Opozicinė Liberalų demokratų partija, kurios finansavimas praėjusiais metais sukėlė įtarimų Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), neleistinai gautus pinigus pajūrio verslininkui rengiasi grąžinti iki rudens, nors anksčiau žadėjo tai padaryti nedelsiant.
Valentinas Mazuronis
© ELTA (V.Kopūsto nuotr.)
"Susitarėme su VRK, kad pinigus grąžinsime iki kito biudžeto dotacijų svarstymo. Atiduosime iki rugsėjo mėnesio", - Eltai teigė Liberalų demokratų partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Anot jo, bendrovės "Minijos nafta" generalinio direktoriaus Thomas Milesas Haseltonas paaukotos lėšos, kurios viršijo leistiną aukos sumą, bus grąžintos dalimis. Beveik 260 tūkst. litų žadama grąžinti iš rėmėjų paaukotų lėšų, sumokėtų nario mokesčių ir biudžeto dotacijos.

"Pas mus neguli krūva pinigų, su kuria nežinotume ką daryti. Todėl paskaičiavome ir išdėstėme skolos grąžinimą per tam tikrą laiką. Mums pinigai reikalingi ir partijos reikmėms - žmonių bei patalpų išlaikymui. Nėra jokio reikalo verstis per galvą", - kalbėjo liberaldemokratas.

Prieš porą savaičių VRK pirmininkui Zenonui Vaigauskui atsiųstame laiške partijos vicepirmininkas Evaldas Lementauskas tikino, kad "artimiausiu laikotarpiu šį pažeidimą ištaisysime taip, kaip numato įstatymas, t. y. lėšos, per metus viršijusios leistiną dovanoti sumą, bus grąžintos dovanotojui".

Dėl Liberalų demokratų partijos finansavimo teisėtumo VRK suabejojo skirstydama partijoms biudžeto dotacijas. Remiantis Valstybinei mokesčių inspekcijai ir VRK pateikta partijos finansine ataskaita, T.M.Haseltonas pernai liberaldemokratams per keturis kartus skyrė 320 tūkst. litų.

Nuo 1999 metų sausio 12 dienos iki 2004 metų rugsėjo 10 dienos galiojęs Politinių partijų ir politinių organizacijų finansavimo įstatymas teigė, kad partija per metus iš vieno fizinio asmens gali gauti ne daugiau kaip 500 MGL (62500 litų) aukų. Lėšos, viršijusios šią sumą, turėjo būti grąžinamos dovanotojui per 10 dienų.

"Pinigai buvo skiriami rinkimų kampanijai, kurios finansavimui tuo metu nebuvo jokių apribojimų. Tai buvo techninė klaida, kurią finansininkai pražiopsojo. Tačiau pinigai buvo pervedami skaidriai ir tvarkingai. Negali būti net prielaidos, kad čia bandoma apeiti įstatymą", - tikino V.Mazuronis.

Kilus abejonėms dėl verslininko paramos, VRK svarstė galimybę neskirti liberaldemokratams 122 tūkst. litų biudžeto dotacijos. Tačiau nusprendus, kad partija įstatymo nepažeidė šiurkščiai, pinigai jai buvo skirti.

Kaip Eltai sakė Z.Vaigauskas, jei liberaldemokratai iki rudens grąžins nepriimtiną auką, tai neturėtų jiems sukliudyti antrąjį pusmetį gauti tokio paties dydžio biudžeto dotaciją.

"Šiaip ar taip, jie jau yra pažeidę bet kokius terminus. Jei pinigai bus grąžinti, ar ne pernelyg griežta bus reikalauti neskirti dotacijos? - klausė VRK vadovas. - Atsižvelgus į tai, kad apie neleistiną paramą buvo pranešta viešai, patys liberaldemokratai pripažino, kad pažeidė įstatymą, rudenį nemokėti dotacijos būtų nelabai logiška".

Pagal Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą VRK iki lapkričio 15 dienos turės paskirstyti 1,5 mln. litų biudžeto dotacijų. Į jas galės pretenduoti politinės partijos, per pastaruosius Seimo ir savivaldos rinkimus gavusios ne mažiau kaip 3 proc. visų rinkėjų balsų. Nustačius šiurkščių finansavimo tvarkos pažeidimų, partija gali netekti dotacijos.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (371)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą ištiko krachas, greičiausias buvo Juknevičius (385)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (387)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (3)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai (1)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (32)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (369)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (29)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (11)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...