aA
Laukiniai 1990-ųjų laikai baigėsi, šalyje nebėra konkrečių grupuočių su konkrečiais pavadinimais, nusikaltėliai dabar veikia kitokiais principais – apie tai „Žinių radijo“ eteryje, Algio Ramanausko laidoje „Greiti pietūs“, kalbėjo žurnalistas Dailius Dargis.
Rimvydas Žilinskas (Taisonas) ir Henrikas Daktaras (Henytė)
Rimvydas Žilinskas (Taisonas) ir Henrikas Daktaras (Henytė)
© Archyvo nuotr.

Iš Kauno kilęs D. Dargis laidoje pasakojo, kad 1990-aisiais laikinojoje sostinėje galiojo nusikaltėlių įvestos taisyklės, pagal kurias savo verslą kuriantys ar geriau gyvenantys asmenys privalėdavo dalį pelno atiduoti nusikalstamo pasaulio atstovams. D. Dargis įvardijo, kad tekdavo atiduoti 20-30 procentų ar net pusę.

„Yra daugybė atvejų, kai žmonės neatlaikė, viską atidavė, „išdovanojo“ žulikams ir nusikaltėliams, o vėliau net nusišovė ar pasikorė, – kalbėjo D. Dargis. – Ir ne vien Kaune, visoje Lietuvoje.“

D. Dargis įvardijo, kad tuo metu pareigūnai, norėdami išaiškinti nusikaltimus, vykdavo iš Vilniaus, neperspėję Kaune dirbančių kolegų. „Jei rimtos operacijos vyksta, dar ir šiandien važiuoja Vilniaus kriminalistų padaliniai į Kauną neperspėję Kauno. Deja, taip yra“, – teigė žurnalistas.

Yra daugybė atvejų, kai žmonės neatlaikė, viską atidavė, „išdovanojo“ žulikams ir nusikaltėliams, o vėliau net nusišovė ar pasikorė. Ir ne vien Kaune, visoje Lietuvoje.
Dailius Dargis

Ne vieną knygą parašęs D. Dargis jose atskleidžia prieš kelis dešimtmečius Lietuvoje siautėjusių mafijų veidą. „Esu kalbėjęs ir su slaptais policijos bendradarbiais, kurie prieš tai gaujoms priklausė, esu bendravęs su žmonėmis, kurie Daktaro (Henriko Daktaro – DELFI) aplinkai priklausė, bet nusprendė prieš jį liudyti. Jie papasakojo visą vidinę virtuvę. Esu su jais ne tik kalbėjęs, esu su jais liaudiškai pasakius „čierką gėręs“ ir nebijojau, kad jie mane užkas ar išveš kur.“

Dailius Dargis
Dailius Dargis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

D. Dargis pabrėžė, kad šiuo metu galioja visiškai kitokios taisyklės nei anuomet. Dabartinius nusikalstamo pasaulio atstovus D. Dargis vadina labiau verslininkais ir įvardija kaip skaičiuojančius, su kuo ir kaip bendrauti.

Jo teigimu, dabar Lietuvoje nėra tokių grupuočių, kokios buvo prieš kelis dešimtmečius. „Šiandien nėra konkrečių grupuočių ir konkrečių jų pavadinimų. Yra trys-keturi-penki žmonės, kurie, tarkime, sugalvoja užsiimti narkotikų prekyba užsiiminėti. Dažniausiai tai vyksta ne Lietuvoje, o užsienyje. Galbūt kaimyninėse šalyse. Ir juos visus sieja verslas. Kontrabandinis verslas, – teigė žurnalistas. – Vienas užsiiminėja logistika, antras gauna prekę, trečias gauna kažkokius taškus, kur pristatyti tą prekę, ketvirtas rūpinasi vairuotojais ar kažkokiais pervežimais, penktas bando pinigus paimti arba saugiai juos atvežti.“

