aA
Sekmadienį, spalio 7 d., baigėsi lietuvių ir lenkų intelektualų susitikimas Druskininkuose, organizuotas Jerzy Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumo. Susitikime dalyvavo tokie garbūs svečiai kaip buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, kuris yra neoficialus šio forumo globėjas. Į Druskininkus taip pat atvyko daug žinomų kultūros, mokslo, žiniasklaidos ir politikos atstovų iš Lietuvos bei Lenkijos.
Lietuvių ir lenkų intelektualai Druskininkuose bandė spręsti abiejų šalių santykių problemas
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Susitikimo dalyviai dvi dienas diskutavo apie lietuvių ir lenkų santykius ir ieškojo išeities iš susiklosčiusios situacijos. „Lietuviai žiūri į Lenkiją kaip į tranzitinę šalį, o lenkai Lietuvoje ieško tik lenkiškumo pėdsakų” – taikliai apibūdino dabartinę situaciją lenkų-lietuvių santykiuose profesorius Alvydas Jokubaitis.

Europarlamentas, o taip pat artimas aviakatastrofoje žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio bendradarbis Ryszardas Legutko sakė, jog lietuvių-lenkų santykių pagerėjimas priklauso nuo lenkų tautinės mažumos padėties Lietuvoje pagerėjimo. „Situacija nepagerės kol nebus išspręstos šios problemos”, - pabrėžė Legutko. Europarlamentaras taip pat išreiškė mintį, kad Lietuva turėtų išspręsti šias problemas simetriškai.

Su tokia nuomone nesutiko advokatas bei lenkų radijo „Znad Wilii” vadovas Česlavas Okinčycas. „Jokia simetrija mums netinka. Mus domina geras santykis su lenkų tautine mažuma (...) Man atrodo keista, kai mokytoja lenkė mokė vaikus visuomeninės istorijos lenkiškai, o kai vaikai yra mokomi Lietuvos istorijos, ta pati mokytoja kalba lietuviškai”, - pasakė Č. Okinčycas. „Lietuvos lenkų švietimo situacija yra viena geriausių pasaulyje. Jeigu turime kuo pasigirti, tai turime tą ir daryti, o ne keisti”, - pridūrė jis.
 
Jaunųjų žurnalistų iš Lenkijos ir Lietuvos grupė, projekto „Susitikimo idėja” nariai, pristatė susirinkusiems tyrimų rezultatus apie tai, ką Lietuvos žiniasklaida rašo apie Lenkiją ir lenkus, ir Lenkijos žiniasklaida rašo apie Lietuvą ir lietuvius. „Viliamės, kad šis tyrimas bent maža dalimi prisidės prie rašymo apie Lietuvos ir Lenkijos reikalus kokybės”, - sakė vienas iš projekto sumanytojų Jakub Halcewicz-Pleskaczewski.
 
Projekto metu buvo tiriami du didžiausi dienraščiai kiekvienoje iš šalių, Lenkijoje tai buvo „Gazeta Wyborcza” ir „Rzeczpospolita”, Lietuvoje – „Lietuvos rytas” ir „Respublika”. Apie tyrimo rezultatus, kaip Lenkijos žiniasklaida vaizduoja Lietuvą ir lietuvius DELFI jau rašė https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kaip-atrodo-lenkijos-ziniasklaidos-piesiamas-lietuvis-ir-lietuva.d?id=59273005:

Lietuvos pusėje matyti, kad abu tiriami dienraščiai apie lenkus Lietuvoje rašo labiau politikos kontekste. Dažniausiai Lietuvos lenkai yra minimi, kai kalbama apie dvigubus gatvių pavadinimus, taip pat apie pavardžių rašymą originalo kalba.

pl.delfi.lt
Wszelkie informacje opublikowane na DELFI zabrania się publikować na innych portalach internetowych, w mediach papierowych lub w inny sposób rozpowszechniać bez zgody DELFI. Jeśli zgoda DELFI zostanie uzyskana, trzeba obowiązkowo podać DELFI jako źródło.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ekonominis absurdas Baltarusijoje: prieštaringi sprendimai dėl PVM ir kainų reguliavimo gali privesti ir prie deficito (47)

Baltarusijoje apribojo kainų didinimą socialiai svarbioms prekėms. Galimos pasekmės – arba...

Dmitrijus Durnevas, Spektr.press, DELFI.lt | D+

Imperijos šukės. Rusija juos išskyrė kaip „ypatingą“ grupę – gyvenimas pasikeitė kardinaliai (5)

Gyvenimas nepripažintoje „Donecko liaudies respublikoje“ primena penkiaaukštį, kur kiekviename...

Emigrantė skundžiasi palikta ant ledo: nesupranta, kaip gali nebūti vietų pasidaryti svarbiausiam dokumentui (191)

Besitęsianti pandemija ir vykstantis „Brexit“ procesas kelia problemų kai kuriems Jungtinėje...

Gydytojai įspėja: jei kuo greičiau nesusiimsime, po karantino turėsime dar vieną ligų bangą (126)

Per vienerius pandemijos metus vaikų sveikata pablogėjo itin smarkiai – išaugo antsvorio...

Greta Talat | D+

Lietuvė su vyru įkūrė sėkmingą restoraną Prancūzijoje: kaip pavyko įtikti išrankiesiems prancūzams? šią vietą pamėgo garsiausi maisto kritikai

Turėti restoranų verslą turbūt norėtų nemaža dalis gastronomijos gerbėjų, tačiau norint jį...

Stebinantis Kariniauskas vietos rinktinėje nesigviešia: svarbiausia, kad joje žaistų geriausi laida „Krepšinio zona“ (3)

„Momentais Vaidas Kariniauskas sužaidė kaip tikras profesorius. Jei nebūtume jo pasikvietę,...

Vokiečiai greituosius COVID-19 testus išpirko per kelias valandas (21)

Šeštadienį vokiečiai plūstelėjo į prekybos centrų tinklo „Aldi“ parduotuves, norėdami...

Makiažo klaidos, kurios jums nesuteikia nei grožio, nei jaunatvės: nustokite taip daryti (5)

Daugelis moterų nori atrodyti jaunai, patraukliai ir turėti idealų veido ovalą, aukštus...

Skelbiama informacija, kuriuose Lietuvos miestuose liepsnoja koronaviruso židiniai, ir kur jų fiksuojama mažiausiai (126)

Per 14 pastarųjų parų Lietuvoje 100 tūkstančių gyventojų nustatyta 242,8 naujo koronaviruso...