„Kremliaus veiksmai prieš A. Navalną ir jo bendražygius peržengia bet kokį žmogiškumą, teisės logiką, o ir supratimą apie žmogaus teises ir laisves. Tai aiškus Kremliaus signalas, kad A. Navalnas yra tikras oponentas, turintis realų žmonių palaikymą. Baimė, kad Baltarusijos orumo revoliucija gali pasikartoti Rusijoje, privertė Kremlių imtis tokio beprecedenčio susidorojimo. Vien tik politinės reakcijos neužtenka. Kremlius jos paprasčiausiai negirdi“, – posėdžio išvakarėse sakė G. Landsbergis.

Rusijos jėgos struktūros sulaikė ir kelias dešimtis žurnalistų bei aktyvistų, atvykusių pasitikti A. Navalno, o šeštadienį panaudojo jėgą prieš tūkstančius Rusijos miestų gatvėse susirinkusių taikių protestuotojų, virš trijų tūkstančių jų sulaikė. G. Landsbergis kartu su Estijos ir Latvijos ministrais paragino Europos Sąjungą svarstyti įvesti sankcijas pareigūnams, atsakingiems už smurtą ir areštus.

Siekiant padėti valdyti pandemiją ant ES slenksčio užsienio reikalų ministrai tarsis ir dėl ES paramos Rytų partneriams apsirūpinant COVID-19 vakcinomis galimybių.

ES užsienio reikalų ministrai taip pat neformaliai diskutuos dėl ES ir Jungtinės Karalystės santykių ateities užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegiu (Tošimicu Motegiu) aptars Indijos-Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.

Rusijos opozicijos lyderis A. Navalnas praėjusį sekmadienį areštuotas Maskvos Šeremetjevo oro uoste, kai grįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po smarkaus apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Rusijos kalėjimų tarnyba pranešė, kad jis sulaikytas, nes pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (129)