Šiandien nėra konkrečių grupuočių ir konkrečių jų pavadinimų. Yra trys-keturi-penki žmonės, kurie, tarkime, sugalvoja užsiimti narkotikų prekyba užsiiminėti. Dažniausiai tai vyksta ne Lietuvoje, o užsienyje.
Dailius Dargis

Jis įvardijo, kad nusikalstamas pasaulis pastaruoju metu itin išsikerojęs internetiniame pasaulyje. „Lygiai taip pat ir hakeriai. Vienas vienam pasaulio gale susirašinėja su Lietuvoje esančiu ir kartu pralaužia sistemą. Būna ir taip, kad per naktį jie susišluoja apie dešimt milijonų eurų ar dolerių. Visa tai žmonės daro net vienas kito nematydami“, – pasakojo rašytojas.

Kalbėdamas apie šiuolaikinius nusikaltimus jis vėl grįžo prie istorijos ir įvardijo, kad per beveik ketverius metus, nuo 1989 iki 1992 metų, buvo nužudyta beveik 1000 žmonių. „O kiek dar dingusių be žinios, kiek dar šiaip neva išvažiavusių, kiek dar buvo suluošinta, sužalota, nureketuota ir visaip kitaip susidorota“, – pasakojo rašytojas. Jo teigimu, tokios statistikos šalyje jau seniai nebėra.

D. Dargis „Žinių radijo“ eteryje įvardijo, kad jam dėl šmeižto buvo iškelta 15 Baudžiamųjų bylų. Visas bylas D. Dargis laimėjo – nė karto nebuvo nuteistas.

Žinių radijas
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(200 žmonių įvertino)
4.0400

Top naujienos

Fantastiška atomazga Valensijoje: Grigonis išgelbėjo pralaimėtas „Žalgirio“ rungtynes (518)

Dvigubą Eurolygos savaitę Ispanijoje Kauno „Žalgiris“ (13-9) pradėjo pergale Valensijoje....

Šeimos gydytoja išvardijo dažniausius liekamuosius reiškinius po COVID-19: pasireiškia net ir lengvai sirgusiems (199)

COVID-19 infekcija gali turėti ir liekamųjų reiškinių, kurie pacientus dar kurį laiką kamuoja...

Rekordinis snygis baigėsi – grįžta šalčiai (16)

Daug sniego šalyje pribėrusiam ciklonui pasitraukus, naktį smarkiau pašalo. Keliuose vyravęs...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

30 metų izoliacijos: respublika, kurios nesužlugdė net uždarytos sienos, geležinkeliai ir keliai (1)

Didelė tikimybė, kad jūs niekada negirdėjote apie Nachičevanę. Ši Azerbaidžano autonominė...

„Baskonia“ prieš dvikovą su „Žalgiriu“ patyrė nesėkmę Vilerbane kiti rezultatai

Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „ Baskonia “ (9-13) Eurolygoje...

Sulaikytas Aleksejaus Navalno brolis Olegas sulaikyta ir bendražygė Sobol (227)

Rusijos pareigūnai Maskvoje sulaikė opozicionieriaus Aleksejaus Navalno brolį Olegą. Policiją...

Užkalnis. Eilėje prie vakcinos: būkim visi vienodai neturtingi ir ligoti (212)

Vakcinos vėluos, mes tikrai iki Mindauginių nepaskiepysime tų 70 proc. gyventojų. Keista, žinoma,...

Po skandalingų antraščių dėl vakcinos Norvegija sudėliojo taškus: išpūstas burbulas (47)

Norvegijos premjerė Erna Solberg teigia, kad šalis negaili pastangų išaiškinti naujausią...

Dailius Dargis | D+

Bręstantis blogis: Lietuvoje įsisiūbavo nelegali veikla, į schemas įtraukiami ūkiai, aplinkosaugininkai ir agronomai

Minimaliomis piniginėmis baudomis atsiperkančių grupuočių veikloje dalyvauja agronomijos,...

Kritikos sulaukęs Rakutis teisinasi: nenorėjau sukelti problemų (241)

Kritikos dėl komentarų apie Holokaustą sulaukęs Seimo konservatorių frakcijos atstovas Valdas...