Tik trečdalis Lietuvos gyventojų jaučiasi saugūs savo šalyje, o beveik du trečdaliai pritartų mirties bausmės už sunkius nusikaltimus sugrąžinimui, rodo visuomenės nuomonės apklausa. 34 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų jaučiasi saugūs savo šalyje, net 57 proc. - nesaugūs.
© DELFI
Šis rodiklis tarp šešių Rytų Europos šalių blogesnis tik Rusijoje, kur saugūs jaučiasi 30 proc. respondentų, o neaugūs - 65 proc.

Apklausą, kurios rezultatus skelbia savaitraštis "Veidas", birželį atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras "Vilmorus" ir jo partneriai užsienyje.

Kaimynėje Lenkijoje saugūs jaučiasi 39 proc., nesaugūs - 55 proc. respondentų, Vengrijoje, atitinkamai 52 ir 44 proc., Čekijoje - 45 ir 48 proc. apklaustųjų.

Savo gyvenamoje vietovėje saugūs jaučiasi 48 proc. Lietuvos gyventojų, nesaugūs - 47 proc., Lenkijoje - 72 ir 27 proc., Vengrijoje ir Čekijoje - po 74 ir 25 proc., Bulgarijoje - 46 ir 50 proc., Rusijoje - 35 ir 62 proc. respondentų.

Anot apklausos, net 73 proc. apklaustųjų Lietuvoje neabejoja, kad Lietuvoje už sunkius nusikaltimus turėtų būti vykdoma mirties bausmė, 15 proc. tokiai bausmei prieštarauja.

Sociologai teigia, kad dauguma Lietuvos gyventojų tiki, kad šalyje sumažinti nusikalstamumą ir padidinti jų saugumą gali tik mirties bausmės įvedimas sunkius nusikaltimus padariusiems asmenims.

Lenkijoje ir Rusijoje mirties bausmės šalininkų daugiau - atitinkamai 74 ir 79 proc., nepritaria 19 proc. lenkų ir 17 proc. rusų. Bulgarijoje mirties bausmei pritaria 68 proc., nepritaria 22 proc., Vengrijoje atitinkamai - 60 ir 32 proc., Čekijoje - 56 ir 23 proc. apklaustųjų.

Lietuvoje mirties bausmė panaikinta 1998 metais. Beveik pusė Lietuvos respondentų (49 proc.) nepatenkinti policijos darbu šalyje, 39 proc. teisėsaugininkų darbas tenkina. Savo gyvenamoje vietovėje patenkintųjų policijos darbu daugiau nei nepatenkintųjų - atitinkamai 48 ir 40 proc.

Tačiau, anot apklausos, per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje ryškėja tendencija, jog nepasitikinčiųjų Lietuvos policija gyventojų mažėja - 1998 m. birželį jų buvo 44 proc., 1999 m. birželį - 38 proc., 2001 m. - 36 proc., o šiemet birželį - 33,3 proc. Šiemet Lietuvos policija pasitiki 32,7 proc. respondentų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (46)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (309)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...

Gyvai / Dakaro finišas: lietuvių ekipažai stoja į paskutinį mūšį (57)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (5)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...

Orai: ateina tikri šalčiai (38)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (36)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (72)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Įstatymai privertė sukurti verslą (50)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (115)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Estija ketina atsisakyti kai kurių euro monetų (57)

Estija bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas...