2004 metų Seimo rinkimuose iškovoti 50 mandatų, Liberalų demokratų partijos gretose sutelkti iki 12 tūkstančių narių, būti tarp žmonių ir suvokti jų rūpesčius ir problemas - tokius tikslus deklaruoja naujasis Liberalų demokratų partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.
© ELTA
Sekmadienį Vilniuje vykusiame neeiliniame Liberalų demokratų partijos kongrese buvo renkamas naujas partijos pirmininkas, patvirtinti jo pavaduotojai, suformuota nauja valdyba.

Buvęs šiaulietis, dabar jau vilnietis architektas V. Mazuronis partijos pirmininku išrinktas dvejų metų kadencijai. Jis šiame poste pakeitė vieną iš Liberalų demokratų partijos kūrėjų Rolandą Paksą, kuris po laimėtų Prezidento rinkimų pasitraukė iš partijos.

Didelės paslapties, kas užims Liberalų demokratų partijos pirmininko vietą, nebuvo. Dar prieš neeilinį kongresą buvo kalbama, kad liberalams demokratams vadovaus V. Mazuronis, po Prezidento rinkimų tapęs laikinuoju pirmininku.

Neeiliniame kongrese, kuriame dalyvavo 553 delegatai, atstovavę beveik 4 tūkst. partijos narių, kandidatais į pirmininkus taip pat buvo iškelti du vicepirmininkai Henrikas Žukauskas ir Vytautas Valevičius, tačiau jie savo kandidatūras atsiėmė ir rinkimuose nedalyvavo.

Nors partijos įstatuose yra numatyta, jog partijos pirmininkas yra renkamas slaptu balsavimu, tačiau kongresui pirmininkavęs Seimo narys Dailis Alfonsas Barakauskas pateikė pasiūlymą balsuoti atvirai renkant pirmininką. Siūlymas ryškia balsų persvara buvo priimtas.

Atvirai balsuodami už V. Mazuronį pasisakė 466 delegatai, prieš buvo 3 ir susilaikė 44.

Suvažiavime taip pat vieningai patvirtinti 7 partijos pavaduotojai. Liberalų demokratų partijos pirmuoju vicepirmininku ir toliau dirbs Seimo narys Henrikas Žukauskas. Liberalų demokratų partijos vicepirmininkais taip pat patvirtinti Vytautas Valevičius, Vladas Žalnierauskas, Evaldas Lementauskas, D. A. Barakauskas, Gediminas Petrauskas, Eugenijus Maldeikis.

Naujojo partijos pirmininko V. Mazuronio ir partijos pirmojo vicepirmininko H. Žukausko nuomone, partijos įstatai ir demokratijos principai, atviru balsavimu renkant vadovybę, nebuvę pažeisti, nes už tai pasisakė aukščiausiasis partijos valdymo organas - kongresas. Be to, pasak lyderių, taupytas kongreso laikas.

Pasak V. Mazuronio liberalai demokratai kels savo kandidatus birželio mėnesį įvyksiančiuose Seimo nario rinkimuose 4 vienmandatėse apygardose. Sprendimą dėl kandidatų iškėlimo priims partijos taryba.

Neeilinį demokratų partijos kongresą sveikino buvęs jos lyderis ir vienas iš kūrėjų Lietuvos Prezidentas Rolandas Paksas. Šalies vadovas ragino libdemus ypač aktyviai įsijungti į referendumo dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje agitaciją.

Sveikinimo žodžių liberalai demokratai taip pat susilaukė iš socialdemokratų, socialliberalų, Valstiečių ir naujosios demokratijos partijų sąjungos, centristų ir kitų Lietuvos politinių partijų.

Kongrese paskelbta, kad už ypatingus nuopelnus partijai auksiniu Liberalų demokratų garbės ženkleliu yra apdovanota buvusi partijos vicepirmininkė, dabar Prezidento patarėja Dalia Kutraitė -Giedraitienė ir liberaldemokratas, bendrovės "Avia Baltika" vadovas Jurijus Borisovas.

D. Kutraitė-Giedraitienė, kaip ir kiti liberalai demokratai perėję dirbti į Prezidento komandą, yra sustabdžiusi narystę partijoje.

Kongrese nei vienam iš apdovanotųjų garbės ženkleliai nebuvo prisegti. D. Kutraitė-Giedraitienė dėl ligos nedalyvavo kongrese, apdovanojimas įteiktas jos vyrui. O svariai finansiškai Prezidento rinkimų kampaniją parėmęs J. Borisovas, kongreso pradžioje buvęs salėje, vėliau iš jos išvyko.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (317)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (52)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (11)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (285)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (12)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (59)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (6)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (37)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (98)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...