aA
Laukiniai 1990-ųjų laikai baigėsi, šalyje nebėra konkrečių grupuočių su konkrečiais pavadinimais, nusikaltėliai dabar veikia kitokiais principais – apie tai „Žinių radijo“ eteryje, Algio Ramanausko laidoje „Greiti pietūs“, kalbėjo žurnalistas Dailius Dargis.
Rimvydas Žilinskas (Taisonas) ir Henrikas Daktaras (Henytė)
© Archyvo nuotr.

Iš Kauno kilęs D. Dargis laidoje pasakojo, kad 1990-aisiais laikinojoje sostinėje galiojo nusikaltėlių įvestos taisyklės, pagal kurias savo verslą kuriantys ar geriau gyvenantys asmenys privalėdavo dalį pelno atiduoti nusikalstamo pasaulio atstovams. D. Dargis įvardijo, kad tekdavo atiduoti 20-30 procentų ar net pusę.

„Yra daugybė atvejų, kai žmonės neatlaikė, viską atidavė, „išdovanojo“ žulikams ir nusikaltėliams, o vėliau net nusišovė ar pasikorė, – kalbėjo D. Dargis. – Ir ne vien Kaune, visoje Lietuvoje.“

D. Dargis įvardijo, kad tuo metu pareigūnai, norėdami išaiškinti nusikaltimus, vykdavo iš Vilniaus, neperspėję Kaune dirbančių kolegų. „Jei rimtos operacijos vyksta, dar ir šiandien važiuoja Vilniaus kriminalistų padaliniai į Kauną neperspėję Kauno. Deja, taip yra“, – teigė žurnalistas.

Yra daugybė atvejų, kai žmonės neatlaikė, viską atidavė, „išdovanojo“ žulikams ir nusikaltėliams, o vėliau net nusišovė ar pasikorė. Ir ne vien Kaune, visoje Lietuvoje.
Dailius Dargis

Ne vieną knygą parašęs D. Dargis jose atskleidžia prieš kelis dešimtmečius Lietuvoje siautėjusių mafijų veidą. „Esu kalbėjęs ir su slaptais policijos bendradarbiais, kurie prieš tai gaujoms priklausė, esu bendravęs su žmonėmis, kurie Daktaro (Henriko Daktaro – DELFI) aplinkai priklausė, bet nusprendė prieš jį liudyti. Jie papasakojo visą vidinę virtuvę. Esu su jais ne tik kalbėjęs, esu su jais liaudiškai pasakius „čierką gėręs“ ir nebijojau, kad jie mane užkas ar išveš kur.“

Dailius Dargis
Dailius Dargis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

D. Dargis pabrėžė, kad šiuo metu galioja visiškai kitokios taisyklės nei anuomet. Dabartinius nusikalstamo pasaulio atstovus D. Dargis vadina labiau verslininkais ir įvardija kaip skaičiuojančius, su kuo ir kaip bendrauti.

Jo teigimu, dabar Lietuvoje nėra tokių grupuočių, kokios buvo prieš kelis dešimtmečius. „Šiandien nėra konkrečių grupuočių ir konkrečių jų pavadinimų. Yra trys-keturi-penki žmonės, kurie, tarkime, sugalvoja užsiimti narkotikų prekyba užsiiminėti. Dažniausiai tai vyksta ne Lietuvoje, o užsienyje. Galbūt kaimyninėse šalyse. Ir juos visus sieja verslas. Kontrabandinis verslas, – teigė žurnalistas. – Vienas užsiiminėja logistika, antras gauna prekę, trečias gauna kažkokius taškus, kur pristatyti tą prekę, ketvirtas rūpinasi vairuotojais ar kažkokiais pervežimais, penktas bando pinigus paimti arba saugiai juos atvežti.“

Šiandien nėra konkrečių grupuočių ir konkrečių jų pavadinimų. Yra trys-keturi-penki žmonės, kurie, tarkime, sugalvoja užsiimti narkotikų prekyba užsiiminėti. Dažniausiai tai vyksta ne Lietuvoje, o užsienyje.
Dailius Dargis

Jis įvardijo, kad nusikalstamas pasaulis pastaruoju metu itin išsikerojęs internetiniame pasaulyje. „Lygiai taip pat ir hakeriai. Vienas vienam pasaulio gale susirašinėja su Lietuvoje esančiu ir kartu pralaužia sistemą. Būna ir taip, kad per naktį jie susišluoja apie dešimt milijonų eurų ar dolerių. Visa tai žmonės daro net vienas kito nematydami“, – pasakojo rašytojas.

Kalbėdamas apie šiuolaikinius nusikaltimus jis vėl grįžo prie istorijos ir įvardijo, kad per beveik ketverius metus, nuo 1989 iki 1992 metų, buvo nužudyta beveik 1000 žmonių. „O kiek dar dingusių be žinios, kiek dar šiaip neva išvažiavusių, kiek dar buvo suluošinta, sužalota, nureketuota ir visaip kitaip susidorota“, – pasakojo rašytojas. Jo teigimu, tokios statistikos šalyje jau seniai nebėra.

D. Dargis „Žinių radijo“ eteryje įvardijo, kad jam dėl šmeižto buvo iškelta 15 Baudžiamųjų bylų. Visas bylas D. Dargis laimėjo – nė karto nebuvo nuteistas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(192 žmonės įvertino)
4.0260

Top naujienos

Rusijos kariuomenės vado sąlygos NATO dėl Baltijos šalių: arba mūsų pasiūlymas, arba bus blogiau (9)

Mūsų santykiai su JAV ir NATO – žemiausiame lygyje per visą istoriją. Tai pripažinęs...

Grįžęs į tėvynę emigrantas palygino, kaip gyveno Anglijoje ir kaip dabar - Lietuvoje (98)

Puikų darbą užsienyje į šeimos ir gamtos apsuptį iškeitęs Mindaugas Sragauskas grįžo į...

Britų ekspertas: dabartinis pensinis amžius nepritaikytas šiandienai (17)

Jungtinės Karalystės finansų tarybos narys Miles‘as Celic‘as teigia, kad iššūkis yra ne...

Rimvydas Valatka. Kas geriau – Šimonytė ar Nausėda (10 patikros stacijų)? (141)

Pusiaukelė tarp Prezidento rinkimų I ir II turo rami kaip niekada. Du trečdaliai tautos jau...

Rinkimų štabo planus atskleidęs Karbauskis įsitikinęs – Skvernelis persigalvos skilimas įmanomas nebent frakcijoje (188)

280 tūkstančių – tiek balsų, pagal iš anksto numatytą planą, turėjo padėti Sauliui...

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo (53)

Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai atrodantį...

Tik trečdalis Lietuvos darbuotojų laiko savo darbo sąlygas normaliomis

Tik kas trečias darbuotojas laiko savo darbo sąlygas normaliomis, rodo Baltijos šalyse atliktas...

Jurga Klimaitė-Riebling: „Eurovizija“ keičiasi. „Taip ir sakiau!“ – išlieka (45)

Lietuvai 2019-ųjų „Eurovizija“ baigėsi ketvirtadienį. Šalims finalininkėms – praėjusią...

Prie Egipto piramidžių – sprogimas skaičiuojamos aukos (30)

Sekmadienio popietę Egipte, netoli garsiųjų Gizos piramidžių, nugriaudėjo sprogimas.

Prie sienos prispaustas „Rytas“ triuškinančiai laimėjo lemiamą ketvirtfinalio mačą (39)

„Betsafe- LKL “ stipriausių komandų ketvertą trečius metus iš eilės sudarys tos pačios...