Baltijos šalių ministrai taip pat plačiau aptarė teisinius mechanizmus ir galimybes panaudoti įšaldytą Rusijos ir jos subjektų turtą žalai atlyginti bei Ukrainai atstatyti.

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, kuo sparčiau tiek Baltijos valstybės, tiek visa Europa vieningai konsoliduos pastangas visiems įmanomiems teisingumo formatams vykdyti dėl agresorės atsakomybės, tuo veiksmingiau bus atstatytas teisingumas.

Ministerijos pranešime pažymima, kad Lietuvos ir Estijos teisingumo ministrai sutarė stiprinti Baltijos šalių pozicijas bendradarbiavimo su ES lygmeniu, kadangi padėtis Ukrainoje turi didelę įtaką ES politikos formavimui, ypač teisingumo srityje.

E. Dobrowolska akcentavo, kad Lietuva palaiko direktyvos dėl turto susigrąžinimo ir konfiskavimo projektą, kuriuo siekiama nustatyti aiškias turto suradimo ir identifikavimo taisykles, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą, taip pat pasiūlymą dėl Direktyvos dėl baudžiamųjų sankcijų už Europos Sąjungos ribojamųjų priemonių pažeidimus.

Lietuva ir Estija yra tarp dešimties ES valstybių narių, kurios palaiko iniciatyvą išplėsti Europos prokuratūros kompetenciją, suteikiant jai teisę tirti ES ribojamųjų priemonių pažeidimus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją