aA
Lietuvos liberalų (LLS), Lietuvos centro (LCS) ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungų (MKDS) nariai trečiadienį Seime paskelbė apie bendros opozicinės frakcijos įkūrimą.
Vytautas Bogušis, Eugenijus Gentvilas ir Kęstutis Glaveckas
© ELTA
Frakcijai, kuri laikinai pavadinta Jungtine ir liberalų, kol kas priklauso 25 nariai - 20 liberalų, 3 centristai ir 2 modernieji krikščionys demokratai.

Modernusis krikdemas Artūras Vazbys apsisprendė prisijungti prie devynis narius turinčios opozicinės Tėvynės sąjungos - konservatorių, liberalas Pranas Vilkas svarsto galimybę prisijungti prie aštuonis narius turinčios Liberaldemokratų frakcijos, liberalas Algimantas Matulevičius dar nėra apsisprendęs, ką darys.

Jungtinės ir liberalų frakcijos įkūrėjai kviečia prie jų prisijungti ir du Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovus. "Jie nėra pasakę "ne" ir, tikriausiai bus su mumis", - trečiadienį žurnalistams pristatant naują frakciją sakė LLC pirmininkas Kęstutis Glaveckas.

Lenkų atstovai iki šiol buvo sudarę bendrą Jungtinę frakciją su centristais ir moderniaisiais krikščionimis demokratais.

Jungtinei ir liberalų frakcijai vadovaus iki šiol Liberalų frakcijos seniūno pareigas ėjęs Eligijus Masiulis, jo pavaduotojais bus centristas K.Glaveckas ir trys liberalai - Klemensas Rimšelis, Raimundas Palaitis ir Raimundas Šukys.

Į bendrą frakciją susivieniję centristai, liberalai ir modernieji krikdemai gegužės 31 dieną numato susijungti į vieną partiją.

LLS lyderis Eugenijus Gentvilas trečiadienį per bendros frakcijos pristatymą teigė, jog bus siekiama "kokybiško partijų susijungimo", kuris leistų geriau oponuoti dabartinei valdančiajai daugumai ir pasirengti 2004 metais numatomiems Europos Parlamento bei Seimo rinkimams.

"Tai pirmas realus žingsnis į tolimesnį mūsų partijų vienijimąsi", - sakė LCS lyderis K.Glaveckas, komentuodamas bendros frakcijos įkūrimą. E.Gentvilas pažymėjo, jog bendros frakcijos pavadinimas yra "laikinas" ir keisis apsisprendus dėl bendros partijos pavadinimo.

Trečiadienį Vilniuje LLS tarybai ketinama pristatyti būsimos liberalios pakraipos partijos programos ir statuto projektus. Apie partijų sprendimą vienytis buvo paskelbta po sausio pradžioje vykusio antrojo prezidento rinkimų turo.

Prezidento rinkimus pralaimėjęs kadenciją baigęs šalies vadovas Valdas Adamkus pasveikino minėtųjų partijų ketinimą vienytis.

Susivieniję liberalai, centristai ir modernieji krikščionys demokratai svarsto galimybę kartu su opozicine Tėvynės sąjunga - konservatoriais išsirinkti opozicijos lyderį.

"Šis susijungimas sudaro prielaidas spręsti opozicijos lyderio klausimą", - žurnalistams sakė E.Gentvilas. Pagal Seimo Statutą, opozicijos lyderio postas priklauso frakcijai, turinčiai daugiau kaip pusę parlamento mažumai priklausančių narių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tapinas: jeigu jau galime žveją nukelti girtą nuo ledo, tai gal galime ir prezidentę į Rygą nuskraidinti (184)

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas dėl lėktuvo gedimo nevykti į Latvijos...

Ne visi lietuviai norėtų dirbti trumpiau už tą patį atlyginimą (67)

Didžioji dauguma lietuvių norėtų, kad jų darbovietė sutrumpintų darbo valandas , palikdama tą...

Panevėžio ir Prienų klubų siekiams pasipriešino „Žalgiris“ (2)

Pirmadienį vykusiame Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) visuotiniame susirinkime netrūko įtampos....

Rusijos samdinius traukia iš „pilkosios zonos“: mes reikalaujame, prašėme jau užtektinai (26)

Rusijos kariuomenės veteranams atstovaujantis forumas sekmadienį nutarė žengti neįprastą...

Kai kurioms Lietuvos ligoninėms – neišvengiami pokyčiai: likimą pasirinkti galės pačios (93)

Pasirodė sąrašas 15 ligoninių, kurios turėtų būti arba uždarytos, arba pertvarkytos. Pasak...

Įsivaikinusi moteris: tiesa, kad vaikas auga ne biologinėje šeimoje, turi savo kainą (49)

Daugelis žmonių turi stiprų poreikį tėvystei, tačiau nepavykus natūraliu keliu susilaukti...

Paskelbtas pavojingiausių žaislų sąrašas: ko per Kalėdas vaikams geriau nedovanoti

Artėjant Kalėdų karštinei, Jungtinėse Amerikos Valstijose paskelbtas 10 pavojingiausių žaislų...

„Benzingalviams“ standartinis „Lamborghini Huracan“ pasirodė per lėtas – pavertė žvėrimi (2)

„Lamborghini“ yra greiti automobiliai, tačiau kai kuriems jų, rodos, įspūdingos galios...