aA
Socialinių mokslų daktarė, tarptautinės teisės tyrėja, feministė Laima Vaigė penktadienį feisbuke kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydama kalbėtis ir su LGBT bendruomene. Ji sutiko įrašu pasidalinti ir su Delfi skaitytojais.
LGBT bendruomenės narė kreipėsi į Nausėdą: pasikalbėkite ir su mumis
© DELFI / Josvydas Elinskas

L. Vaigė feisbuke pasidalijo nuotrauka iš 2015 metų, kai prie Prezidentūros susirinko įvairios šeimos – LGBT ir juos palaikančios.

„Mūsų, žmogaus teisių gynėjų, niekada neišėjo pasveikinti, kiek ten beprotestuoji ar bežaidi prie tų valstybės institucijų. Kaip štai čia – žaidėme aikštėje, tada pasislėpę nuo lietaus prezidentūros prieangyje jaukiai skaitėme Neringos uždraustąsias pasakas vaikams. Buvo smagu. Mieli žmonės, vaikai ir gyvūnai“, – susitikimą feisbuke prisiminė L. Vaigė.

Ji stebėjosi, kad ketvirtadienį prezidentas G. Nausėda išsiuntė savo patarėją „pasveikinti nelegalaus mitingo už tradicines vertybes“.

„Nes reikia išgirsti žmonių skundus. Žmonių, nemokančių Lietuvos himno, ir reikalaujančių kartuvių Seimo nariams bei LGBT teisių (neegzistuojančių) ribojimo.

Toks kontrastas tarp neišklausytų, anot Prezidento, mitinguotojų, ir mūsų – tarsi net neegzistuojančių“, – rašė L. Vaigė.

„Apie mus, ir ką gi daryti su mumis, reikia atsiklausti „tautos“. Na tos tautos dalies, kur nepamena himno, bet nori kartuvių. O gal susipažinkite kada ir su mumis, tais žmonėmis, su kuriais sprendžiate, ką daryti?“ – klausimą kėlė ji.

„Mes esame visur. Esame šalia, tiesiog už jūsų durų. Jei nebaisu išeiti spaust rankos maršistams, pasikvieskite ir kokią tos pačios lyties porą, auginančią vaikus. Tiesiog. Pasikalbėkite ir su mumis“, – feisbuke tokiu tekstu dalijosi socialinių mokslų daktarė L. Vaigė.

Prieš keletą metų darytą pokalbį su L. Vaige galite perskaityti čia.

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis ketvirtadienį už aktyvumą padėkojo prie Prezidentūros susitinkusiems protestuotojams bei išsakė nerimą dėl nepriimto Referendumo konstitucinio įstatymo, teigdamas, kad piliečių nuomonės klausti reikia.

„Norisi padėkoti jums už aktyvumą. Jūs parodėte, jog lietuviai yra aktyvi tauta, jūs parodėte, kad savo nuomonę ir savo įsitikinimus jūs galite ginti rodydami tai, girdėdami tą poziciją iš valdžios, kuriai nepritariate, jūs netylite, jūs kalbate ir sakote. Tai pirmiausia ačiū jums už aktyvumą“, – į susirinkusiuosius kreipėsi P. Mačiulis.

Šie jo žodžiai buvo palydėti plojimais ir mušamais būgnais.

Prezidento patarėjas kalbėjo, kad Lietuvoje nuomonės išsiskiria daugeliu klausimų, tačiau nepaisant to, turime būti „kiek įmanoma labiau vieningi“ ir išlikti viena Lietuva, net ir girdėdami kitokias pozicijas.

Vis dėlto jis išreiškė nerimą dėl tik dabar Seimą pasiekusio Referendumo konstitucinio įstatymo.

„Tačiau tikrai yra daug nerimo ženklų dėl to, kas vyksta šiuo metu Lietuvoje. Pirmiausia aš noriu paminėti referendumo galimybę. Jūs turbūt žinote, kad tik šiandien Vyriausybė registravo Referendumo įstatymą ir tai reiškia, kad jeigu Seimas nespės priimti šio įstatymo iki liepos mėnesio, jūs, aš ir kiti Lietuvos piliečiai praranda savo pilietinę teisę į referendumą“, – kalbėjo jis.

„Pasigirsta daug nuomonių iš politikų, iš valdžios atstovų, kad klausti piliečių nuomonės – nereikia. Klausti nuomonės – reikia. Ar referendumu, ar apklausomis“, – kalbėjo politikas.

