aA
Lietuvos demokratinės darbo partijos (LDDP) ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderiai Česlovas Juršėnas ir Vytenis Andriukaitis šeštadienį pasirašė abiejų partijų jungimosi sutartį, kuri galutinai sutelks kairįjį politinį spektrą.
LSDP lyderiai
Po sutarties pasirašymo teisiškai nustoja veikti dešimtmetį Lietuvos politikai esminės įtakos turėjusi LDDP, o suvienytoji LSDP taps stambiausia Lietuvos politine jėga, kuri vienys maždaug 20 tūkstančių narių.

Vilniaus kongresų rūmuose Č. Juršėnui ir V. Andriukaičiui pasirašant jungimosi sutartį, jiems už nugarų stovėjo kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Brazauskas, kuris, visuomenės nuomonių apklausų duomenimis, yra populiariausias Lietuvos politikas.

Kiek vėliau šeštadienį suvienytosios Lietuvos socialdemokratų partijos vadovu išrinktas kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Algirdas Brazauskas. Šis išrinkimas liudija apie jo galutinį grįžimą į aktyviąją politiką.

68-erių metų A. Brazauskas išrinktas iš vienos kandidatūros, už jį balsavus absoliučiai daugumai iš maždaug 900 LSDP ir LDDP jungiamojo suvažiavimo delegatų. Vienas delegatas balsavo prieš, trys susilaikė.

Pasirašius jungimosi sutartį, ant salės sienos lazeriu projektuojamos LSDP ir LDDP emblemos susiliejo ir virto rankų paspaudimo simboliu bei Socialistinio Internacionalo emblema.

Suvažiavimo pasveikinti atvykęs Seimo pirmininkas, Naujosios sąjungos (socialliberalų) lyderis Artūras Paulauskas žurnalistams sakė, jog teigiamai vertina giminingų politinių jėgų vienijimąsi.

"Visada jungimasis arba koalicinis bendradarbiavimas yra didelė vertybė", sakė A. Paulauskas. Jis pridūrė linkįs socialdemokratams "ilgo ir sėkmingo gyvenimo".

BNS paklaustas, ar kairiųjų vienijimasis kelia sunkumų vidurio jėgoms, A. Paulauskas teigė, kad kai kurios V. Andriukaičio deklaruojamos "super kairiosios" ekonominės idėjos nubrėžia ribą tarp kairiųjų ir vidurio politinių spektrų. Kreipdamasis į suvažiavimo delegatus, A. Paulauskas įspėjo apie naujosios partijos laukiantį sunkų ir atsakingą darbą.

"Kodėl visos pasakos baigiasi vestuvėmis? Todėl, kad po vestuvių baigiasi visos pasakos", sakė A. Paulauskas. Jo vadovaujama NS yra pasirašiusi Naujosios politikos koalicijos sutartį su liberalais, centristais ir moderniaisiais krikščionimis demokratais.

Suvažiavime taip pat buvo perskaityti šiuo metu Šveicarijoje Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujančio Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus bei premjero Rolando Pakso sveikinimai. Komentuodamas kairiųjų jungimąsi, Centro sąjungos pirmininkas Kęstutis Glaveckas BNS sakė, jog "Lietuvos politinis laivas smarkiai pasisuko į kairę".

"Sukaukė sirena, reiškianti, jog analogiškų vienijimosi veiksmų turi imtis dešinieji", sakė K. Glaveckas. Jis išreiškė viltį, kad socialdemokratų lyderių deklaruojamos kainų ir rinkos reguliavimo idėjos nesukels pavojaus Lietuvos ekonomikos reformų politikai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Širinskienė apie savo „raudonas linijas“: politika – dialogo menas, bet tokių dalykų aš Karbauskiui neatleisčiau (99)

„Valstietė“ Agnė Širinskienė sakė nemėgstanti kalbėjimo apie „raudonas linijas“,...

Mokesčių reforma baus regionus: daugumai savivaldybių teks mažiau pinigų (33)

Svarstant kitų metų biudžeto projektą pastebėta, kad dėl gyventojų pajamų mokesčio ( GPM )...

Pasakojimas apie dvi ekonomikas: TVF skaičiuoja žlugdantį sankcijų poveikį Iranui (15)

Pakartotinis JAV sankcijų taikymas Irano naftos eksportui anuliuoja visas Tarptautinio valiutos...

Praėjo metai po modelio Dovilės Didžiūnaitytės tragedijos: paaiškėjusios kraupios detalės ir vis dar kylantys įtartini klausimai (35)

Šį antradienį sueina lygiai metai po to kai Klaipėdoje mįslingomis aplinkybėmis žuvo modelis...

Orai: sinoptikai perspėja – kelius kai kur jau dengs ledukas

Lapkritis persirita į paskutinį dešimtadienį ir, panašu, artėja prie jam būdingų orų.

Nuovargį jaučiate nuo pat ryto: gydytoja sako, kad padėti gali net ir kavos atsisakymas

Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Ieva Sterlingė sako, kad nuovargis – vienas dažniausių...

Dar vieną karjeros rekordą pagerinęs Sabonis buvo arti trigubo dublio (1)

Domantas Sabonis buvo per plauką nuo pirmo karjeroje trigubo dublio. Indianos „Pacers“...

Šakalienė: jaučiuosi kaip košmariškame sapne (1289)

Seimo narė Dovilė Šakalienė viešai nekomentavo jai metamų kaltinimų, esą ji už Norvegijos...

Audrius Bružas pirmąkart viešumoje pasirodė su nauja širdies drauge Aiste Andrijauskaite (13)

Pirmadienį vykusio lietuviško filmo „Širdys“ premjeroje netrūko žinomų veidų. Pasveikinti...

Makabriškomis laidotuvėmis garsėjantys tibetiečiai šlykštisi mums priimtinu laidojimo būdu (52)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....