aA
Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Lietuvoje, nuo penktadienio vakaro tarp savivaldybių pradėtas riboti piliečių judėjimas. Visoje šalyje įrengta 300 patikros postų, kuriuose pareigūnai tikrina įvažiuojančius į miestus ir miestelius. Viename jų šeštadienį popiet apsilankė policijos atstovai ir komentavo, kaip sekasi vykdyti gyventojų patikras.

Šeštadienį popiet policijos generalinis komisaras Renatas Požėla lankėsi patikros poste kelyje Panevėžys-Vilnius, kur kartu su Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininku Sauliumi Gagu komentavo, kaip policijai sekasi vykdyti patikras šalies miestuose ir miesteliuose.

Požėla: surašyta daugiau kaip 120 protokolų

Policijos generalinis komisaras R. Požėla įsitikinęs, kad ši priemonė reikalinga, mat žymiai apribotas asmenų judėjimas šalyje. Tūkstančiai transporto priemonių jau patikrinta.

„Šimtais skaičiuojame važiavusius asmenis, kuriuos teko apsukti. Ypatingų konfliktinių situacijų nebuvo. Gyventojai pakankamai supratingai žiūri į draudimus. Daugiau nei 120 protokolų surašyta nuo vakar. Protokolai rašomi tada, kai kitos priemonės neveikia“, – tikina jis.

Kaip bebūtų keista, Palanga – tuščia, sako R. Požėla. Tuo metu į Vilnių, anot jo, bandė įvažiuoti apie 7 tūkst. gyventojų, 200 iš jų policija neįleido.

„Pagal skaičius turiu informacijos, kad nuo vakar 22 val. iki šio ryto 6 val. buvo patikrinta daugiau kaip 7 tūkst. transporto priemonių, važiavusių į Vilnių. Apie 200 buvo nepraleista. Natūralu, kad sostinė yra traukos objektas, tad turbūt žmonės daugiausia važiuoja į Vilnių“, – pažymi jis.

Renatas Požėla
Renatas Požėla
© DELFI / Andrius Ufartas

Žmonės nevykdė reikalavimų neišvykti iš savo savivaldybės ir neatitiko kriterijų, kodėl žmonėms teko apsisukti, komentuoja R. Požėla. Tačiau konfliktinių situacijų esą nebuvo.

„Vienas dviratininkas iš Anykščių važiavo į Ukmergę, ir, deja, teko jį apsukti“, – apie pasitaikiusius kuriozus pasakoja jis.

Policijos vadovas sako, kad pareigūnams tenka kūrybiškai spręsti, kaip patikrinti meluojančius gyventojus.

„Žmogus aiškina, kad gyvena pačiam kaime ir nepateikė įrodymų. Tai mūsų pareigūnas paklausė, nes tame kaime yra viena degalinė, kokia tai degalinė. Žmogus susimąstė ir nepataikė. Tai teko apgręžti jį. Taikome visas įmanomas priemones“, – apie žmonių bandymus meluoti pasakoja R. Požėla.

Baudžia gyventojus, kurie nedėvi kaukių

Jei susidarytų automobilių spūstys, policijos vadovas tikina, kad yra sudaryti algoritmai, rizikos faktoriai.

„Priimti sprendimai, kad ir autobusai būtų tikrinami ne tik patikros punktuose, bet ir kelyje. Vertinama, kaip žmonės autobusuose dėvi kaukes, nes autobusas taip pat – vieša vieta“, – sako jis.

Maža to, buvo sulaikyta ir neblaivių vairuotojų. Tačiau pagrindiniai pažeidimai – draudimų nesilaikymas, kaukių nedėvėjimas.

„Marijampolės apskrityje buvo situacija, kai ėjo trys jaunuoliai, nesilaikydami saugaus atstumo, nedėvėjo kaukių. Perspėjus, jie elgėsi pakankamai įžūliai, nesuprato reikalavimo. Tokiais atvejais mums tenka rašyti protokolus. Tikiu, kad ir likusios situacijos buvo analogiškos“, – pažymi jis.

Lietuviams karantinas nė motais: tūkstančiais bando įvažiuoti į kitus miestus
© DELFI / Andrius Ufartas

Gagas: Vilniuje dirba apie 150 pareigūnų

Vilniaus apskr. policijos vadovas Saulius Gagas, komentuodamas Vilniaus situaciją, pažymėjo, kad penktadienį vakare per pirmas dvi valandas automobilių srautas buvo didesnis, vėliau jis mažėjo.

„Buvo tokių atvejų, kai sakė, kad važiuoja aplankyti mamos ar pas drauges. Jaunimas, ypač mėgstantis savaitgalius ir vakarus leisti sostinėje, galvojo, kad taip bus ir šį savaitgalį. Bet paprasčiausiai jiems buvo pasakyta grįžti ten, iš kur atvažiavo“, – sako S. Gagas.

Vilniuje dirba daugiau kaip 100 policijos pareigūnų, tačiau skaičiuojant partnerius – sienos apsaugos tarnybą, šaulius, karo policiją – šiuo metu vien apsaugos postuose dirba apie 150 pareigūnų, pažymėjo Vilniaus policijos vadovas.

„Pirmiausia mes įspėjame dėvėti kaukes, nėra taikoma kraštutinė priemonė – nuobauda. Ji taikoma tik išskirtiniais atvejais, kai žmonės piktybiškai vengia, neišklauso pareigūnų ir numoja ranka. Tokiais atvejais turime priverstinai žmogui parodyti, kad jis privalo laikytis karantino ir kad kaukė yra ne šiaip kažkieno sugalvota, o tai yra teisės norma, galiojanti visiems miesto gyventojams ir svečiams“, – pabrėžė Vilniaus policijos vadovas.

Kontrolės postas prie įvažiavimo į Vilnių
Kontrolės postas prie įvažiavimo į Vilnių
© DELFI / Andrius Ufartas

Policija prašo laikytis karantino nurodymų, likti namuose ir susilaikyti nuo nebūtinų kelionių.

Klaipėdos policija: į miestą nepateko 300 vairuotojų

Kaip informavo Klaipėdos apskrities policija, Klaipėdos apskrityje patikros postų įrengta 34, septyni iš jų – Klaipėdos mieste.

Nuo vakar vakaro postuose budintys Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai tikino, jog dauguma vairuotojų situaciją supranta, reaguoja ramiai ir geranoriškai, kone visi turi kelionės būtinumą pagridžiančius dokumentus – darbo pažymėjimus ar nekilnojamo turto dokumentus, rašoma pranešime.

Visgi iki šio ryto visoje apskrityje į norimą miestą neturint rimtos priežasties nepateko apie 300 vairuotojų, 80 iš jų negalėjo įvažiuoti į uostamiestį, dar 120 nepateko į Palangą, mat nurodė tiesiog norintys prasiblaškyti ar pailsėti.

Vienas klaipėdietis, vykstantis į Palangą aplankyti savo draugės, dar ir buvo neblaivus – alkoholio matuokliu jam nustatytas 1,04 prom. Neblaivumas, praneša Klaipėdos apskrities policija.

Šiaulių policija: keli neblaivūs vairuotojai bandė patekti į miestą

Šiaulių apskrities policija savo feisbuko paskyroje taip pat pranešė apie neblaivių asmenų bandymus patekti į miestą.

Šįryt apie 10 val. viename iš įvažiavimų į Šiaulius budintiems pareigūnams įkliuvo 27-erių vyras. Vairuotojui nustatytas 2,02 prom. girtumas, jis gyvenime nėra turėjęs vairuotojo pažymėjimo ir apie jokį karantiną nebuvo girdėjęs. Kelionės tikslas su draugu nusipirkti alaus žlugo pusiaukelėje. Girtas už vairo vyras sučiuptas jau antra kartą, rašo Šiaulių policija.

Vakar Šiauliuose policijos pareigūnai taip pat pričiupo neblaivų 45-erių metų vairuotoją, sėdusį prie Mercedes Benz vairo. Jam alkotesteris parodė 1,82 prom. girtumą.

Abiems vairuotojams gresia baudžiamoji atsakomybė.

„Delfi“ primena, kad Vyriausybės nutarimu, visas tris šventines dienas – nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val. – uždrausta gyventojams vykti į kitus miestus. Į kitas savivaldybes patekti bus galima keliais išskirtiniais atvejais. Taip apribojus gyventojų judėjimą, raginama likti namuose ir siekiama užkirsti kelią koronaviruso plitimui.

Policijos departamentas pranešė, kad šį savaitgalį keliuose dirbs daugiau nei 3 tūkst. pareigūnų, o įvažiuojant į miestus ir miestelius bus įrengta apie 300 policijos postų. Iš jų dvylika – Vilniuje. Policijai taip pat padeda karo policija ir šauliai.

„Policija pasirengusi užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi ir kontroliuoti asmenų judėjimą tarp savivaldybių, tačiau tikime žmonių sąmoningumu ir manome, kad didžioji dalis piliečių liks namuose ir nerizikuos savo artimųjų sveikata. Tiems, kam dėl rimtos priežasties bus būtinybė nuvažiuoti į kitą savivaldybę, kartu su partneriais pasistengsime sudaryti tinkamas sąlygas“, – sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Atvykti į miestus ir miestelius ten negyvenantiems žmonėms galima dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę gali tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turi turėti tai įrodančius dokumentus. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pavyzdžiui, mobiliajame telefone, planšetėje ir pan.).

Asmenims, kurie neturės dokumentų, teks įrodyti, kad jie turi atitinkamą pagrindą važiuoti į kitos savivaldybės teritoriją, todėl jiems teks užtrukti ilgiau bendraujant su pareigūnais.

Policija teigia, kad fiziškai sukontroliuoti visų įvažiavimų galimybės nėra, bet bus naudojamos ir techninės stebėjimo priemonės. Esant dideliam srautui, siekiant išvengti spūsčių, gali būti tikrinami ir ne visi automobiliai.

