aA
Vilniaus savivaldybei nesuteikus leidimo Vasario 16-ąją „Lietuvos šeimų sąjūdžiui“ miesto centre organizuoti mitingo, pastarosios organizacijos lyderis Raimondas Grinevičius neatmeta, kad sostinės valdžios sprendimas gali būti skundžiamas teismui. Pasak „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ vadovo, bent jau jo asmenine nuomone, tą vertėtų padaryti.
Raimondas Grinevičius
Raimondas Grinevičius
© DELFI / Julius Kalinskas

„Ne aš vienas priimu sprendimus, yra organizacija, o ne vienas Grinevičius. Yra taryba, kuri, jei nuspręs, kad duodam – tada ir duosim. Jei nuspręs, kad neduodam – tai neduosime“, – Eltai pirmadienį teigė R. Grinevičius.

„Aš manau, kad vertėtų. Vertėtų dėl statistikos“, – sakė „Lietuvos šeimų sąjūdžio“ vadovas.

R. Grinevičius teigė, kad savivaldybė savo sprendimu tik didina įtampą visuomenėje, juolab, kaip aiškino jis, mitingu prie paminklo Jonui Basanavičiui ketinta surengti edukacinę programą.

„Aš derinimo metu išdėsčiau savivaldybei, kad tai nebus protestas, kad tai bus minimitingas su edukacine programa“, – sakė jis.

„Reikia žmonėms iškomunikuoti, kad pati visuomenė turi pasidaryti sau šventes, o nelaukti valdžios daromų švenčių, kurios daromos gardelyje, kuriame sėdi išrinktųjų kasta“, – aiškino R. Grinevičius.

Tačiau tokia R. Grinevičiaus pozicija vertinama mažų mažiausiai kontroversiškai, mat jo vadovaujama organizacija Sausio 13-ąją buvo surengusi mitingą prie Seimo, kurio metu šūksniais ir švilpimu buvo sutrikdytas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija.

Protestuotojai nušvilpė Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės sakytas kalbas. Švilpti minia ėmė ir kalbant vienai iš „Kronikos“ bendradarbių Bernadetai Mališkaitei. Būtent „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ bendradarbiams per vykusį minėjimą buvo įteikta Laisvės premija.

R. Grinevičius: nieko blogo nematau, kad kažkas gali atvažiuoti į Vilnių

Paklaustas, ar, savivaldybei nedavus leidimo mitingui, jo organizacija sostinėje vyksiančius Vasario 16-osios renginius sau suprantamu būdu vis tiek paminės, R. Grinevičius atšovė, kad kiekvienas elgsis kaip jam atrodo esant tinkama.

„Vasario 16-oji yra valstybinė šventė, ir kiekvienas Lietuvos pilietis gali ją paminėti tiek namuose, tiek sostinėje. Aš nieko blogo nematau, kad kažkas gali atvažiuoti į Vilnių, į kokį renginį“, – teigė jis.
„Gal kas užsimanys paklausyti patriarcho kalbos“, – sakė R. Grinevičius, galvoje turėdamas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką prof. Vytautą Landsbergį, kuris tradiciškai Vasario 16-ąją iš Signatarų namų balkono sako kalbą.

Kaip ELTA skelbė, Vilniaus savivaldybė nesuteikė leidimo Vasario 16-ąją „Lietuvos šeimų sąjūdžiui“ Vilniaus centre organizuoti mitingą.

„Išnagrinėjus pateiktą pranešimą ir pateiktus paaiškinimus apie planuojamą mitingą, įvertinus valstybės ir Savivaldybės institucijų organizuojamus renginius minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos susirinkimo įstatymo 7 straipsnio 6 dalimi, 2022 m. vasario 16 d. 11–14 val. planuojamas mitingas šalia paminklo Jonui Basanavičiui nėra galimas suderinti, kadangi minėta vieta įtraukta į valstybės ir Savivaldybės institucijų organizuojamus renginius“, – informavo Vilniaus savivaldybės atstovas Paulius Vaitekėnas.

Vilniaus savivaldybė taip pat primena, kad Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo 7 straipsnio 6 dalis numato, kad minint valstybės šventes: Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, pirmumo teisė pasirinkti renginio vietą ir laiką suteikiama valstybės ar savivaldybių institucijoms.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(47 žmonės įvertino)
3.8298

Top naujienos

Įvertino rusų istoriko grasinimus apie branduolinį smūgį Lietuvai: taip Rusija ir pasiekia savo tikslą

Lietuvai ir Lenkijai iki šio rudens Baltarusija smogs branduoliniais ginklais, tada šalis...

Blokuodama Rusijos propagandą Lietuva iškėlė per sunkų vėzdą: sugaišo pusmetį, o nelegalios paslaugos jau vėl veikia

Lietuva pirmą sykį ištraukė IP blokavimo vėzdą, plačiai taikomą Kinijoje – sugaišo pusmetį...

Lietuvoje gyvenančius rusus ima panika: greitai mums čia nebeliks vietos (49)

Rusijos opozicijos atstovai, Lietuvoje gyvenantys rusai ir baltarusiai prašo Seimo apsigalvoti dėl...

Pasipiktino Seimo užmoju dėl darbuotojų iš Baltarusijos: mes einame absurdo link (19)

Seimui linkstant priimti įstatymą, kuriuo būtų uždrausta Rusijos ir Baltarusijos piliečiams...

Neramumai Čečėnijoje: skelbiama apie saugumo pajėgų dislokavimą, atvyko Kadyrovas

Čečėnijos Gudermeso mieste nežinomi užpuolikai apšaudė rajono policijos nuovadą, pranešama,...

Parengė Agnė Keizikienė

Ilja Laursas pasakė, kur geriausia šiandien investuoti pinigus: vienai sričiai prognozuojamas augimas (7)

Pinigai daugeliui šiandien yra galvos skausmas. Kainos ir palūkanos auga, o atlyginimai su jais...

Tiesioginė transliacija / Delfi rytas. Balti ar rudi: mitybos mokslininkė paaiškins, kokius kiaušinius rinktis sveikiausia

Nesėkmės baimė – būtent tai labiausiai trukdo moterims imtis verslo. SEB banko iniciatyva...

Karas Ukrainoje. Mūšyje dėl Bachmuto – akivaizdus lūžis Ukrainos pajėgos smogė okupantams Melitopolyje

Jau ne vieną mėnesį besitęsiantys arčiausi Rusijos ir Ukrainos mūšiai dėl Bachmuto ,...

Pasakė, kada ir kuria kryptimi prasidės karo Ukrainoje proveržis

Rusijos prezidento Vladimiro Putino generolai liepė vėl atakuoti Ukrainos miestus. O ukrainiečiai...

Gediminas Kirkilas. Į dvidešimtuosius narystės NATO metus

Nepaisant nuolat kylančių įvairiausių grėsmių šalies saugumui, mūsų aukščiausi už krašto...