aA
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad biudžeto projekto palaikymo klausimas yra ir klausimas, ar konservatoriams pakeliui su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis
© ELTA / Marius Morkevičius

„Esminis pasirinkimas yra tai, ar pakeliui su šia bendruomene, kuri yra nenauja, kuri tokias tradicijas bei atsakomybes yra turėjusi ne pirmą kartą, ne vienerius metus, nuolatos“, – interviu „Info TV“ antradienį sakė G. Landsbergis, komentuodamas konservatorių priežiūros komiteto rekomendaciją partijos nariams atsiimti parašus po su Vyriausybe nesuderintais pasiūlymais.

Kaip pažymima antradienį paviešintame dokumente, nesutikus to padaryti Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkui Mykolui Majauskui, konservatorių frakcijai būtų siūloma išsirinkti ir deleguoti naują BFK pirmininką, o pačiam politikui apleisti partijos gretas.

TS-LKD gretose užvirusias diskusijas dėl PVM lengvatų G. Landsbergis, panašu, regi per pasitikėjimo dešiniųjų Vyriausybe prizmę. Pasak jo, su Ministrų kabinetu nesuderintos partiečių iniciatyvos dėl PVM lengvatų gali „Vyriausybės laivą“ pavojingai išjudinti.

„Aš manau, kad tam tikra prasme mes kalbame ir apie pasitikėjimą Vyriausybe ir jai suteiktu mandatu (...), įvertinant visas rizikas, kurios egzistuoja, vesti valstybės finansų laivą per šias audringas jūras. Jeigu kažkam yra noras pamėginti tą laivą išsiūbuoti – mes matome kitose valstybėse kaip staigiai atsitinka ir kokia būna greita finansinių rinkų reakcija į nepamatuotus pažadus. Ir ta reakcija netgi apverčia Vyriausybes“, – sakė G. Landsbergis, pridurdamas, kad dėl neatsakingų sprendimų nereikėtų atmesti ir Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės griūties galimybės.

„Visko galima tikėtis ir, manau, kad ta situacija, kaip ją įvertino Priežiūros komitetas, ji yra rimta ir ją taip reikėtų vertinti“, – sakė G. Landsbergis.

Be to politikas atmetė priekaištus, esą TS-LKD valdžios struktūros partijos nariams primeta savo valią. Jo teigimu, vertybiniais klausimais konservatoriai nėra varžomi ar ribojami. Tuo tarpu biudžeto klausimai, akcentavo jis, savo reikšme valstybei yra ypatingi.

„Biudžetas yra svarbiausias įstatymų rinkinys valstybei, kuris yra priimamas kartą per metus. Geopolitinių neramumų lauke mes esame priartėję prie ganėtinai grėsmingų raudonųjų ribų. Pavyzdžiui, kokį deficito lygį gali sau leisti Valstybė“, – sakė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad pirmadienį priimtame TS-LKD priežiūros komiteto nutarime deklaruota aiški rekomendacija į ginčus dėl PVM lengvatų su Vyriausybe įsivėlusiam M. Majauskui. Politikui rekomenduojama atsiimti savo parašus, kurie buvo padėti po su Vyriausybe nesuderintais pasiūlymais. Kitu atveju, pažymima dokumente, konservatorių frakcijai būtų siūloma išsirinkti ir deleguoti naują BFK pirmininką, o pačiam politikui apleisti partijos gretas.

BFK pirmininkas Mykolas Majauskas reaguodamas į priežiūros komiteto ultimatumą tvirtina, kad partinė drausmė yra svarbi ir reikalinga priimant biudžetą, tačiau svarstymo stadijoje norėtųsi dalykinės diskusijos dėl priimamų mokestinių sprendimų.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas spalio viduryje įpareigojo konservatorių frakciją Seime neteikti ir nepalaikyti su Vyriausybe nesuderintų pasiūlymų kitų metų valstybės biudžeto projektui. Visgi ne visi TS-LKD frakcijos Seime nariai pakluso šiam įpareigojimui.

Praeitą trečiadienį BFK pritarė įstatymo projektui, kuriuo siekiama neterminuotai pratęsti lengvatinio 9 proc. PVM taikymą maitinimo paslaugoms, visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių, sporto renginių, sporto klubų lankymui bei atlikėjų teikiamoms atlikimo paslaugoms.

Už įstatymo projektą balsavo 9 BFK posėdyje dalyvavę Seimo nariai, susilaikė vienintelis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Matas Maldeikis.

Tarp įstatymo projektą registravusių Seimo narių yra ir Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Mykolas Majauskas, Kazys Starkevičius, Mindaugas Skritulskas ir Antanas Čepononis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
1.6667

Top naujienos

NATO pilotai stebi pakitusį rusų orlaivių elgesį: galime lažintis – žinome, ką jiems padarytume

Chuliganai danguje – jie nesilaiko traptautinių taisyklių, kelia grėsmę kitų orlaivių...

Iš pareigų verčiama Danielė: eksperimentai su medžiagomis tikrai buvo (26)

Antradienį Seimas slaptai balsuodamas spręs, ar iš pareigų atleisti Priklausomybių prevencijos...

Paviešintos asmeninės Mariupolio žudikų nuotraukos (4)

„InformNapalm“ tyrėjai gavo Rusijos Federacijos pulko, kuris pernai bombardavo Ukrainos...

Svarbiu klausimu tarp valdančiųjų – nesutarimai

Didelio atgarsio viešojoje erdvėje sulaukė valdančiųjų užmojis vėl neriboti valstybės ir...

Toma Miknevičienė

Prestižinio mokslo Vilniaus privačiose mokyklose savo vaikams norintys tėveliai pinigines turės atverti plačiau: jei brangu buvo pernai, šiemet bus neįkandama (1)

Privačių mokyklų sostinėje kasmet vis daugėja, o tai tik parodo augantį jų populiarumą, nors...

Apkaltos iniciatyva parlamentarei Sejonienei sužlugo

Seimas nepritarė 42 parlamentarų iniciatyvai surengti apkaltą Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos...

Neįtikėtinas pavasarinis pokštas: didelė Lietuvos dalis vėl nusidažė baltai nuotraukų galerija iš žiema virtusių šalies kampelių

Pavasaris nutarė papokštauti ir šią parą Lietuvą užvertė sniegu. Žmonės įvairių šalies...

Majauskas atsisako Seimo nario mandato pranešė ateities planus (27)

Parlamentaras Mykolas Majauskas ketvirtadienį pranešė atsisakantis Seimo nario mandato ir...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių ekspertas atkreipė dėmesį į rusų nesėkmę

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

[Delfi trumpai] Vaizdai Kauno rajone atima žadą: nufilmuota didžiulė stumbrų banda

Kauno rajone galima išvysti tikrai įspūdingą vaizdą – ten klajoja didžiulė stumbrų banda....