Atsiliepdama į Pasaulio maisto programos (WFP) raginimą padėti Afganistanui susidoroti su didžiausia per kelis dešimtmečius sausra, Lietuva paskyrė 75 tūkst. JAV dolerių paramą sausros pasekmėms nualintoje Goro provincijoje likviduoti, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
Vaikai joja ant asiliuko Afganistane
© DELFI (G.Oganausko nuotr.)
Už Lietuvos skirtas lėšas bus pastatytos penkios mokyklos, skurstančios bendruomenės gaus lėšų statybinėms medžiagoms, o Pasaulio maisto programa pateiks maisto už darbą. Maistas taip pat bus išdalytas kaip labdara labiausiai nuo sausros nukentėjusių rajonų gyventojams atokiausiuose kaimuose, kur gresia badas.

Šią vasarą Pasaulio maisto programa ragino tarptautinę bendruomenę skirti 73 mln., o vėliau papildomai dar 43 mln. JAV dolerių sausros padariniams Afganistane likviduoti. Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG) pastangomis pavyko užtikrinti, kad ši tarptautinės bendruomenės parama pirmiausia būtų teikiama Goro provincijai.

Iki dabar jau išdalyta 2000 tonų maisto. Dar iki šių metų pabaigos nuo sausros nukentėjusioms bendruomenėms Goro provincijoje bus išdalyta 5000 tonų maisto pagal WFP programą „Darbas už maistą“.

Kitas paramos teikimo atvejis, liudijantis šalių donorių geranorišką bendradarbiavimą Afganistane, yra lapkričio 26 dieną įvykęs humanitarinės pagalbos perdavimas Gorui. Lietuvos PAG kartu su Ispanijos ambasada perdavė beveik dvi tonas humanitarinės pagalbos Goro provincijos Krizių valdymo centrui (KVC).

Humanitarinė parama į Gorą buvo atgabenta Lietuvos specialiosios misijos (SM) vadovui ambasadoriui Gediminui Šerkšniui sutarus su Ispanijos ambasadoriumi Afganistane Jose Turpinu dėl dalies priemonių – palapinių, šiltų antklodžių, asmens higienos ir medicininiai rinkinių – perdavimo Gorui.

Lietuvos PAG ir SM aktyviai bendradarbiauja su kaimyninėje Badghis provincijoje veikiančia Ispanijos PAG ir vystymo agentūra. Ispanija, reaguodama į daugelį gyvybių nusinešusius potvynius, atsiuntė humanitarinę pagalbą labiausiai nukentėjusiems Badghis provincijos gyventojams. Dalis šios paramos skirta Gorui.

Anot Goro pareigūnų, iki šiol jie negalėjo tinkamai veikti stichinių nelaimių atvejais dėl būtiniausių atsargų trūkumo, tad lietuvių ir ispanų atgabentas krovinys buvo labai reikalingas.

Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės kariai Goro provincijoje padeda išplėsti Afganistano vyriausybės įtaką, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Nuo 2005 metų liepos mėnesio Afganistane veikia Lietuvos specialioji misija. Kartu su Afganistano vyriausybės atstovais, nevyriausybinėmis bei tarptautinėmis organizacijomis ir PAG dirbančiais kitų šalių civiliais, Specialioji misija rengia ir įgyvendina rekonstrukcijos ir vystymo projektus Goro provincijoje.

Specialioje misijoje dirba civiliai iš Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (179)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (33)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (399)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...

„Lietuvos ryto“ jaunimas triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai – treti (13)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ turi daug žadančią pamainą. Sostinės ekipos talentai laimėjo Kaune...

Štai kiek kavos puodelių jums kainuoja narystė ES (7)

Briuselis 2018 metus pradėjo drąsiu, bet paprastu teiginiu: narystė Europos Sąjungoje yra labai...

Vadinamasis Jolie genas – ne toks pavojingas, kaip manyta iki šiol (1)

Moterų, kurios yra pavojingo vėžio gen o nešiotojos, onkologinės ligos atveju galimybės...

Švedijos pakilimo istorija: kodėl jiems sekasi (235)

Švedijoje susiformavusiai ekonominei ir socialinei politikai didelės įtakos turėjo šalyje...

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (861)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Iš kelto Ryga-Stokholmas iškrito lietuvis, jo paieškos bevaisės (109)

Šeštadienį vakare iš „Tallink“ kelto „Isabelle“ iškrito lietuvis. Jo gelbėjimo...