„Kartais gali atrodyti, kad Ukraina gavo labai daug ginklų, skraidinamą dar, tačiau atvirai tariant, karas dar nesibaigė“, – spaudos konferencijoje Kyjive penktadienį sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Ukrainiečių pergalės diena yra kažkur kalendoriuje, tačiau ateityje. Norint tai pasiekti, turime daryti daugiau, reikia siųsti daugiau ginkluotės“, – kalbėjo jis.

„Nė viena šalis neturėtų manyti, kad jau padarė viską. Ne viskas buvo padaryta. Mes turime daryti daugiau“, – teigė G. Landsbergis.

Ukrainoje su Baltijos šalių kolegomis lankęsis Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat ragino pradėti planuoti Ukrainos atstatymą.

„Pavasaris yra vilties, gamtos atgimimo metas. Manau, kad visi Ukrainos sąjungininkai turi pradėti Ukrainos pavasarį, šalies atgimimą ir atstatymą. Tai suteiktų vilties namus palikusiems žmonėms šalyje ir tiems, kurie išvyko, nežinodami, kada sugrįš, – kalbėjo jis. – Turime pradėti atstatyti Ukrainą, kad šie žmonės turėtų viltį, kad turės, kur sugrįžti ir sugrįš į šalį, dar gražesnę nei ta, kurią paliko dėl Rusijos atakų.“

Pasak jo, vizito metu ministrai taip pat aptarė šeštąjį sankcijų paketą ir vykstančias diskusijas dėl naftos importo iš Rusijos draudimo. G. Landsbergio teigimu, kai kurios šalys nori labai didelių išimčių iš šių sankcijų.

„Kai kalbama apie išimtis, nemanau, kad visų jų prašančių šalių lyderiai lankėsi Kyjivo priemiesčiuose, – kalbėjo jis. – Čia buvusiems žmonėms niekas jokių išimčių nuo atakos nesuteikė.“

Pasak G. Landsbergio, kai kurioms valstybėms nesielgiant konstruktyviai, kyla klausimų dėl jų motyvų. Todėl siekdamos, kad tokie klausimai nekiltų, šios šalys bus priverstos leistis į konstruktyvų dialogą.

Kalbėdamas apie artėjančią gegužės 9-ąją, Rusijoje minint vadinamąją Pergalės dieną, Lietuvos ministras teigė, jog ši diena Ukrainos sąjungininkų bus suprantama kaip „tarptautinių nusikaltimų, kuriuos Rusija vykdė ir tebevykdo nuo vasario 24-osios, diena“.

„Vieną dieną, kai rusai pabus iš šio siaubingo sapno, kuriame šiuo metu yra, jie minės šią dieną kaip nusikaltimo dieną“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Penktadienį G. Landsbergis kartu su Estijos ir Latvijos užsienio reikalų ministrais Eva-Maria Liimets ir Edgaru Rinkevičiumi susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba.

Susitikimuose aptarta saugumo situacija Ukrainoje ir regione, Ukrainos pasipriešinimas karinei Rusijos agresijai.

Susitikime su Ukrainos prezidentu Baltijos šalių ministrai pabrėžė paramą Ukrainos narystės Europos Sąjungoje siekiui.

Ministras G. Landsbergis kartu su Baltijos šalių kolegomis taip pat lankėsi Irpinėje, kur su Ukrainos atstovais aptarė Europos Sąjungos ir tarptautinės bendruomenės veiksmus padedant Ukrainos atstatymui.

Visą spaudos konferenciją galite žiūrėti čia.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją