Liberalų demokratų partijos (LDP) ir jos frakcijos Seime atstovai trečiadienį ultimatyviai pareikalavo Vyriausybę atšaukti nutarimą dėl komandiruotpinigių apmokestinimo, o finansų ministrę Dalią Grybauskaitę apkaltino arogancija.
Dalia Grybauskaitė
© ELTA
"Liberalų demokratų partija reikalauja nedelsiant atšaukti Vyriausybės nutarimo dėl dienpinigių pakeitimus ir tik įvertinus šio nutarimo neigiamas pasekmes ir tik susitarus su Lietuvos vežėjais priimti sprendimą, kuris atitiktų visų interesus", - Seime surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė LDP narys parlamentaras Dailis Barakauskas.

Vyriausybė rugsėjo pradžioje nutarė dienpinigių dalį, viršijančią 50 proc. mėnesio darbo užmokesčio, nuo spalio 1 dienos apmokestinti taip pat, kaip ir kitas su darbo santykiais susijusias pajamas.

Teigiama, kad kai kuriose įmonėse, ypač priklausančiose nacionalinei vežėjų automobiliais asociacijai "Linava", dienpinigiai sudaro 90 proc. realių darbuotojo pajamų.

"Finansų ministrė Dalia Grybauskaitė turi prisiimti asmeninę atsakomybę ne tik dėl šio nutarimo neigiamų pasekmių, bet ir dėl arogancijos, keliančios sąmyšį Vyriausybėje, Seime ir valstybėje", - pareiškė D.Barakauskas.

Tokio nutarimo priėmimą, liberaldemokratų nuomone, lėmė pastaruoju metu Vyriausybėje vis labiau pasireiškiantis koordinavimo trūkumas. "Mums atrodo, jog Vyriausybės darbe didėja disbalansas", - teigė LDP pirmininkas Valentinas Mazuronis.

Jis pasiūlė premjerui pasivažinėti traukiniu su visu ministrų kabinetu iki Klaipėdos ir atgal, o per tą laiką "išsiaiškinti visus dalykus, kad jie galėtų normaliai traukti iki rinkimų".

Tuo tarpu valdantieji socialdemokratai teigia, jog tokie libdemų pareiškimai neturėtų stebinti, nes jais siekiama pakelti kritusius reitingus.

"Akivaizdu, kad sėkmingai dirbanti koalicinė A.Brazausko Vyriausybė sudaro vis mažiau galimybių mažoms partijoms susireikšminti", - rašoma trečiadienį po pietų paskelbtame Lietuvos socialdemokratų partijos Informacijos centro pareiškime.

"Šalyje lieka vis mažiau pareigūnų, kurių "asmeninės atsakomybės" libdemai dar nėra pareikalavę", - pažymi socialdemokratai, retoriškai klausdami, ar libdemams trūksta viešųjų ryšių idėjų.

Anksčiau liberaldemokratų kritikos sulaukė socialliberalų į Vyriausybę deleguoti užsienio reikalų ministras Antanas Valionis ir žemės ūkio ministras Jeronimas Kraujelis.

Antradienį su J.Kraujeliu susitikę Liberaldemokratų frakcijos nariai pareiškė, jog ministerijoje "trūksta pakankamos kompetencijos ir pareigūnų atsakomybės".

Savo ruožtu, per jį libdemai perdavė premjerui laišką, kuriame paragino Vyriausybę siekti santarvės su žemdirbiais.

Tačiau libdemai atsisakė prisijungti prie Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos (VNDPS), partijos "Lietuvos krikščionys demokratai" ir Nacionalinės centro partijos raginimo prezidentui Rolandui Paksui užstoti nuo teisėsaugos persekiojimo šių metų pavasarį kelius blokavusius žemdirbius.

Pirmadienį VNDPS pirmininkė Kazimira Prunskienė pranešė, jog prie kreipimosi į prezidentą prisidės ir liberaldemokratai. "Mes savo poziciją dėl žemdirbių išsakėme anksčiau. Sveikiname, jog ją, iš dalies, parėmė šios trys partijos", - BNS trečiadienį teigė V.Mazuronis.

K.Prunskienė taip pat teigė, jog keturių minėtų partijų atstovai ketina artimiausiu metu susitikti su prezidentu ir aptarti klausimą dėl žemdirbių persekiojimo. "Mūsų pas prezidentą niekas kol kas nekviečia, o mes patys nesiruošiame prašytis", - BNS sakė V.Mazuronis.

Nepaisant Vyriausybės kritikos, libdemai Seime nesvarsto galimybės, kaip VNDPS atstovai, pasiskelbti opozicija. Šiuo metu opozicinėmis yra pasiskelbusios dvi - Tėvynės sąjungos - konservatorių bei Liberalų ir centro frakcijos.

Antradienį Seime liberaldemokratai parėmė opozicinės Tėvynės sąjungos - konservatorių inicijuotą rezoliuciją, kurioje Vyriausybė buvo raginama panaikinti nutarimą dėl dienpinigių apmokestinimo, tačiau valdančiosios daugumos balsais rezoliucija buvo atmesta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (92)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (474)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (2)

Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (282)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (318)

Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

Jasikevičius: apie auklėtinių minkštumą, Jankūno poilsį ir pirmąjį titulą

„Betsafe- LKL “ rungtynių Klaipėdoje pabaigoje Kauno „Žalgirio“ žaidėjo Brandono Davieso...

Emigrantė atskleidė, su kokiais bandymais pakenkti susidūrė jos šeima (7)

Kas jau kas, bet Škotij oje gyvenantys Inga ir Valerijus Tamoševičiai puikiai žino, ką reiškia...

Atviras Jakilaičio interviu: mane gali pulti visi, man net ūpas pakilęs (324)

Kai kuriems žmonėms per visą gyvenimą nenutinka tiek, kiek Edmundui Jakilaičiui nutiko per...

Susipažinkite su 9-iais turtingiausiais pasaulio žmonėmis (1)

Tik devyni vyrai valdo tiek pat turto, kiek pusė skurdžiausiai gyvenančių pasaulio žmonių kartu...

Rimvydas Valatka. Pinigingas kryžiuotis iš Naisių (407)

Ateis pinigingi kryžiuočiai ir išpirks šventą mūsų žemelę, miškus ir upelius. Prieš...