Kol kas 100 tūkst. vakcinos dozių numatyta skirta Ukrainai, 11 tūkst. – Moldovai, 15 tūkst. – Sakartvelui, numato Vyriausybės penktadienį patvirtintas protokolinis nutarimas.

Pagal jį, tokį vakcinų kiekį kaip humanitarinę pagalbą Rytų partnerėms numatyta skirti iki spalio 1 dienos.

„Suprantame, kad tai nėra skaičiai, kurie išgelbėtų valstybes nuo situacijos, kuriose jos yra, bet neužtenka vien tik kalbėti apie solidarumą, mes turime žengti pirmą žingsnį ir parodyti, ką reiškia tikras solidarumas. Tai nėra tik žodžiai, tai yra ir veiksmai“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad vakcinos būtų skiriamos ne iškart, o „realistiškesnis laikas yra trečias ketvirtis“.

Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė sakė, kad pagal geriausią scenarijų trečio ketvirčio pabaigoje Lietuva turėtų būti gavusi daugiau vakcinų nei reikia paskiepyti visiems gyventojams.

„Jei viskas vyks pagal geriausią įmanoma spėjimą, trečio ketvirčio pabaigoje Lietuva gali būti tikėtis gavusi vakcinų tiek, kad mes teoriškai būtume paskiepiję beveik 3,5 mln. gyventojų“, – sakė Ž. Simonaitytė.

Ji taip pat pažymėjo, kad dėl vakcinų skyrimo konkrečiai valstybei Vyriausybė kaskart turės priimti nutarimą.

„Kiekvienas konkretus tiekimas konkrečiai valstybei turės būti tvirtinamas Vyriausybės nutarimu, numatant tiek konkrečią vakciną, kuri bus skiriama, tiek valstybę, kuriai vakcina bus skiriama“, – patvirtino viceministrė.

Lietuva iki šiol yra gavusi 1 mln. 413 tūkst. 545 vakcinos dozes, kol kas nepanaudota per 144 tūkst. dozių. Bent vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 30,2 proc. žmonių.