aA
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba sulaukia nemažai žmonių klausimų apie lietuvių galimybes įvaikinti vaikus iš Haičio, nukentėjusio nuo žemės drebėjimo. Tačiau Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai teigia, kad įvaikinimas – šiuo metu ne geriausia išeitis Haičio vaikams.
Lietuviai nori įsivaikinti Haičio vaikus
© Reuters/Scanpix

„Nors Lietuvos Respublikos įstatymai numato galimybę Lietuvos Respublikos piliečiams įvaikinti užsienyje, bet svarbu pabrėžti, kad mūsų šalies, kurioje vis dar nemažai galimų įvaikinti vaikų auga vaikų globos institucijose, gyventojai turėtų pirmiausiai siekti, kad būtų užtikrinta šių vaikų gerovė ir teisė augti šeimoje, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Odeta Tarvydienė. – Svetur norinčios įvaikinti lietuvių šeimos visų pirma turi būti pripažintos tinkamomis įvaikinti vaiką užsienyje bei gauti šalies, iš kurios ketinama įvaikinti, pritarimą leisti jiems pradėti įvaikinimo procedūrą.“

Kaip teigiama pranešime, tarptautinės organizacijos pabrėžia, kad šiuo metu Haityje tarptautinis įvaikinimas galimas tik tuo atveju, jei sprendimas įvaikinti jau buvo priimtas iki žemės drebėjimo ir vaikui tereikia išvykti iš šalies arba vaikas buvo pripažintas galimu įvaikinti ir suporuotas su būsimųjų įtėvių šeima iki žemės drebėjimo.

Turi būti vengiama priimti skubotus sprendimus ir įkurdinti vaikus būsimųjų įtėvių šeimose, jei nėra tinkamai įvykdytos kitos įvaikinimo saugumą užtikrinančios procedūros. Svarbu nustatyti, ar vaikas galimas įvaikinti ir nėra tėvų ar kitų šeimos narių, galinčių juo tinkamai pasirūpinti, bei ar būsimieji įtėviai yra tinkamai pasirengę įvaikinti ir turi visus reikalingus leidimus įvaikinti bei įkurdinti vaiką savo šalyje.

Kaip rašoma pranešime, pagrindinis tikslas, kurio šiandien turėtų siekti visi pasaulio, o taip pat ir Lietuvos, gyventojai - padėti Haičio žmonėms, kad jie galėtų išgyventi ir pasirūpinti savo vaikais, užtikrinti geresnę mažųjų apsaugą, padėti rasti jų artimuosius. Net vaikų evakuacija iš šalies, kuri tam tikrais atvejais galbūt geriausiai galėtų apsaugoti vaikus, negali būti tapatinama su tarptautiniu įvaikinimu.

Stichinės nelaimės nusiaubtoje šalyje gyvena apie 4 milijonus vaikų, kurie sudaro 46 procentus visų Haičio gyventojų. Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos, kurios dalyvė yra ir Haitis, principai, įtvirtina vaiko teisę į saugią aplinką ir šeimos ryšius. Tarptautinės organizacijos įspėja, kad įvykusios didelės katastrofos, įnešusios sumaištį visoje šalyje, gali sąlygoti vaikų ligas, pardavimą, seksualinį išnaudojimą ir sunkias jų emocines traumas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Tenisas lauke su žiūrovu apkarto visiems trims: teks susimokėti bent po 250 eurų (154)

Domantas Kairys pasidalino savo feisbuko paskyroje, kad teko nuryti karčią piliulę už tai, kad...

Šimašius įvardijo įvažiavimus į miestą, prie kurių stovės patikros postai kiti miestai planuoja užtverti gatves (29)

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ketvirtadienį gyventojus artimųjų nelankyti ir...

Bankų skolinimas būsto rinkai vis labiau senka – paskolų išdavimas gyventojams griežtėja (71)

Dėl koronaviruso krizės šalyje veikiantys bankai dar konservatyviau žvelgia į gyvenamųjų...

Vyriausybėje apibrėžta, kaip bus gelbėjami perdirbėjai ir ūkininkai (10)

Vyriausybėje nuotoliniu būdu įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo žemės ūkio ministras Andrius...

Iš ligoninės pabėgusi koronavirusu apsikrėtusi prostitutė izoliuota savivaldybės skirtose patalpose (1)

Koronavirusu apsikrėtusi vilnietė prostitutė (gim. 1979 m.), kuri balandžio 7 d. per langą...

Veryga: Lietuva ruošiasi ir sudėtingiems scenarijams papildyta 15:18; susirgę prieš 2 savaites turėtų pasitikrinti (162)

Ketvirtadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nuotolinėje spaudos konferencijoje...

Marijampolėje patvirtinta jau 40 koronaviruso atvejų – 28 ligoninėje įtaria, kad virusą į ligoninę atnešė pacientas (22)

Marijampolėje jau yra patvirtinta 40 koronaviruso atvejų, iš jų – 28 ligoninėje (11 pacientų...

Nuo rytojaus kaukės viešumoje privalomos: medikas pasakė, iki kokio amžiaus vaikams jų dėti negalima (205)

Nuo rytojaus kaukės viešumoje bus privalomos, tačiau ką daryti su mažais vaikais?! Savo...

Veryga: šventinį savaitgalį policininkai žmonėms dalins apsaugines kaukes (2)

Per šventinį savaitgalį policijos pareigūnai žmonėms išdalins apie 120 tūkst. apsauginių...

JK mirė gydytojas, prieš tris savaitęs perspėjęs Johnsoną dėl apsaugos priemonių stygiaus (9)

Jungtinėje Karalystėje pranešta apie gydytojo mirtį nuo koronaviruso . Gydytojas Abdulas...

|Maža didelių žinių kaina