Skandalų dėl tariamos priklausomybės seksualinėms mažumoms geografija plečiasi - jie iš Vilniaus jau sklinda ir į provinciją. Mosėdžio vidurinės mokyklos etikos mokytoja Lina Jurgutytė bus priversta teisme ginti savo garbę. Mat miestelyje nesiliauja gandai apie tai, kad interneto pažinčių tinklalapyje ji skelbiasi ieškanti sau draugės meilės nuotykiams.
© Corbis
Etikos mokytoja ten pristatoma kaip sekso partnerę susirasti norinti Klaipėdos gyventoja. Tinklalapyje skelbiama ir dviprasmiška nuotrauka su moters, panašios į L.Jurgutytę, atvaizdu, apie kurį kalbos Mosėdžio vidurinėje sukėlė tikrą sumaištį.

Klasėse - muštynės

Nors internetiniame pažinčių tinklalapyje Lina vadinama klaipėdiete, Mosėdyje pasklido kalbos, jog nuotraukose - etikos mokytoja Lina. Iš nuotraukos žvelgiančios merginos pavardė neskelbiama, bet visi kiti nurodomi duomenys sutampa su mokytojos: ūgis, plaukų bei aklių spalva, amžius, Zodiako ženklas, pomėgiai. Lina ir pati negali pasakyti, ar internete paskelbta nuotrauka - jos.

Išmanantys kompiuterines subtilybes žmonės jai aiškino, kad kompiuteriu galima pakoreguoti smakro formą, kai kurias kitas detales. Mokytoja mano, kad nešvanki nuotrauka yra montažas, kuriame prie svetimo kūno yra primontuotas iš asmens bylos paimtas jos portretas. Lina pripažįsta, kad internetinė mergina labai panaši į ją.

Pirmieji negražūs gandai apie etikos mokytoją L.Jurgutytę Mosėdyje pasklido antrąją rugsėjo pusę. Lina pasakojo kalbinusi kelis mokinius. Vaikai jai pasakojo, kokios aršios diskusijos vyksta klasėse. Ginčas tarp tų, kurie įsitikinę, jog mokytoja tikrai ieškosi draugės internetu, ir tų, kurie tuo netiki, kartais vos nesibaigdavo muštynėmis.

Kolegės L.Jurgutytei pasakojo, kad mokyklos direktorė ir vienas kolega, pažiūrėję svetainėje skelbtas nuotraukas, nusprendė, jog tai tikrai Lina, ir savo nuostatos neslėpė. Mokytoja stebėjosi, kad direktorė nepareikalavo jos pasiaiškinti dėl nederančio pedagogei elgesio.

Tuo tarpu apie neva netradicinę mokytojos seksualinę orientaciją kalbėjo visas Mosėdis. Neatlaikiusi kai kurių kolegų, moksleivių bei jų tėvų nuolatinių pašaipų, mokytoja susirgo nervų liga. Kaip pati sakė, ji vis negali atgauti dvasinės pusiausvyros: neužminga naktimis, jaučiasi sugniuždyta ir atstumta. Tad be vaistų neišgyvena nė dienos ir gydosi toliau.

Atsiuntė montažą

L.Jurgutytė jaučiasi pažeminta, todėl paprašė policijos ištirti šmeižtą. Mokytoja norėjo, kad pareigūnai išsiaiškintų, kaip į pažinčių svetainę pateko nuotraukos, kas toji mergina, iš kokio kompiuterio nuotraukos buvo pasiųstos. Linos manymu, apkalbos ir žeminimas galėjo kilti dėl dviejų priežasčių: arba internetinė klaipėdietė yra labai panaši į ją, arba kažkas mokytojai iškrėtė piktą pokštą, pasiuntęs į svetainę nuotraukos montažą.

Tyrimas baigėsi netikėtai. Apylinkės inspektorius Robertas Gurauskas pasikonsultavo su kompiuterių žinovais, kurie jam teigė, kad sužinoti, iš kur buvo atsiųsta nuotrauka, neįmanoma. Todėl į svetainės tvarkytojus jis nė nesikreipė. Užtat pareigūnas nuėjo į mokyklą, pakalbino direktorę bei mokytojus. Pedagogai taktiškai ir sutartinai atsakė - nuotraukos panašios į Linos, bet jie įsitikinę, kad jose pavaizduota ne ji.

Nori, kad išeitų?

“Šiame miestelyje etikos mokytoja pradėjau dirbti daugiau nei prieš trejetą metų. Iš pradžių darbe atmosfera buvo puiki. Mane mylėjo ir gerbė mokytojai, mokiniai ir jų tėvai. Po pamokų su mokiniais ruošdavau koncertus, menines programėles. Mūsų renginiais visi džiaugdavosi“, - apie savo karjerą Mosėdyje pasakojo L.Jurgutytė.

Tačiau santykiai mokykloje pradėjo keistis lyg mostelėjus burtų lazdele.

„Pajutau, jog staiga darausi nebereikalinga. Mokyklos vadovybė mane pradėjo kaltinti, kad nebesugebu bendrauti su moksleiviais, kad pasidariau išsišokėlė. Aš manau, jog pradėjau nebeįtikti dėl kitų priežasčių. Į darbą važinėju iš Skuodo. Gal mano darbo vietos prireikė kam nors kitam? Todėl ir prasidėjo nuolatinis psichologinis spaudimas? Matyt, norėta, kad pati savo noru išeičiau iš darbo ir užleisčiau vietą kitam? Dabar gerai prisimenu, kai atėjau dirbti į mokyklą, direktorė pasakė keistą frazę: „Pas mus menininkai neišgyvena, jie tokie keisti žmonės“, - prisiminė muzikinį išsilavinimą turinti mokytoja.

Ji mano, jog dėl tos pačios priežasties tikriausiai kažkas tyčia paskleidė paskalas apie “pasirodymą” internete. „Piktų žmonių paleistas džinas atliko savo juodą darbą. Jaučiuosi morališkai sugniuždyta. Man be galo sunku. Labai norėčiau vėl pasijusti žmogumi”, - „Klaipėdai“ guodėsi L.Jurgutytė.

Kaltininko nėra

Mosėdžio vidurinės mokyklos direktorė Audronė Šverienė „Klaipėdai“ patvirtino, jog negražios kalbos apie L.Jurgutytę iš tikrųjų sklandė miestelyje. “Internetas - vieša priemonė. Juo naudojasi visi, kas tik nori. Kažkas internete surado panašios į mūsų mokytoją moters nuotrauką ir paleido gandus,” - pripažino direktorė.

Paklausta, kaip vertina L.Jurgutytės pedagoginį darbą, mokyklos direktorė A.Šverienė pareiškė, jog vienareikšmiškai nieko negali pasakyti, nes pasitaikė visko: ir gerų, ir prastesnių dalykų. Jos žodžiais, viešinti kolegų darbo smulkmenas žiniasklaidai būtų neetiška.

Dėl to, kas nutiko etikos mokytojai Linai, kol kas kaltų nerasta. Apylinkės inspektorius, tyręs mokytojos pareiškimą, teigė nematąs nusikaltimo sudėties. Jo manymu, mergina internete - ne Lina. Jeigu mokytoja mano, kad ją kažkas apšmeižė, turėtų kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.

Jeigu L.Jurgutytė kreiptųsi į prokurorus ir nurodytų, kad buvo įžeista kaip Mosėdyje daugeliui pažįstama mokytoja ir buvo suteršta ne tik jos garbė, bet ir pažemintas jos, kaip pedagogės, autoritetas, L.Jurgutytės teisėms galėtų atstovauti prokuratūra. Tokioje garbės ir orumo byloje neapsieisi be ekspertizių, specialistų išvadų. Tačiau Klaipėdos apygardos teismo teisėjai vakar sakė, kad apie tokias bylas jie iki šiol nėra girdėję.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Konservatorių ir valstiečių reitingų varžytuvėse – intriga: duomenys išsiskyrė (52)

Jau ne pirmą mėnesį populiariausių partijų viršūnėje tarpusavyje besivaržantys valstiečiai...

Pasibaigus pikantiškai istorijai – vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (4)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (16)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (478)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (443)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

15 metų seriale „Kobra 11“ besifilmuojantis Erdoganas Atalay atskleidė užkulisius: keisti dalykai, vykę televizijoje anksčiau

Greitkelių detektyvo Semiro Gerkhano vaidmenį ilgą laiką RTL televizijos rodomame seriale...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (453)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (8)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Valančiūno ir Drummondo dvikovoje – žvėriški dvigubi dubliai ir lietuvio komandos pergalė (1)

NBA pirmenybėse po nesėkmingos atkarpos pergalės skonį vėl pajuto Toronto „Raptors“ (30-13)...

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (14)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...