aA
Buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Lietuvos žaliosios politikos instituto vadovas Linas Balsys patvirtino ketinantis dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Jo vadovaujamas institutas taip pat atskleidė savo rėmėjus, tarp kurių - koncernas „Achemos grupė", pernai institutui skyręs 100 tūkst. litų paramą.
Linas Balsys
Linas Balsys
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Žaliosios politikos instituto steigėjai, kaip paaiškėjo iš pateiktos metinės veiklos ataskaitos, - prieš metus įsteigtos Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partijos aktyvistai. Minėta partija taip pat žada dalyvauti parlamento rinkimuose spalį.

„Taip, aš apie tai rimtai mąstau. Po kokia vėliava ir su kokia partija – dar anksti apie tai kalbėti. Be abejonės, aš atstovausiu žaliąsias idėjas", - paklaustas, ar dalyvaus Seimo rinkimuose spalį interviu portalui lrytas.lt penktadienį teigė L.Balsys.

Jis sakė ketinąs siekti visų Lietuvos „žaliųjų" jėgų vienijimosi ir nurodė, jog tokio vienijimosi ir didesnių tikslų įgyvendinimo viltis sieja su Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partija, kuri esą galėtų imtis iniciatyvos sutelkti mažesniuosius žaliųjų judėjimus.

Paklaustas, ar visos žaliosios jėgos yra apsitarusios dėl bendro fronto Seimo rinkimuose, L.Balsys nurodė, jog įstatymų reikalavimus atitinka ir Seimo rinkimuose gali dalyvauti tik Žaliųjų sąjūdžio partija, tad kiti žaliųjų judėjimai „turi jungtis prie Žaliųjų sąjūdžio partijos".

„Matyt, kol kas kalbėti apie bendrą frontą nelabai galėtume. Rinkimams yra užsiregistravusi tik Žaliųjų sąjūdžio partija. Pagal įstatymą žalieji judėjimai negali registruotis savarankiškai rinkimams – jie turi jungtis prie Žaliųjų sąjūdžio partijos", - aiškino L.Balsys.

Lietuvos žaliųjų instituto prezidentas L.Balsys interviu portalui lrytas.lt taip pat nurodė, kad jo vadovaujamas institutas jau yra pateikęs viešą veiklos ataskaitą, kurioje atskleidžiami ir instituto steigėjai bei rėmėjai.

„Institutas yra privačių asmenų iš žaliųjų rato įsteigta viešoji įstaiga. Negalėjau pasakyti jų pavardžių neturėdamas jų sutikimo. Jis tikrai nėra finansuojamas nei Lietuvos valstybės, nei užsienio valstybių, juo labiau Rusijos. Mūsų viešoji įstaiga jau pateikė viešą veiklos ataskaitą. Visi, turintys abejonių dėl mūsų finansavimo, steigėjų ir kitų dalykų, gali joje rasti atsakymus į rūpimus klausimus. Tačiau kai kuris nors Seimo narys savo partijų internetiniuose puslapiuose reikalauja tai atskleisti anksčiau nei numato įstatymas, man tai panašu į „lukašenkinius“ veiklos metodus", - lrytas.lt teigė L.Balsys.

Tiesa, minėtame interviu išsamesnės konkrečios informacijos apie instituto steigėjus ir rėmėjus L.Balsys nepateikia ir neužsimena, kad jo vadovaujamo instituto steigėjai - politikai, įsteigę ir Žaliųjų sąjūdžio partiją.

Viešosios įstaigos „Žaliosios politikos institutas" 2011 metų veiklos ataskaitoje nurodoma, kad instituto steigėjai trys asmenys - Gintaras Saldžiūnas (Žaliųjų sąjūdžio partijos pirmininko pavaduotojas - BNS), Iveta Balčiūnienė (Žaliųjų sąjūdžio partijos steigėja - BNS), Albinas Morkūnas - Žaliųjų sąjūdžio partijos pirmininkas.

