Konservatorių Tadą Langaitį parlamente buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas pakeis kovo 10-ąją, prasidėjus Seimo pavasario sesijai. Vis tik A. Kupčinskas teigė į Seimą važinėsiantis iš Kauno, o kraustytis į Vilnių neketina. „Yra šeima, vaikai lanko mokyklas, tikrai neplanuoju gyventi sostinėje“, – LRT.lt atskleidė būsimas parlamentaras.
© DELFI / Orestas Gurevičius

„Antradienį man paskambino iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK). Jie trečiadienį posėdžiaus ir nagrinės T. Langaičio prašymą [atsisakyti Seimo nario mandato]. Tuo pačiu jie manęs pasiteiravo, kada aš atsisakysiu miesto tarybos nario mandato. Jie tame pačiame posėdyje nori nagrinėti ir mano Kauno miesto tarybos nario pareigų atsisakymą, ir T. Langaičio prašymą“, – LRT.lt kalbėjo A. Kupčinskas.

A. Kupčinskui perėjus dirbti į Seimą, jo vietą Kauno miesto taryboje turėtų užimti Jonas Guzavičius, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos bei UAB „Kauno liftų“ vadovas.

Buvęs Kauno meras A. Kupčinskas Seimo nariu turėtų tapti kovo 10-ąją, davęs Seimo nario priesaiką.

A. Kupčinskas tikina kol kas nesvarstęs, kokiame Seimo komitete norėtų dirbti. „Nieko nesvarstau, viską derinsime su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Seime ir su seniūnu. Gabrielius Landsbergis užsiminė, kad yra vieta Ekonomikos komitete ar Biudžeto ir finansų komitete. Bet kaip frakcija nuspręs, taip bus. Aš manau, kad būsiu paskirtas į vieną ar kitą komitetą. Pats dabar miesto savivaldybė dirbu Ekonomikos ir finansų komitete, nors per 18 metų, per penkias kadencijas miesto taryboje teko būti įvairių komitetų nariu. Tos sritys, bent jau vietos savivaldos, man tikrai visos artimos, nėra kažkokio didelio skirtumo“, – LRT.lt teigė būsimas parlamentaras.

A. Kupčinskas tikino neturintis planų kandidatuoti artimiausiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Jis Kauno meru buvo dvi kadencijas – nuo 2007 iki 2015 metų.

Tapęs parlamentaru A. Kupčinskas teigė neketinantis persikraustyti gyventi į Vilnių: „Vilniuje tik nakvosiu. Kaune yra šeima, vaikai lanko mokyklas, tikrai neplanuoju gyventi sostinėje. Viskas yra pakankamai trapu, keli metai... Neturiu planų įsikurti Vilniuje. Gyventojų pajamų mokestis tikrai atiteks Kaunui, keliaus į šio miesto biudžetą.“

LRT.lt primena, kad 2016 m. Seimo rinkimuose dalyvavusiam Kauno miesto tarybos nariui Andriui Kupčinskui vieta parlamente atsirado po to, kai praėjusią savaitę TS-LKD frakcijos Seime narys T. Langaitis pranešė atsisakantis Seimo nario mandato.

Iš Seimo atsistatydinantis TS-LKD narys T. Langaitis tikino sulaukęs siūlymo tapti ūkio ministru, nepaisant priklausymo opozicijai. Vis dėlto būtent priklausymas opozicinei partijai neleido jam užimti šių pareigų. T. Langaitis neslepia nusivylimo tokia situacija, o savo pasitraukimą grindžia dar ir tuo, kad šiuo metu dirbti opozicijoje yra beviltiška.

T. Langaitis teigė, jog kone pusantrų metų trukęs darbas Seime atskleidė itin ydingus dabartinės valdančiosios daugumos veiklos principus, užgesinančius bet kokias viltis vykdyti sutarimu grįstą Lietuvos ekonomikos kūrimo procesą. Pasak T. Langaičio, nuo pirmųjų darbo dienų Seime, valdančiosios daugumos politikai demonstravo nenorą ieškoti sutarimo dėl svarbiausių valstybės ateities darbų. Konstruktyvus darbas, pasak politiko, vyko tik su keliais valdančiaisiais.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Parlamentaras išdrįso papasakoti nepagražintą gyvenimo istoriją: sadistus vaikų namuose, bado metus ir aplankiusią meilę mokytojai (8)

Mamos jis nematė iki 12 metų, tačiau nežinodamas adreso jai siųsdavo laiškus, auklėtoja vaiką...

Esminių pertvarkų labirinte – tuzinas kelrodžių (3)

Vyriausybės pasiūlyta mokesčių ir pensijų reforma netruko sulaukti kritikos ir aibės...

Klaipėdietis nusivylė brangiausiu Lietuvos „Passatu“ pardavėjai problemą mato kitur (390)

„Man tai buvo pirmas naujo automobilio pirkimas“, – DELFI sako Mindaugas, prieš pusmetį...

Rusai pučiasi: mes laimime antrąjį Šaltąjį karą, o JAV laukia žlugimas (1094)

Sovietų sąjunga pralaimėjo Šaltąjį karą prieš Vakarus, o sankcijų spaudžiama Rusija laimi...

Emigrantas, kuris grįžo kurti automatizuotą daržovių ūkį (31)

Nors daržovių ūkiuose Lietuvoje daugeliui procesų atlikti vis dar naudojamas rankų darbas, jau...

Gyvenimas po sekso skandalo: Monica Lewinsky istorija - jos pačios lūpomis (6)

Visuomenės veikėja ir kovotoja su patyčiomis Monica Lewinsky birželio 7-8 dienomis atvyktsta į...

„MG Baltic“ gynyboje – buvę aukšti prokurorai (159)

Valstybės saugumo departamento informacijoje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui...

Drąsiems pokyčiams pasiryžusi 27 metų vilnietė pasikeitė kardinaliai (90)

DELFI Stilius kardinaliems stiliaus pokyčiams pasiryžo 27 metų vilnietė Miglė. Drąsi mergina...

Kitą savaitę – tropinė temperatūra: Lietuvoje bus karščiau nei Turkijos kurortuose (42)

Po labai karšto savaitgalio – dar karštesnė savaitė. Sinoptikai pastarąsias dienas nuo kaktos...

Tautos priešas: kvapą užgniaužęs Egiptas prakeikia Salah sutraumavusį Ramosą (57)

Niekas labiau nesuvienija Egipto nei Mohamedas Salah , todėl šeštadienio vakarą dužo ne tik „...