aA
Ant išlikimo ribos atsidūrusi valdančioji Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcija griebiasi įvairių gelbėjimosi būdų: ne tik ieško frakcijos, su kuria galėtų bendradarbiauti artimiau, bet ir kalbina prisijungti pavienius parlamentarus. Jei Žilvinas Šilgalis pavasarį įgyvendins grasinimą išeiti į opoziciją, frakcijos nebeliks, mat joje turėtų būti bent septyni nariai – tiek, kiek yra dabar.
Liberalcentristai Seime vilioja ir frakcijas, ir atskirus parlamentarus
© Corbis/Scanpix

Ir liberalai, ir keli Seimo nariai liberalcentristams davė neigiamus atsakymus, vienintelė Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcija sutiko tęsti pokalbius dėl bendro darbo.

Tiktų net frakciją palikę žmonės

Norą pasitraukti ne tik iš LiCS frakcijos, bet ir iš valdančiosios koalicijos Ž. Šilgalis pareiškė dar sausį. Vasario 11-ąją ryte sušauktame frakcijos posėdyje, sprendžiant iš DELFI gauto protokolo, dalyvavo ir pats partijos pirmininkas Gintautas Babravičius.

Kai kurie liberalcentristai buvo įpareigoti skubiai tartis dėl LiCS frakcijos padidinimo ir frakcijų bendradarbiavimo. Derybų rezultatus jie buvo paprašyti pateikti iki tos pačios dienos 15 val.

Popiet parlamentarai sužinojo, kad G. Babravičiaus pokalbis su Liberalų sąjūdžio atstovais dėl galimo frakcijų bendradarbiavimo baigėsi nesėkmingai – pastarieji davė neigiamą atsakymą. Seimo nariui Algiui Čaplikui buvo pavesta tartis su TPP frakcija. Pastarosios partijos vadovas Arūnas Valinskas sutiko tęsti pokalbius dėl galimo frakcijų jungimosi. Pirmadienį A. Čaplikas DELFI patvirtino, kad toliau šnekama dėl „įvairių formų bendradarbiauti“.

Frakcijos seniūnui Jonui Liesiui teko kalbėtis su pavieniais Seimo nariais. Sprendžiant iš posėdžio protokolo, pokalbiai su Krikščionių partijos frakcijos atstovais Valdemaru Valkiūnu ir Roku Žilinsku bei Mišriai parlamentarų grupei priklausančiu Valerijumi Simuliku dėl jų perėjimo į LiCS frakciją buvo nevaisingi: seniūnas „laikinai gavo neigiamus atsakymus“.

Tuomet frakcija, remdamasi A. Čapliko ir A. Valinsko pokalbiu, nusprendė kreiptis į LiCS valdybą dėl galimo dviejų frakcijų susivienijimo. Apie tai turėtų būti kalbama pirmadienį vakare vykstančiame valdybos posėdyje.

Valerijus Simulikas
Valerijus Simulikas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Naujosios sąjungos V. Simulikas, pirmadienį paklaustas apie tokias liberalcentristų viliones, tikino, kad „rimtų pokalbių nebuvo“.

Savo ruožtu V. Valkiūnas pajuokavo, kad „vilioja tik moterys“, tačiau pripažino, kad liberalcentristai kvietė jį sugrįžti į frakciją, kurią paliko pernai liepą. Jis DELFI sakė atsakęs neigiamai – dėl „ideologinių nesutarimų“. Europos Sąjungą ir globalizaciją aštriai kritikuojantis parlamentaras teigė, esą liberalai „užspringo globalizacija“, todėl atėjo laikas „liberalams ir liberalanarchistams prasiblaivyti“.

Valdemaras Valkiūnas
Valdemaras Valkiūnas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

V. Valkiūnas iki šiol Seimo posėdžių salėje sėdi apsuptas liberalcentristų, todėl tenka nuolat su jais bendrauti: „Ideologiškai sunku atlaikyti, bet užgrūdino.“ Jis užsiminė ne itin džiaugiąsis ir naryste Krikščionių partijos frakcijoje: „Nesakysiu, kad smagu, bet nėra kur eiti.“ Į repliką, kad gal tuomet laikas visai palikti Seimą, parlamentaras pripažino, jog „viskas yra š... kvadratu“, tačiau pareiškė, kad „kovotojai nepasiduoda, reikia eiti pirmyn, už Lietuvą, tegul net nesvajoja“.