Instituto veiklos ataskaitoje nurodoma, jog praėjusių metų spalio 12 dieną institutas gavo koncerno „Achemos grupė" 100 tūkst. litų paramą, o praėjusių metų gruodžio 27 dieną gavo 32 tūkst. litų paramą iš UAB „Rūdė“ filialo „Rūdės stiklas“. Šios įmonės vadovas - Žaliųjų sąjūdžio partijos valdybos narys Mindaugas Vingras.

Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partija įsteigta praėjusių metų kovą, registruota - pernai gegužę, Žaliosios politikos institutas - praėjusių metų gegužės mėnesį.

Žaliųjų sąjūdžio partijai pernai kelių tiesimo įmonė UAB „Fegda" skyrė 3 tūkst. litų, vėjo jėgainių projektus vystanti UAB „Sparnuotas vėjas" - 40 tūkst. litų, katilinių, vamzdynų, dujotiekių montavimo įmonė UAB „Enerstena" - 7 tūkst. litų. Visos sutartys dėl paramos Žaliųjų sąjūdžio partijai pasirašytos praėjusių metų gruodžio 12 dieną.

Nuo šių metų sausio įsigaliojo Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymo pataisos draudžiančios juridinių asmenų paramą partijoms.

Fiziniai asmenys šiuo metu gali remti tik politinės kampanijos dalyvius per rinkimus - kampanijos metu vienas fizinis asmuo vienam politinės kampanijos dalyviui galės paaukoti šiek tiek per 20 tūkst. litų, taip pat numatytas apribojimas, kad bendra aukų suma negali viršyti 10 proc. aukotojo metinių pajamų.

Seimo rinkimai vyks šių metų spalio 14 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Maksimas Butčenka

Okupuotoje Ukrainos teritorijoje – atpildas kolaborantams: misija įgyvendinta be priekaištų

Rugsėjo 7 dieną okupuotoje Chersono srities dalyje nugriaudėjo sprogimas. Oleškių miestelyje į...

Vinycios vicemeras: žinome, ką Rusija dabar ruošiasi daryti

„Jeigu raketa skrieja iš Rusijos teritorijos, vadinasi, po valandos gali smogti. O jei iš...

Karas Ukrainoje. Dronas „pasveikino“ Kurską miesto dienos proga: nugriaudėjo galingas sprogimas dronas pataikė į administracinį pastatą miesto centre (19)

Praėjusių metų vasarį prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai, okupantams pavyko užimti...

Rimvydas Valatka. Lenkų suktukas

Ukraina yra skenduolis, kuris gali paskandinti gelbėtoją. Tai pasakė ne fuhreris Putinas, ne jo...

Butą pardavęs vilnietis neranda teisybės: prašoma susimokėti didelius mokesčius (2)

Prieš kelerius metus pirktas butas skaitytojui iš Vilniaus uždirbo gerą grąžą jį pardavus,...

Arestovyčius atvirame interviu pasakė, kodėl žlugo pirmos dvi jo santuokos: priežastis – tik viena (5)

Buvęs Ukrainos prezidento kanceliarijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius tuokėsi net tris...

Lietuva purtosi nuo griežtos JT kritikos: tegul tariasi su Lukašenka (25)

Jungtinės Tautos ( JT ) nesiliauja kritikuoti Lietuvos dėl migrantų apgręžimo politikos....

Oficialu: Brazdeikis sukirto rankomis su „Olympiakos“ (2)

Sekmadienį, po pietų, Pirėjo „Olympiakos“ socialiniuose tinkluose pasidalino paslaptingu...

Vilniuje ir Panevėžyje tarnyboms teko brautis į butus – rastos trys nebegyvos moterys

Šeštadienį butuose Vilniuje ir Panevėžyje buvo aptikti negyvi žmonės.

„Delfi diena“

Apžvalgininkas: karas Ukrainoje sustos tik dviem atvejais (2)

Klysta tie, kurie mano, kad karą Ukrainoje galima sustabdyti derybomis, tarpiniais susitarimais ar...