UNICEF Lietuva“ vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė teigia, kad per dešimtmetį lietuviai tapo daug jautresni pasaulio problemoms ir noriai domisi, kokia situacija yra skurdžiau gyvenančiose pasaulio šalyse.
A. Česnausko nuotr.
© KAM

„Kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą ir tapo šalimi donore, mes sulaukėme daug pasipitkinimo, kodėl tiek daug dėmesio skiriama pasaulio vaikų problemoms ir kodėl nesirūpinama Lietuvos vaikų gerove. Kai pradėjome vykti į misijas situacija pamažu keičiaisi, tačiau pastebėjome, kad Lietuvos žmonės vis dar svarsto padėti pasaulio ar Lietuvos vaikams“ , - kalbėjo J. Majauskaitė.

„UNICEF Lietuva“ vykdomoji direktorė teigė, kad dauguma lietuvių šias misijas vertina kaip žinomų žmonių atostogas.

„Kaip žinote, prieš metus aš pati vos nenumiriau po tokių „atostogų“ - susirgau maliarija. Čia nėra nieko panašaus į atsotogas. Mūsų tikslas – supažindinti žinomus žmones su pasaulio vaikų problemomis, kad jie iš arti pamatytų su kokiomis problemomis susiduria moterys ir vaikai tose šalyse, ką UNICEF daro, kad jiems padėtų ir ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad jiems padėtume. Tačiau pagrindinis tikslas - per žinomų žmonių emocijas ir įspūdžius paskatinti Lietuvą šiandien prisidėti prie pasaulio problemų sprendimo, tapti tarptautinės bendruomenės dalimi. Tai kainuoja labai nedaug, vos 5 litus, kad būtų išgelbėta vaiko gyvybė“,- mintimis dalinosi J. Majauskaitė.

Prisiminusi pirmąją misiją į Afganistaną ir lietuvių atsiliepimus apie ją, „UNICEF Lietuva“ vykdomoji direktorė tikino, kad nuo to laiko padarytas didelis žingsnis į priekį.

Lietuviai piktinasi labdara: tai – atostogos
© A.Solomino nuotr.

„2005 – 2006 metais, paskelbus akciją statyti mokyklas Afganistane, susilaukėme begalės piktų skambučių, kad nematome Lietuvos mokyklų, kaip jos atrodo. Tada mes važiavome ir ieškojome mokyklos Lietuvoje, kuriai reikėtų paramos. Susidūrėme su labai idomia situacija – nei viena savivaldybė mums neparodė mokyklos, kuri iš tiesų turėtų problemų. Po ilgų ieškojimų atsirado mokykla viename Lietuvos kaime, kuriai reikia paramos, nes mokyklos tualetas yra lauke. Atvažiavę apžiūrėti mokyklos, pamatėme renovuotą pastatą su naujais plastikiniais langais bei neseniai pakeistu stogu. Tokiais momentais supranti, kad kalbame apie skirtingus skurdo lygius. Argumentų remti Lietuvos vaikus nebelieka, kai matai ten mirštančius vaikus, vien dėl to, kad jie nebuvo tinkamai maitinami. Galbūt Lietuvoje trūksta popamokinės veiklos ypač kaimo vaikams, tačiau Afganistane mokyklų apskritai nebuvo. Po šios akcijos sulaukėme labai daug neigiamų nuomonių. Šiandien žmonės jau domisi ir klausia, apie mūsų vykdomas misijas, bet vis dar kelia klausimus, ar galėtume kažkuo padėti ir Lietuvos vaikams. Akivaizdu, kad lietuvių požiūris ir pasaulio problemas pamažu keičiasi“,- pasakojo J. Majauskaitė.

Pasak J. Majauskaitės, tokią situaciją lemia mūsų istorija ir uždaras būdas: „Ilgą laiką buvome Sovietų Sąjungos dalimi, todėl neturime gilių labdaros tradicijų kaip skandinavai ar kanadiečiai. Jiems tai yra labai natūralus procesas ir mes prie to taip pat pamažu einame. Taip pat esame labai uždara tauta. Nelabai žinome, kas vyksta pasaulyje, labiau domimės savo kiemu“.

J.Majauskaitės teigimu, šiandieninė „UNICEF Lietuva“ misija - parodyti Lietuviams, supažindinti juos su pasaulio vaikų problemomis.

„Kaip kažkada sake Marijonas Mikutavičius riekia turėti vilko širdį, kad nebūtum jautrus ir nepadėtum tam, ką ten matai“ ,- sakė J. Majauskaitė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Aiškėja, kas skandina liberalus: pergudravo patys save (5)

Teisėsaugos įtarimų užkluptas Liberalų sąjūdis , rengęs priešrinkiminius mokymus savo...

Neįtikėtina 1,8 mln. dolerių istorija: kaip apsišaukėlis direktorius į kinų pinigus kėsinosi (6)

Pasirodo, Lietuvoje įmanoma be akcininkų žinios pasiskirti įmonės direktoriumi, o po to galimai...

Kas vyktų, šalyje įvedus karo padėtį: 1940-ųjų situacija nepasikartos (255)

Laikini žmogaus teisių ir laisvių apribojimai, komendanto valanda, judėjimo laisvės apribojimai,...

Nakties įvykiai Trakų rajone primena garsųjį I. Molotkovo pabėgimą (6)

Vėlaus spalio 18-osios vakaro įvykis Trakų r. Aluonos kaime primena garsiąją Igorio Molotkovo...

Šaudynės Merilande: įtariamasis sulaikytas (14)

Policija suėmė vyrą, kaip įtariama, trečiadienį nušovusį tris žmones ir dar du sužeidusį...

Seksualiai išnaudota olimpinė čempionė: man tepasakė, kad tai „medicininis“ gydymas (10)

Olimpinė čempionė, 21-erių gimnastė JAV McKayla Maroney teigia, kad ji kelerius metus buvo...

6 didžiausios socialinių tinklapių blogybės (3)

„Omidyar Group“, „Democracy Fund“ ir „Omidyar Network“ atliko bendrą tyrimą, kuriuo buvo...

Indianos gerbėjams D. Sabonis prisistatė sužaisdamas vienas geriausių karjeros rungtynių (4)

Naująjį NBA reguliarųjį sezoną sėkmingai pradėjo Indianos „Pacers“ (1-0) krepšininkai,...

Kaip kovoti su nuolat nusėdančiomis dulkėmis (1)

Tikrai apmaudu, jei dar vakar švara tviskėję namai šiandien vėl pilni dulkių, tarsi jas valę...

V. Kurpienės patarimai, kaip išlikti sveikiems atvėsus orams (10)

Darganoti orai ir vis žemiau slenkantis termometro stulpelis lietuvius verčia susirūpinti imunitet...