P. Mačiulis pabrėžė, kad negalima bijoti išsiskiriančių nuomonių. Šiuos žodžius palydėjo pritariantys šūksniai.

„Perduodu nuoširdžiausius linkėjimus nuo prezidento Gitano Nausėdos, kuris negali šiandien čia ateiti iki jūsų, nes šiuo metu dalyvauja paruošiamajame Europos Vadovų Tarybos pasitarime. (...) Jūs turbūt puikiai žinote, kad ir prezidentą iš Europos Vadovų Tarybos bando išstumti kai kurie politikai“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Į tai minia ėmė skanduoti, jog to neleisianti. Vis dėlto P. Mačiulis teigė, kad tai irgi yra „kitokia nuomonė, kurią reikia išklausyti ir išgirsti“.

Mitingas prie Seimo prasidėjo antradienį, trečiadienį jis taip pat vyko prie Vyriausybės, ketvirtadienį – prie Prezidentūros. Keliasdešimt žmonių piketą tęsė ir prie parlamento.

Kadangi Vilniaus miesto savivaldybė nedavė leidimo mitingui, nes įvertino jį kaip politinę akciją, protestuotojai stoviniuoja grupelėmis. Mat akcijai iki 15 žmonių leidimo nereikia.

Sostinės policija pranešė pradėjusi keletą administracinės teisenos pažeidimų per protesto akcijų, taip pat – ir dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimo.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(194 žmonės įvertino)
2.5309

Top naujienos

Vladimiras Laučius

Leonas Aronas: nepamirškime apie Putino tikėjimą, kad pralaimėjęs visada privalai keršyti Rusijai teliko 6-8 mėnesiai (2)

Nesėkmės fronte ir Vakarų daromas ekonominis spaudimas palieka Kremliui ne daugiau kaip 6 ar 8...

Investuotojų susidomėjimas Lietuva mažėja: konkurencinėje kovoje koją kiša elektros kainos (6)

Užsienio kapitalo investicijoms Lietuvoje įtakos turės pasaulinės ekonomikos tendencijos bei šiuo...

Karas Ukrainoje. Ukraina patvirtino apie dar vieną skaudų smūgį Rusijos pajėgoms okupuotose teritorijose – paskutinė „referendumų“ diena

Ukrainos generalinis štabas pirmadienį vakare paskelbtame pranešime netiesiogiai patvirtino...

Dalia Daškevičiūtė

Lietuvoje šią bakteriją turi apie 70 proc. žmonių, tačiau nedaugelis tai žino: negydant gali sukelti rimtų sveikatos problemų (1)

Manoma, kad Lietuvoje šia infekcija gali sirgti apie 70 proc. žmonių, tačiau tik nedidelė dalis...

Tauragiškė savo pašaukimą gyvenime rado sulaukusi 45-erių: man sako, kad darau stebuklus

Ma-uri masažo studiją Tauragėje įkūrusi Vilma Menzorienė ilgai ieškojo savo kelio gyvenime ir...

Pribloškiantis įvykis kosmose: į potencialiai pavojingą asteroidą praėjusią naktį rėžėsi NASA erdvėlaivis – smūgis pakeis skriejimo trajektoriją tokio reginio žmonija dar nebuvo mačiusi (1)

Naktį iš pirmadienio į antradienį (Lietuvos laiku 02 val. 16 min.) į asteroidą Dimorphos ,...

Valerijus Morozovas, šeimos gydytojas

Gydytojas Morozovas – apie magnetines audras: kaip jos veikia kūną ir ar reikia saugotis?

Gyventojai raginami be reikalo neišeiti iš namų ir neužsiimti aktyvia veikla lauke – laukiama...

18-metei influencerei iš Rusijos – vietos pareigūnų „dovanėlė“: tikėtina bausmė – ilgi metai nelaisvės

Influencerei iš Rusijos Veronikai Loginovai (18 m.) gali būti skirta 6-erių metų kalėjimo bausmė...

Kliūčių teikti Seimui įstatymą „dėl tiesioginio LFF valdymo“ nebeliko

Antradienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) nariai posėdyje priėmė sprendimą, kad...

Mažai kam žinoma auksinė klozeto valymo taisyklė: pakaks vos dviejų produktų

Klozeto valymas , ypač kalkių nuosėdų šalinimas – bene nepatraukliausias namų ruošos darbas,...