Lietuvoje kitų metų gegužę bus surengta jubiliejinė Europos politinių konsultantų asociacijos (European Association of Political Consultants - EAPC) dešimtoji konferencija. Konferencijoje, kurioje planuoja dalyvauti per šimtą skirtingų šalių politinių konsultantų, bus diskutuojama apie skirtingas rinkiminių technologijų mokyklas.
Šios konferencijos globėjas, Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas sako tikįs, jog Vilniuje vyksianti rinkimų specialistų diskusija "taps svarbiu žingsniu Lietuvos rinkimų organizavimo bei politinių kampanijų reglamentavimo tobulinimo kryptimi".

Seimo pirmininkas pripažino, jog šiuo metu Lietuvos rinkimų sistema, politinių kampanijų pobūdis, partijų finansavimo modelis - anaiptol ne be priekaištų.

"Problema mūsų rinkimų kampanijose yra nemažai - dominuoja technologiniai dalykai, o ne pačios idėjos, jau nekalbu apie tokius primityvius, bet paveikius būdus, kaip vaišės, papirkimai, kurie rinkimų metu uždrausti, bet gali būti vykdomi prieš rinkimus", - pirmadienį Seime surengtame brifinge, kuriame buvo pristatoma EAPC konferencija, sakė Seimo pirmininkas.

A.Paulauskas pažymėjo, jog Seime dirba grupė, turinti parengti rinkimų organizavimą bei politinių kampanijų finansavimą reglamentuojančių įstatymų pataisas, kuriomis minėti trūkumai būtų pašalinti.

"Yra sudaryta darbo grupė, kuri visas spragas bandys pašalinti, manau, šalia to spręs ir tokius perspektyvinius klausimus, kaip balsavimas elektroniniu būdu, rinkėjų sąrašų tikslinimas, tiesioginiai merų rinkimai", - brifinge sakė A.Paulauskas.

Seimo pirmininkas pabrėžė, jog gegužę rengiama EAPC konferencija galėtų padėti atsakyti į klausimą, kaip reabilituoti politiką visuomenės akyse.

"Tokių konferencijų metu bandysime atsakyti į klausimą, kaip reikia elgtis, vykdyti politines kampanijas, kad aktyvumas ne nyktų, o būtų vis didesnis, kad rinkimams būtų skiriamas finansavimas, kuris užtikrintų finansavimo skaidrumą ir politikų garbingą konkurencinę kovą", -sakė A.Paulauskas.

Seimo pirmininkas pastebėjo, jog politikai pastaruoju metu linksta link tokio politinių kampanijų finansavimo modelio, kuris maksimaliai užtikrintų skaidrumą - šiuo atveju kiekviena politinė partija turėtų apsiriboti iš valstybės gaunamomis lėšomis.

"Vis daugiau politikų linksta, kad būtų atsisakyta finansavimo ir juridinių, ir privačių asmenų, o išimtinai palikti finansavimą tik iš valstybės, nes Lietuva yra nedidelė šalis ir bet kokia injekcija iš šalies gali iš esmės pakeisti rezultatus, todėl labai svarbu, kad tiek politinės veiklos, tiek politinių kampanijų finansavimas būtų aiškiai reglamentuotas, skaidrus", - kalbėjo A.Paulauskas.

EAPC konferencija, kurią pirmadienį pristatė Seimo pirmininkas, vyks Vilniuje kitų metų gegužės 4-6 dienomis.

Kasmetinės Europos politinių konsultantų konferencijos kaskart organizuojamos vis kitoje Europos šalyje.

EAPC konferencijos paprastai vyksta už uždarų durų, tačiau Lietuvoje organizuojamoje jubiliejinėje konferencijoje galės dalyvauti visi užsiregistravusieji, pranešė EAPC atstovai.

EAPC - Europos politinius konsultantus vienijanti asociacija, pagrindiniu savo tikslu deklaruojanti demokratijos vertybių skleidimą pasaulyje.

Prieš kelerius metus asociacija pradėjo leisti kasmetinį specialų leidinį "Election Time" ("Rinkimų metas"), kuriame aprašomi įvairiuose pasaulio regionuose vykę rinkimai, jų eiga, rinkiminės kampanijos ypatumai. Į 2005-ųjų metų leidinį buvo įtraukti ir Lietuvoje vykę rinkimai.

Europos politikos konsultantų asociacija įkurta 1996 metais Vienoje. Asociacija šiandien vienija 68 narius Angoloje, Argentinoje, Austrijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Gruzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Lietuvoje, Olandijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Didžiojoje Britanijoje ir JAV.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išgirdęs tokį kūdikio verksmą – jo nebeužmirši: gydytojai perspėja apie pražūtingą moterų įprotį išduoda ir veidas (21)

„Kūdikis užrėkia tokiu gailiu riksmu, kurį vienąkart išgirdęs gydytojas – niekada...

Konstitucinis Teismas paskelbė verdiktą dėl išmokų „lubų“: ką tai reiškia tėvams (12)

Trečiadienį Konstitucinis Teismas priėmė tėvams svarbų sprendimą – vaiko priežiūros...

Ieškomas ginkluotas nusikaltėlis, ant kojų sukeltos didelės policijos pajėgos blokuojamas Joniškis (150)

Šiaulių apskrities policija informuoja, kad ieško su organizuotu nusikalstamumu susijusio asmens,...

Prodiuseris atskleidžia LRT transliacijų užkulisius: štai kodėl viskas tiek kainuoja (924)

"Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui kalbant apie „skandalingą informaciją“, kurią...

Nauja teorija apie „ypatingus“ rusus: skleidžia mitą apie Leningrado blokadą tarp „ypatingųjų“ – ir Putinas (120)

Mokslininkai paneigė teiginius, nuskambėjusius režisierės Eleonoros Lukjanovos filme „Blokados...

Atlyginimų augimas išsikvepia, bet daugelio laukia geras pokytis (152)

Po įspūdingo praėjusių metų spurto Lietuvos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti, nepaisant to...

Siūlo daugiau išimčių, kada netaikyti „Sodros“ įmokų „grindų“ (14)

Šiemet įvestų „ Sodros “ įmokų „grindų“ konservatorė Gintarė Skaistė siūlo...

Visuomenės veikėjai atskleidė, už kurias iniciatyvas sirgs konferencijoje „Idėja Lietuvai“

Jau kitą ketvirtadienį, vasario 1 dieną, Vilniuje vyks idėjų ir pokyčių konferencija „Idėja...

Medikė Vokietiją iškeitė į Lietuvą ir per metus suprato, ką padarė (111)

Lina Jankauskaitė – viena iš, sutikime, nedaugelio medikų , kurie, priešingai populiariai...

Vokietija sukrėsta: 15-metis motinos akivaizdoje peiliu dūrė aukai į kaklą (59)

Vokietijos policija sulaikė 15-metį moksleivį, kuris įtariamas antradienį peilio dūriu į...