aA
Kadenciją šiemet baigiantys Lietuvoje išrinkti europarlamentarai nebuvo vienodai aktyvūs rengdami dokumentus ir pasisakydami plenarinių sesijų metu - dažniausiai Briuselyje ir Strasbūre skambėjo Danutės Budreikaitės balsas, kuri pasisakė net 172 kartus, o rečiausiai savo nuomonę reiškę Europos Parlamento nariai kalbėjo mažiau nei 10 kartų. Tuo tarpu svarbius dokumentus dažniausiai iš lietuvių rengti būdavo patikima Onai Juknevičienei.
Lietuvių europarlamentarai: „tyleniai“ nepasisakė nė 10 kartų
© DELFI
Naujienų agentūros ELTA surinkti duomenys rodo, kad tarp aktyviausių kalbėtojų taip pat galima paminėti Justą Vincą Paleckį (136 kartai) ir Laimą Liuciją Andrikienę (119). Rečiausiai iki šiol pasisakė Eugenijus Maldeikis - penkis kartus. Tiesa, jis kadenciją pradėjo vėliau - 2006 metais. Itin retai kalbėdavo ir Gintaras Didžiokas (8) bei Jolanta Didžkutė (9).

Specialistai pabrėžia, kad įvertinti europarlamentarų darbą ir jo kokybę - itin sudėtingas uždavinys. Kiekybinę pusę atspindi parengti pranešimų, nuomonių, pasiūlymų dėl rezoliucijų, klausimų Europos Komisijai ir Tarybai, taip pat rašytinių deklaracijų ir pasisakymų plenarinių sesijų metu skaičius.

Kokybinį darbą atskleisti daug sunkiau. Iš pateikiamos statistikos galima išskirti tik vieną rodiklį - kiek kartų europarlamentaras būdavo skiriamas pranešėju. Šiuo atveju politikas gali daryti nemažą įtaką, nes pranešėjas rengia Europos Parlamento nuomonę tam tikru klausimu, susitinka su Komisijos ir Tarybos, interesų grupių atstovais, o vėliau visas Parlamentas balsuoja dėl parengto pranešimo priimdamas sprendimus.

Daugiausia pranešimų iki šiol yra parengusi Ona Juknevičienė (4). Aloyzas Sakalas parengė tris pranešimus, tiesa, tarp jų nėra nė vieno teisėkūros pranešimo, kuris būtų susiję su Europos Sąjungos teisės aktais. Du pranešimus teisėkūros srityje paruošė Arūnas Degutis, vieną - Margarita Starkevičiūtė.

Anot ekspertų, gerai pažįstančių Europos Parlamento veiklą, galima laikyti, kad paskyrimas pranešėju rodo, jog Europos Parlamento narys yra įtakingas ir vertinamas kaip geras specialistas. Be pagrindinių pranešėjų, kurie atsakingi už teksto rengimą, paskiriami ir "šešėliniai" pranešėjai iš kitų frakcijų, kurie koordinuoja savo frakcijos poziciją su pagrindiniu pranešėju. Keletas lietuvių yra buvę tokiais "šešėliniais" pranešėjais, tačiau oficialioje statistikoje tai neatsispindi.

Svarbūs ir europarlamentarų pateikiami klausimai Europos Komisijai ir Tarybai. Jie ir atsakymai į juos gali tapti pasiūlymo dėl rezoliucijos ar pranešimo priežastimi. Dažniausiai klausimus iki šiol pateikdavo J. V. Paleckis (77), L. L. Andrikienė (62), rečiausiai - G. Didžiokas (3) ir J. Dičkutė (4).

Daugiausia pasiūlymų dėl rezoliucijų yra pateikusi L. L. Andrikienė - ji bendraautorė juos rengiant buvo 82 kartus. Tuo tarpu J. Dičkutė ir A. Sakalas pateikė tik po vieną pasiūlymą. Rašytines deklaracijas Europos Parlamente yra rengę J. V. Paleckis (3), J. Dičkutė, V. Landsbergis, E. Maldeikis (po 2), A. Degutis, G. Didžiokas ir E. Gentvilas (po vieną).

Europos Parlamento rinkimai vyks birželio 7 dieną. Lietuvoje tą pačią dieną planuojamas ir antrasis Prezidento rinkimų ratas, jeigu jo prireiks.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kauno LGBT eitynių organizatoriai: jei savivaldybė skųs sprendimą leisti renginį, tai bus apgailėtina (22)

LGBT bendruomenė ir Gegužės 1-osios profesinė sąjunga švenčia pergalę prieš Kauno...

Malinauskas: jau po dviejų mėnesių galime pamatyti tektoninius lūžius politikoje ir visuomenėje (256)

Buvęs ekspremjero Sauliaus Skvernelio patarėjas ir vaizdo reportažų kūrėjas Skirmantas...

„The New York Times“: Lietuvoje migrantai jaučiasi sutrikę (565)

Europos Sąjungos narė Lietuva neabejoja, kad Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka...

Remigijus Šimašius vedė trečiąkart: jums netikėta? Mums irgi! (648)

„Jums netikėta? Mums irgi. Šiandien su Gilma sumainėme žiedus. Džiaugiamės gavę palaiminimą...

Kuo kvepia Užkalnio meilė? (20)

„Parašykit,“ sakė mano skilties redaktorė, „apie tai, kuo kvepėjote, kai susipažinote su...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kas nuvers Šimonytės vyriausybę – virusas ar pabėgėliai? (113)

Tokį keistą klausimą šią savaitę išgirdau Veisiejų turguje, stovėdamas nedidelėje...

Žurnalas „Panelė“ | D+

Neturintiems laiko sportuoti: vos per 7 minutes ištreniruosite visą kūną

Kiekvienas žino – sportuoti nors šiek tiek yra būtina. Juk sportas nulemia ne tik grakštesnes...

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje patrulinius skrydžius pradėjo lenkų ir latvių pasieniečiai (91)

Šeštadienio rytą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje patrulinius skrydžius pradėjo lenkų ir...

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti dar 397 koronaviruso atvejai, vienas žmogus mirė (346)

Statistikos departamento duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje buvo nustatyta 397 nauji...

Pabiro rekordai: olimpiniame baseine žmogaus galimybių ribas perbraižė JAV lyderis ir britai (8)

Dėl kontroversiško sprendimo plaukimų rungčių finalus rengti rytinėje varžybų sesijoje ir...