„Jei žmonėms kils klausimų, specialiai visą šventinį savaitgalį dirbs policijos informacijos centras ir teiks žmonėms būtiną informaciją. Jei žmonėms reikia vykti ir jie turi klausimų, raginame paskambinti mūsų specialistams policijos informacijos tel. 8700 60 000, susirinkti visą būtiną informaciją, kad galėtų ramiai leistis į kelionę“, – kviečia policijos vadovas R. Požėla.

Tuo tarpu, Panevėžio apskrityje pro vieną iš patikros postų bandė pravažiuoti galbūt neblaivus medikas, pranešė Panevėžio policija.

„Viename iš rajonų važiavo, kaip aiškino, pas pacientą, bet, aišku, tą jo versiją reikia patikrinti. Pats jis privažiavo prie posto, buvo pastebėta, kad bendrauja nerišliai, kiti požymiai rodė, kad jis yra apsvaigęs“, – spaudos konferencijoje šeštadienį sakė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas.

„Tai įvyko nakties metu, po pirmos valandos“, – pridūrė jis.

Pasak R. Bobino, medikas atsisakė tikrintis blaivumą.

„Kadangi šiuo metu taikome savisaugos priemones, dėl kai kurių nusikaltimų nesulaikome asmenų, įteikiame šaukimus, jie atvyksta į komisariatą“, – sakė Panevėžio policijos vadas.

„Automobilis yra nuvežtas į aikštelę, jis pats paleistas“, – kalbėjo R. Bobinas.

Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis, atsisakymas tikrintis blaivumą „yra prilyginamas sunkiam girtumui, yra pradedamas ikiteisminis tyrimas, nes daugiau nei 1,5 promilės automatiškai“.

Kaip spaudos konferencijoje sakė R. Bobinas, iš viso Panevėžio apskrityje veikia 21 patikros postas, per juos neįleista apie 20 automobilių.

„Pirmos valandos parodė, kad ne visi supranta, kad per postą pravažiuoti paprastai nepavyks. (...) Ypatingai kreipiuosi į jaunimą, kuris nepamąstydamas važiuoja. Priežastis – arba pasivažinėt po miestą, arba neturi, ką veikti“, – teigė pareigūnas.

Anot jo, ten kur nėra postų, eismas blokuojamas kelio ženklais.

„Dirba mobilios pajėgos, kurios reaguoja į gyventojų pranešimus arba pačios pastebėjusios pažeidimus. (...) Nenustebkite, jei šiandien jūsų nesustabdė, bet po švenčių gausite pranešimą apie padarytą administracinį pažeidimą. Policija dirba visomis kryptimis, ne tik stovi stebi postuose“, – kalbėjo R. Bobinas.

Atvykti į miestus ir miestelius ten negyvenantiems žmonėms galima dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę gali tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Policija teigia, kad fiziškai sukontroliuoti visų įvažiavimų galimybės nėra, bet bus naudojamos ir techninės stebėjimo priemonės.

Esant dideliam srautui, siekiant išvengti spūsčių, gali būti tikrinami ir ne visi automobiliai.

Policija teigia, kad savaitgalį Lietuvoje dirbs 3 tūkst. pareigūnų, policijai taip pat padeda karo policija ir šauliai.


www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(91 žmogus įvertino)
3.6923

Top naujienos

VESK: dažniausiai COVID-19 protrūkiai fiksuojami trijose srityse (57)

Šiandien posėdžiavusi Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (toliau – VESK) aptarė...

Landsbergis: Rusija dar kartą parodo, kad yra valstybė, kuri remia terorizmą (210)

Pirmadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES)...

Silvija Skvernelė: jautėmės įžeisti, įskaudinti (327)

Buvusio premjero Sauliaus Skvernelio sutuoktinė Silvija Skvernelė teigia, kad jai net nekilo...

Duris atvėrė didžiųjų prekybos centrų parduotuvės: prie kai kurių pirkėjai lūkuriavo nuo pat ryto (66)

Pirmadienį po 4 mėnesių pertraukos lankytojams duris atveria didžiuosiuose prekybos centruose...

Linas Kojala. Futbolas tik išrinktiesiems (3)

Kai 2019 metais nuvykau į Liverpulį stebėti šio miesto tituluočiausios komandos rungtynių,...

KT sprendimas nubraukė tiesioginius merų rinkimus: pasipylė reakcijos (478)

Po Konstitucinio Teismo išaiškinimo dėl tiesioginių merų rinkimų, pasipylė politikų reakcijos....

Darbo kodekso pakeitimai: „mamadienis“, algos, nuotolinis darbas, mobingas (17)

Antradienį įvairioms frakcijoms atstovaujantys parlamentarai ketina pateikti Seimui Darbo kodekso...

„AstraZenecos“ iš Danijos nori ne tik Lietuva: jau rikiuojasi eilė (4)

Tuo metu, kai kylantis susirūpinimas dėl saugumo verčia Vakarų Europos valstybes riboti „...

The Economist | D+

Bidenas nori kalbėtis, bet iš rankų nepaleidžia ir lazdos: siekia bausti Rusiją

Joe Bidenui praeitą lapkritį laimėjus JAV prezidento rinkimus, dalis politikos žinovų spėjo,...