Kliūna koalicijos partnerių požiūris

Jonas Liesys
Jonas Liesys
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Frakcijos seniūnas J. Liesys, komentuodamas Ž. Šilgalio planus trauktis, pavadino juos politikavimu ir savęs sureikšminimu. „Išpūsti mūsų nestabilumo požymiai“, – kalbėjo jis. Anot parlamentaro, dėl „bendradarbiavimo vardan bendro tikslo“ tariamasi ir su liberalais, ir su TPP atstovais. „Niekas neatmeta pasiūlymo, bet laukia, kol prinoksime“, – tikino jis.

Ž. Šilgalis teigė kol kas nieko nedarantis, o galutinį sprendimą priimsiantis iki kovo 10 d. prasidedančios Seimo pavasario sesijos.

Žilvinas Šilgalis
Žilvinas Šilgalis
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

„Atrodo, lyg kažkas sąmoningai nori mane išstumti. Frakcijoje normaliai apie tai kalbėjomės, siūliau ieškoti vektorių, kurie mus koalicijoje vienytų. Reikia normalaus bendradarbiavimo, ne ignoravimo. Nuo to priklausys mano likimas frakcijoje. Bet jei ir toliau būsime ignoruojami, o partijos pozicija niekam nebus neįdomi...“ - sakė jis.

Parlamentarui išėjus, LiCS frakcija subyrėtų, nes likusių 6 narių nebepakaktų. Buvęs liberalcentristų lyderis ir šios frakcijos narys Artūras Zuokas pernai rudenį pasitraukė iš Seimo, o jo vietą užėmusi žmona Agnė Zuokienė tapo Mišrios parlamentarų grupės nare.

Pagal Seimo Statutą, parlamente frakciją įkurti gali ne mažiau kaip 7 politikai. Jei Ž.Šilgalis pereitų į opoziciją, valdančioji koalicija nebeturėtų net formalios balsų daugumos Seime, nes ji turėtų tik 70 iš 141 balso.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kruvina drama Vilniuje: du nužudyti, trečiam – perpjauta gerklė

Tai buvo tikrų tikriausia siaubo drama viename sostinės daugiabutyje – atvykę policijos...

Aukštą blogąjį cholesterolį galima pastebėti, pažvelgus į akis: profesorius patarė, į ką atkreipti dėmesį

Geltonas lankas prie akies vyzdžio moteriai sukėlė nerimą. Ji girdėjo, kad tai gali būti...

Verslas PliusBloomberg News

Rusijos pramonei – dar vienas didelis galvos skausmas

Rusijos priklausomybė nuo užsieninės programinės įrangos, kurią ji naudoja savo fabrikuose,...

Lukašenka ėmėsi karo provokacijų: apkaltino Ukrainą paleidus į Baltarusiją raketas (10)

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka šeštadienį pareiškė, kad jo...

600 metrų gylyje po Arkties ledo sluoksniu – mokslininkus pribloškęs radinys: tokių reiškinių čia aptikti nesitikėjo niekas

Mokslininkai ir vėl aptiko gyvybę tokioje vietoje, kurioje neišgyventų dauguma mūsų planetos...

Karas Ukrainoje. Ukraina: turime informacijos apie galutinį Baltarusijos įtraukimą į karą

Savo naktinėje kalboje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusijos bombardavimas...

Gyvenimas auksiniame narvelyje: 8 dalykai, kurių nevalia daryti Kate Middleton – reputacija brangiai atsieina

Iš pirmo žvilgsnio Kembridžo kunigaikštienės gyvenimas primena pasaką – ištekėjusi už...

Tragedija Indijoje: purvo nuošliauža savo kelyje pasiglemžė viską – dešimtys žmonių palaidoti po žeme

Indijos šiaurės rytuose atsinaujinę lietūs ir krintantys akmenys šeštadienį trikdė dirbti...

Švenčių planuotojos – apie vaiko krikštynas: kokia apranga netinka, kada įteikti kvietimą ir kiek praverti pinigines Turi patarimų svarstantiems, ką dovanoti

Pirmajam vasaros mėnesiui artėjant prie pabaigos, švenčių planuotojos sako, kad šią vasarą jų...