Lietuvos užsienio reikalų ministerija trečiadienį pareiškė, kad Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje nepritarė Rusijos parengtam pranešimui, nes jame apkaltinant Ukrainą buvo nutylėta apie Maskvos remiamų separatistų veiksmus.
Sergejus Lavrovas, Vladimiras Putinas
© AFP/Scanpix

Taip oficialusis Vilnius reagavo į Maskvos kaltinimus lietuviams, amerikiečiams ir britams, esą jie „įžūliai užblokavo“ pasiūlymą pasmerkti Ukrainą, kuri, Rusijos teigimu, „trukdo atlikti tikrai nepriklausomą, bešališką tarptautinį tragedijos aplinkybių tyrimą“ dėl numušto Malaizijos lėktuvo.

„Rusijos pateiktame Saugumo Tarybos pareiškimo spaudai projekte buvo raginama pasmerkti kovos veiksmus Ukrainos Donecko srityje ir trukdymą tirti Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofą, tačiau nutylėta apie pačios Rusijos remiamų separatistų veiksmus“, - teigiama Lietuvos URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento komentare BNS naujienų agentūrai.

Pasak Lietuvos URM, Rusija dokumentu siekė pasmerkti Ukrainos teisėtus kovos veiksmus, todėl Lietuva pateikė redakcinius pasiūlymus, kuriais siekta įtraukti informaciją apie maištininkų veikimą.

„Rusija pateiktu tekstu siekė sukurti precedentą pasmerkiant Ukrainos teisėtus kovos su ginkluotais separatistais veiksmus ir apkaltinti Ukrainą kliudymu tirti lėktuvo katastrofą. Kaip ir kai kurie kiti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nariai, Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose pateikė keletą redakcinių pasiūlymų, kuriais siekta įtraukti informaciją apie maištininkų vykdomus kovinius veiksmus bei trukdymą tirti katastrofos vietą (pasiūlyta įtraukti nuorodą, jog katastrofos zoną kontroliuoja nelegalios karinės grupuotės)“, - teigiama komentare.

„Teikti pasiūlymus tekstui yra normali praktika, tačiau Rusija, jau ne pirmą kartą teikianti projektą dėl Ukrainos, nesileidžia į derybas, iškart atšaukia projektą ir ima kaltinti vieną ar kitą pasiūlymus teikusią šalį – šįkart tris valstybes, pateikusias redakcinius pasiūlymus, kuriais siekta patikslinti, kas kontroliuoja katastrofos zoną“, - nurodo Lietuvos URM.

Rusijos URM antradienio vakarą viešai apkaltino Jungtines Valstijas, Didžiąją Britaniją ir Lietuvą, kad jos nepritarė siūlymui paskelbti pranešimą spaudai, jog Ukraina nesilaiko reikalavimų nutraukti kovos veiksmus nuolaužų kritimo vietoje.

Rusijos URM nurodė, kad Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos liepos 21 dieną priimtoje rezoliucijoje minimas reikalavimas visoms kariaujančioms šalims nedelsiant nutraukti kovos veiksmus šio lėktuvo kritimo zonoje ir užtikrinti, kad ten galėtų patekti tyrėjai, ESBO specialioji stebėsenos Ukrainoje misijos ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai.

„Pažeisdamas šį Saugumo Tarybos reikalavimą Kijevas viešai pareiškė apie ketinimą ginklu perimti lėktuvo kritimo rajono kontrolę ir ėmėsi puolamųjų kovos veiksmų. Todėl keli tarptautinės tyrimo grupės atstovų, esančių Donecke, mėginimai patekti į katastrofos rajoną žlugo“, – pažymima Rusijos URM pranešime.

„Rusijos delegacija JT Saugumo Taryboje liepos 28 dieną nurodė partnerėms akivaizdų faktą, kad Kijevas pažeidžia Tarybos reikalavimus, ir pasiūlė suderinti Saugumo Taryboje pranešimą spaudai; jame primenama apie 2166 rezoliuciją, pirmiausia jos 7-ąjį skirsnį, kuriuo reikalaujama nedelsiant nutraukti kovos veiksmus nuolaužų kritimo zonoje“, – nurodo Rusijos URM.

„Deja, mūsų iniciatyva buvo įžūliai JAV, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos atstovų užblokuota“, – sakoma pranešime.

Pernai spalį Lietuva išrinkta Saugumo Tarybos nare 2014 ir 2015 metais. Šioje institucijoje Jungtinės Valstijos, Kinija, Rusija, Prancūzija ir Didžioji Britanija yra nuolatinės narės, jos turi veto teisę. Kitos 10 šalių yra nenuolatinės narės, jos pasikeisdamos pirmininkauja Tarybai po mėnesį per metus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išsvajotas atostogas pakeitė košmaras: neaišku, kur nuvežė, ir liepė išlipti (152)

Kas gali būti geriau už jaukias šeimos atostogas, kai nereikia galvoti, kuo užimti vaikus, o dvi...

54 val. trukusi drama Vokietijoje – sunkiai protu suvokiama: jautėmės tarsi skerdžiami gyvuliai (45)

Į laisvę po 29 kalėjime praleistų metų paleidžiamas Dieteris Degowskis – gangsteris, nuteistas...

Nepaleiskite vadžių: kas padės nesustorėti šaltuoju metų laiku (3)

Artėja Padėkos diena (populiarėjanti ir Lietuvoje) ir ilgi žiemos mėnesiai, kai imame...

Orai vis labiau primins žiemą (5)

Orai kuo toliau, tuo labiau primins žiemą, LRT RADIJUI sako sinoptikė Edita Gečaitė ir įspėja,...

„Išdykėlis“ internete ieškojo vergės slaptiems pasimatymams: nežinojau, kad tai – neteisėta (7)

Internete draugės slaptiems pasimatymams ieškojęs mažeikiškis Arūnas B. manė, kad prie savo...

Plastikos chirurgas susiduria su keisčiausiais pageidavimais: vyrus išklauso, tačiau pildo moterų norus (58)

Kai kurios plastikos chirurgo Dariaus Jauniškio pacientės po krūtų didinimo ar mažinimo...

20 kg sulieknėjęs Merūnas – apie skirtingą jo ir žmonos požiūrį ne tik į dietas, bet ir vaikų auklėjimą

DELFI redakcijoje viešėjęs Merūnas Vitulskis su rubrikos "Veidai" redaktore Gintare Urnikiene...

Sunku patikėti, kaip gerai dabar gyvename (620)

Europa jau nebėra pasaulio ekonomikos ligonė ir čia prasideda auksinis euro ekonomikos laikotarpis.

Lietuvių restorane Amerikoje klientai cepelinus valgo su kečupu (175)

Keliaudamas po Čikagos priemiesčius DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas rado...

Nokdaunu pagardintame KOK GP finale – Vikšraičio triumfas, superdvikovoje – Kuvaldos „pasivaikščiojimas“ (49)

Tradiciniame „Bushido Hero‘s“ turnyre šeštadienį Vilniuje kovinių sporto menų gerbėjai...