aA
Subrendęs 25-40 metų vyras, gyvenantis mieste, turintis gerą išsilavinimą, didesnes nei vidutines mėnesines pajamas ir šeimą.
Prostitucija, prekyba moterimis, smurtas, seksualinė prievarta
© Shutterstock nuotr.

Pažįstate tokių? Vadinasi, pažįstate potencialius seksualinių paslaugų pirkėjus.

Ketvirtadienį Seime vykusios tarptautinės konferencijos „Seksualinių paslaugų poreikio dekonstravimas: moterų išnaudojimo per prostituciją ir prekybą žmonėmis seksualinio išnaudojimo tikslais prevencija“ metu Airijos imigrantų tarybos prieš prekybą žmonėmis programos koordinatorė Nusha Yonkova pristatė savo pranešimą „Vyrų, perkančių sekso paslaugas iš parduotų žmonių, požiūris: tyrimo duomenys“. Jame buvo tirti penkių šalių – tarp jų ir Lietuvos – piliečiai, perkantys seksualines paslaugas.

Kaltino alkoholį ir narkotikus

Tyrėjai ne tik internetu apklausė daugiau nei 2 tūkst. seksualinių paslaugų pirkėjų, bet ir akis į akį kalbėjosi su 34 lietuviais, kurie turi tokios patirties. Paaiškėjo, kad mūsų šalis gerokai išsiskiria iš kitų – moteris išnaudoti per prostituciją ir prekybą žmonėmis daugiausiai linkę dar net 25 metų nesulaukę vaikinai.

„Lietuviai išsiskiria ne tik jaunu tokių paslaugų vartotojų amžiumi, bet ir priežastimis, kodėl taip elgiasi. Kai kiti vyrai nurodė, kad seksualines paslaugas pirmą kartą išbandė dėl smalsumo ar paprasčiausio poreikio mylėtis, 28 iš 34 lietuvių teigė, kad dėl tokio jų poelgio kaltas alkoholis ar narkotinės medžiagos“, - pasakojo N. Yonkova.

Pasak jos, vyrai prisipažįsta pirmą kartą prostitutės paslaugomis pasinaudoję neplanuotai. Dažniausiai – paskatinti draugų tam tikro susibūrimo ar vakarėlio metu. Vyrai teigė seksualines paslaugas perkantys ir dėl to, kad tai sustiprina jų vyriškumą. Be to, jie pabrėžė, kad tokias paslaugas teikiančios moterys yra matomos ir lengvai prieinamos. Tiesa, tik retas (vos 2-3 apklaustųjų) susimąstė, kad vis dėlto tai yra moterų išnaudojimas ir tokias paslaugas teikianti moteris gali būti prekybos žmonėmis auka ar su tokiu atveju buvo asmeniškai susidūręs.

Moka, nes nori greito ir iškrypusio sekso

„Vyrams svarbus netikėtumas – kuo labiau iškrypęs yra seksualinis aktas, tuo geriau. Yra be galo nešvankių moterų, kurios priverčia tave jaustis taip tarsi skraidytum. Daugelį metų mano žmona nesugebėjo manęs patenkinti – tai įmanoma tik su nešvankiomis moterimis“, - vieno iš apklaustų vyrų žodžius citavo N. Yonkova.

„Patenkinu savo poreikius pirkdamas moterį du kartus per mėnesį. Aš įgyvendinu savo seksualines fantazijas ir tobulėju. Tai įmanoma tik su prostitutėmis. Kiekviena nauja partnerė yra vis kitokia. Ateidamas pas kiekvieną iš jų aš grįžtu jau patobulėjęs“, - tai, kad didesnė specifinė seksualinė patirtis leidžia pasijusti vyriškesniu pabrėžė ir antrojo cituojamo apklausos dalyvio žodžiai.

Pasak pranešėjos, vyrai sutinka mokėti už seksą dėl to, kad nori jį gauti čia ir dabar ir jaučiasi gaunantys daugiau, nei gauna iš savo nuolatinės partnerės.

Vyrams svarbus netikėtumas – kuo labiau iškrypęs yra seksualinis aktas, tuo geriau. Yra be galo nešvankių moterų, kurios priverčia tave jaustis taip tarsi skraidytum. Daugelį metų mano žmona nesugebėjo manęs patenkinti – tai įmanoma tik su nešvankiomis moterimis.
Vieno iš apklaustų vyrų žodžius citavo N. Yonkova:

„Jeigu nemokėsite, jos nedarys, ko nori”, - patikino vienas iš prostitučių paslaugas perkančių vyrų.

Keliasi į internetą

Viešnia iš Airijos patikino, kad klaidinga manyti, jog seksualines paslaugas už pinigus teikiančių moterų vyrai ieško tiesiog gatvėse. Dažniausiai vyrai jas pastebi vakarėliuose ar klubuose, eina į viešnamius, o štai Suomijoje ir Airijoje populiaru jas „užsisakyti” tiesiog internetu.

„Pirkdami seksualines paslaugas vyrai tos moters net nelaiko asmeniu. Jie vengia atsakyti į klausimą, kaip žiūri į tokių paslaugų pardavėjas. Neretai jie jas apibrėžia kaip verslo moteris ar tiesiog seksualinius objektus”, - pabrėžė N. Yonkova.

Pasak jos, nuo seksualinių paslaugų pirkimo vyrus, jų pačių teigimu, labiausiai atgrasytų viešumas – jeigu jų pavardės ar nuotraukos būtų skelbiamos internete ar medijos kanaluose, šeimai nusiunčiamas atviras laiškas arba jiems grėstų pakliūti į kalėjimą.

Būtent todėl N. Yonkova patarė kovos su seksualinių paslaugų pirkimo strategiją formuoti taip, kad ji būtų nutaikyta į viešinimą, alkoholio vartojimo mažinimą bei vyrus – 98 proc. seksualinių paslaugų pirkėjų yra būtent šios lyties.

„Turime suprasti, koks didelis yra šios problemos mastas. Milijonai moterų, jaunų merginų ir net nepilnamečių mergaičių yra įtraukiama į prostitucijos veiklą. Ir nors nei vienas iš apklaustų vyrų patikino nenorintis matyti sau artimų į prostituciją įsitraukusių žmonių, jie naudojasi moterimis, perka jas ir praktiškai nemano, kad elgiasi blogai. Privalome tai keisti”, - į seksualinių paslaugų pirkėjų sąžinę apeliavo N. Yonkova.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi PliusAinis Gurevičius

Ragina atsisakyti rusų primestų titulų: Mindaugas nebuvo vienintelis Lietuvos karalius

Grupė Lietuvos intelektualų (istorikų, menininkų ir kt.) neseniai atviru laišku kreipėsi į...

Vairuotoją sumušęs globos namų direktorius ginasi: vairuotojas trenkė pirmas

Vairuotojo sumušimu įtariamas socialinių paslaugų globos namų direktorius pats apkaltino...

Niekuo dėtam kauniečiui pritaikytos ES sankcijos Rusijai: dėl sutapusių vardo ir pavardės jis laikomas karo nusikaltėliu (6)

Kaunietis mokytojas sužinojo, kad tapo įtariamu karo nusikaltėliu ir pinigų plovėju. Jo...

Siaubingas užpuolimas buvo tik košmaro pradžia: klaipėdietis negali patikėti, ką teko išgyventi po to (4)

„Pabuvęs šalia mirties net nebežinau, ko dabar bijočiau. Gyvenu antrą kartą ir dabar tiesiog...

Žiniasklaida: rastas negyvas dar vienas rusų oligarchas (2)

Anot britų leidinio „The Daily Mail “, neaiškiomis aplinkybėmis mirė dar vienas rusų...

Rusija toliau kelia bangas: dėl bilietų į Kaliningradą trūkumo suskubo apkaltinti Lietuvą (1)

Dėl Lietuvos taikomų apribojimų rusams iškilo rimtų sunkumų ieškant bilietų į tolimojo...

Šokolado mėgėjams gali tekti atsisveikinti su šiuo dievų maistu: kainuos kaip ikrai arba išvis nebeliks

Vien lietuviai kasmet nuperka po kelias tonas šokolado, darosi vis išrankesni jo skoniui. Galima tik...

Karas Ukrainoje. Rusijos pajėgos smūgiavo Slovjanskui, žuvo mažiausiai du žmonės  Zelenskio patarėjas: Lysyčansko užėmimas yra paskutinė Rusijos pergalė (2)

Nuo karo pradžios vasario 24-ąją Rusijos kariuomenė Ukrainoje sunaikino maždaug 80 tūkst....

Delfi PliusŠarūnas Meškys

Į Mėnulio paviršių tėškėsi neatpažintas objektas: nauji krateriai glumina mokslininkus – negali paaiškinti, kas čia nukrito

Naujausiose Mėnulio paviršiaus nuotraukose, kurias įamžino NASA kosminis Mėnulio zondas (LRO),...

Avalynė, kurią privalote turėti šią vasarą: neišvaizdžios klumpės ar mados ir patogumo viršūnė?

„Pažiūrėk, mama, kokie batai“, – prašo sandalų dukra parduotuvėje. „Baik tu, čia...