aA
Medžioklės įstatymo pataisas registravę Seimo nariai „valstiečiai“ Arvydas Nekrošius, Agnė Širinskienė ir konservatorius Mykolas Majauskas siūlo keisti ir jas lydintį Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą.
Medžioklė lankais
Medžioklė lankais
© Shutterstock


Priėmus siūlomus įstatymų pakeitimus, aplinkos ministras neturėtų teisės tvirtinti leidžiamų naudoti medžioklėje įrankių sąrašo. Baigtinis sąrašas būtų tvirtinamas Seimo priimtu įstatymu. Projekto rengėjai sako, kad kiekvieną kartą, kai būtų norima šį sąrašą išplėsti, būtų užtikrintas deramas konsultavimasis su visuomene, skaidrumas bei viešumas, taip pat išvengta vienasmenio sprendimų priėmimo.

Į įstatymą siūloma perkelti tą medžioklės įrankių sąrašą, kuris buvo naudojamas iki šių metų gegužės 8 d. Medžiojant būtų leidžiama naudoti ilguosius graižtvinius ir lygiavamzdžius ginklus su optiniais taikikliais ar be jų; B ir C kategorijų trumpuosius šaunamuosius ginklus (tik tuo atveju, kai, siekiant nutraukti kančias, pribaigiamas sužeistas medžiojamasis gyvūnas); tinklus, graibštus, gaudykles, užtikrinančias gyvo ir nesužeisto gyvūno pagavimą. Taip pat būtų leidžiama naudoti selektyviuosius spąstus, užtikrinančius staigią pagauto gyvūno žūtį.

„Kadangi įstatyme siūlomas įtvirtinti įrankių sąrašas yra baigtinis, kiti įrankiai, kaip antai durklai, lankai, medžioklėje negalėtų būti naudojami“, – sako įstatymo pataisų rengėjai.

Šiuo metu leidžiamų naudoti medžioklėje įrankių sąrašas yra tvirtinamas ministro įsakymu, nustatant medžioklės taisykles.

Visuomenės nepasitenkinimą sukėlęs bandymas įteisinti neetišką medžioklę pagimdė netgi tris įstatymų iniciatyvas, kurios ketvirtadienį turėtų pasiekti Seimą, primena ELTA.

Seimo nariai konservatoriai Aistė Gedvilienė ir M. Majauskas ketina pateikti Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis pasiūlė uždrausti vykdyti medžioklę etikai prieštaraujančiais būdais ir įrankiais (įskaitant medžioklę automatiniais ginklais, lankais, arbaletais, kitais templiniais ginklais ir/ar įrankiais).

Jie taip pat siūlo įteisinti, kad Aplinkos ministerija turi užtikrinti, jog medžioklė Lietuvos teritorijoje būtų vykdoma laikantis Medžioklės įstatyme nurodytų „etiškumo, racionalumo, gyvūnų apsaugos, saugumo ir sėkmės kriterijų.“

Seimo vicepirmininkas A. Nekrošius ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė A. Širinskienė ketina pateikti Medžioklės įstatymo pataisas, kurios neleistų aplinkos ministrui tvirtinti leidžiamų naudoti medžioklėje įrankių sąrašo. Pasak projekto autorių, baigtinis sąrašas būtų tvirtinamas Seimo priimtu įstatymu.

Dar vieną Medžioklės įstatymo pataisų variantą ketinanti pateikti Seimo narė „valstietė“ Virginija Vingrienė siūlo uždrausti medžiojant naudoti medžioklinius lankus, durklus ir medžioklinius prožektorius, kurių šviestuvas-žibintas pritaisytas prie šautuvo, išskyrus medžioklę masinių gyvūnų ligų atveju.

Seimo narė taip pat siūlo nustatyti, kad medžioklėje draudžiami naudoti įrankiai bei priemonės būtų tvirtinami ne vienasmeniškai ministro priimamomis taisyklėmis, bet ir įstatymu.

ELTA primena, kad visuomenės ir politikų nepasitenkinimas dėl naujų medžioklės taisyklių kilo, kai aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pasirašė medžioklę miškuose lankais nuo 2022 m. įteisinantį įsakymą.

Beje, trečiadienį įsigaliojo nauji Medžioklės Lietuvos teritorijoje taisyklių pakeitimai. Iš šių taisyklių išbraukta ankstesnė, gegužės 8 d. įtraukta nuostata, kad nuo 2022 m. kaip medžioklės įrankis galėtų būti naudojami lankai.

Anot Aplinkos ministerijos, buvo planuota, kad juos būtų galėję medžioklėje naudoti tik teorijos ir šaudymo iš lanko, saugumo egzaminus išlaikę ir kitus nustatytus reikalavimus atitikę asmenys, tačiau nuspręsta atsisakyti galimybės naudoti šį įrankį medžioklėje.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

82-iejų Laima mylimo darbo nė už ką neatsisakytų: čia jaučiasi geriau nei namuose (34)

Laimai Šilalienei – 82-eji, o ji šiandien sporto varžyboms vis dar ruošia jaunuosius raitelius....

Sureagavo į smūgį Lukašenkai: įspėja – Lietuvai tai irgi svarbu (225)

Vilniaus universiteto (VU) politologas Vytis Jurkonis sako, kad pirmadienį Europos užsienio...

Šventinis BMW skrydis Vilniuje: rėžėsi į stulpą, paralyžiuotas eismas viešajam transportui (29)

Ketvirtadienį Vilniuje, Justiniškių gatvėje, įvyko eismo įvykis su nukentėjusiu.

Po audros Vilniuje perspėja kitus miestus: naktį gali kilti škvalas, tarnyboms – šimtai pranešimų apie gedimus be elektros likusių vartotojų skaičius vėl šoktelėjo iki 5200 (104)

Nors praėjusią parą Vilnius išvengė škvalo, panašu, kad ketvirtadienį audros išvengti...

Nausėda atsisakė paremti deklaraciją dėl LGBTQ teisių: ne taip sprendžiamos problemos (1284)

Prezidentas Gitanas Nausėda atsisakė pasirašyti Europos Sąjungos (ES) šalių lyderių...

Ukrainoje – didžiuliai pokyčiai dėl žemės: įtakos turės pasaulinei rinkai (15)

Ukraina , kadaise vadinta Sovietų Sąjungos duonos kraite, pagaliau galės pradėti įgyvendinti...

Jau dvi kartas puoselėjamos kaimo sodybos savininkė Viktorija: verslas pats pasirinko mus (6)

Lietuvoje turime nemažai kurortų, į kuriuos vasarą keliauja poilsio, jūros ir saulės...

Virš Alytaus užfiksuotas tikras „monstras“: reginys buvo įspūdingas ir momentais bauginantis (29)

Kai kuriuose Lietuvos miestuose praūžus audrai, žmonės dalijasi užfiksuotos stichijos vaizdais....

Lietuva prieš Ispaniją: palygino, kur pigiau apsistoti, skaniai pavalgyti ir papramogauti (45)

Atlaisvėjus karantino reikalavimams į šalies kurortus plūsta minios žmonių. Ne mažai jų...

Arūnas Milašius. Klanas, kuris tarpsta lietuviškose žemėse (26)

Jei galvojate, kad iš Lietuvos žemės (būtent iš žemės, ne iš jos dirbimo) daugiausia naudos...