iki praėjusių metų liepos dirbo su įvairiais architektūriniais projektais. Tai apima įvairios paskirties objektus – parduotuves, biurus bet pagrinde – gyvenamuosius namus. Negalėdamas kalbėti lietuviškai, V. Folkmanas telefonu angliškai papasakojo apie savo kasdienį gyvenimą Venesueloje, kurią jau ketvirtus metus alina ekonominė krizė.

„6 doleriai mėnesiui? Kaip įmanoma iš to išgvyenti?“, - klausė V. Folkmanas. Jo teigimu, šiuo metu dėl vykstančios ekonominės krizės valiutos nuvertėjimo, būtent tokio dydžio yra darbo užmokestis.

V. Folkmanas pasakojo, kad Venesueloje vyrauja maisto deficitas. Jo teigimu, šalies valdžia riboja maisto produktų įsigijimą, kas verčia žmones ieškoti nusipirkti maisto produktų juodojoje rinkoje.

„Viską čia yra sunku rasti. Jeigu, pvz., norėtum nusipirkti ryžių ar miltų, tektų apsilankyti keliose vietose. Nėra taip, kad paprasčiausiai nuvyktum į Karakasą ir nusipirktum ką tik nori.“ – taip apie maisto deficitą kalbėjo V. Folkmanas.

Tada vyras papasakojo apie kasdienius rūpesčius, su kuriais susiduria norėdamas įsigyti kasdienių prekių.

„Šeštadienį pirkau prinokusį sūrį, populiarus šiuo metu laiku, 5 doleriai už kilogramą. Jeigu uždirbi 6 dolerius per mėnesį ir perki 1kg sūrio už 5 dolerius, tai čia yra labai dideli pinigai. Perkant dabar kaina būtų didesnė. -6 doleriai. (...) Jeigu pavyksta rasti dantų pastos ar muilo, tai jie bus labai brangūs. Gal tik vieną produktą ir rasi. Jeigu išvis rasi“, - pasakojo V. Folkmanas.

Lietuvių kilmės venesuelietis pasakojo, kad dalį maisto tenka įsigyti juodojoje rinkoje.

„Žmonės taip ankščiau vadindavo šios rinkos prekybos taškus, tačiau mes, venesueliečiai, juos vadiname „apsirūpinimo taškais“, - sakė V. Folkmanas.

Venesuelos lietuvių bendruomenė mažėja

Lietuvių bendruomenė, kurioje gyvena V. Folkmanas, nėra didelė. Anot jo, šiuo metu lietuvių bendruomenę sudaro 300-400 žmonių.

„Mūsų bendruomenė yra nedidelė, ir ji mažėja. Jaunimas palieka bendruomenę. Mano du sūnūs jau yra išvykę iš šalies“, - tokią Venesuelos lietuvių bendruomenės padėtį apibendrino V. Folkmanas.

Paklaustas apie tai, ar kas nors iš vietos bendruomenės planuoja grįžti į Lietuvą, V. Folkmanas į tai atsakė dviprasmiškai.

„Žinoma, kai kurie nori sugrįžti, bet daugelis jau yra garbaus amžiaus žmonės, nelengva emigruoti žmogui, kurio amžius yra 70-80 metų“, - sakė V. Folkmanas.

Jo teigimu, vietos lietuvių bendruomenė neišvengė dėl ekonominės krizės įsivyravusio nusikalstamumo.

„Mes taip pat esam nusikaltimų aukos. Kasdien vyksta vagystės, žmonės yra nužudomi“ , - pasakojo V. Folkmanas.

Nors ir Venesueloje pastaruoju metu padaugėjo žmonių pagrobimų dėl išpirkos, V. Folkmanas patikino, kad niekas iš vietos lietuvių bendruomenės nebuvo pagrobtas.
Vietos lietuvių bendruomenė neišvengė medicininių problemų.

„Mes negalime rasti vaistų mūsų bendruomenės nariui, nes jis yra diabetikas. Labai sunku rasti insulino. Jis yra labai brangus“, - taip sudėtingą medicininę situaciją aiškino V. Folkmanas.

Venesuela – krizėje

Kaip rašė BNS, Venesuela kadaise buvo sėkminga Lotynų Amerikos valstybė, turinti didžiausius pasaulyje naftos išteklius, tačiau daug metų besitęsiantis kairiųjų valdymas padėtį šalyje smarkiai pablogino.

Milijonams žmonių stingant maisto produktų ir kitokių būtiniausių atsargų, šalyje smarkiai išplito nepasitenkinimas. Tačiau prezidentas Nicolas Maduro kol kas tebėra remiamas įtakingų ginkluotųjų pajėgų, taip pat palaikomas Rusijos ir Kinijos.

Vašingtonas ėmėsi ryžtingų veiksmų, kad N. Maduro pasitrauktų iš valdžios – pripažino J. Guaido laikinuoju lyderiu ir paragino kariuomenę jį palaikyti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vladimiras Laučius | D+

Saudargas: kunigams reikšti savo nuomonę visuomenei svarbiais klausimais – būtina

Nors kunigai tiesiogiai politikoje nedalyvauja, pareikšti savo nuomonę svarbiais valstybės gyvenimo...

Neįtikėtinas sukčių įžūlumas: moteris NT skelbimų portale rado savo namo nuotraukų įspėja saugotis apgavikų (7)

Abejojančių, kad šie metai NT rinkai buvo ypač sėkmingi, rasti sunku. Tačiau toks aktyvumas...

Laiku nepastebėta ši liga kasmet Lietuvoje nusineša apie 4500 gyvybių: išvardijo, kam ji gresia (7)

Aortos aneurizma – liga, kurią būtų galima suvaldyti ir sėkmingai išgydyti, jeigu žmonės...

Galinga audra slenka per Lietuvą: įspėja dėl savaitgalio - kai kur situacija tik prastės (3)

Šiandien per Lietuvą keliaus galingas ir aktyvus ciklonas. Numatomi debesuoti, vietomis (daugiausia...

Išgyvenę du karantinus: verslo receptai atlaikyti iššūkiui, kuris parklupdė daugelį (3)

Kol kai kurie verslai baiminasi dar vieno karantino, šių verslų vadovės gali pasidžiaugti...

Europai gresia ilga niūri žiemos energetikos krizė (39)

Europa ruošiasi nelengvai žiemai, nes dėl daugelį metų besitęsiančios energetikos krizės...

Vaida Kurpienė | D+

Ką valgyti? Su Vaida Kurpiene: kaip sveikai lieknėti, turint didelį antsvorį ir širdies problemų?

Šįkart dietistė Vaida Kurpienė atsako į du svarbius klausimus: kaip reikėtų maitintis, turint...

Liveta Kazlauskienė su vyru ryžosi tai pačiai plastinei operacijai: man buvo labai baisu, o Petras buvo kaip uola (11)

Kartu ir gyvenime, ir scenoje. Tokiu ritmu gyvena Liveta ir Petras Kazlauskai . Drauge koja kojon ne...

JAV mokslininkai rado būdą, kaip sumažinti oro ir pastatų temperatūrą: jų išradimas jau pakliuvo į Gineso rekordų knygą

Gineso rekordų agentūra ką tik apdovanojo balčiausių pasaulio dažų kūrėjus iš Purdue...