aA
Vienas iš Tėvynės sąjungos lyderių, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis teigia esą Rusija, tęsdama šaltojo karo politiką, siekia daryti įtaką Seimo rinkimams.
Vytautas Landsbergis
Vytautas Landsbergis
© ELTA
Kaip pabrėžiama penktadienį išplatintame V. Landsbergio pareiškime, Rusija šaltojo karo politiką prieš Baltijos šalis vykdo nuo pat jų nepriklausomybės atkūrimo: "Kuo tik jos nebuvo kaltinamos pasauliui: kad skriaus kitataučius, kad jų laisvės sąjūdžiams vadovauja avantiūristai, kenkiantys pasaulio tvarkai ir norintys perrašyti Antrojo pasaulinio karo istoriją, kad lietuviai, latviai ir estai prasimano kažkokias sovietų okupacijas ir nebūtus nuostolius, o Lietuva dar trukdo Rusijos piliečiams laisvai važinėti savo valstybėje nuo Kaliningrado iki Kurilų!".

Anot europarlamentaro, panašus repertuaras naudojamas ir dabar: psichologinis, propagandinis, kartais ir ekonominis karas. "Vienas įprastinių Rusijos politikoje spaudimo būdų yra sukelti įtampą ir tuoj skųstis, kaltinti, kad pablogėjo santykiai. Lietuvos atžvilgiu šis dar kartą naudojamas būdas gali turėti ir papildomą tikslą", - įsitikinęs politikas.

V. Landsbergio teigimu, artėjant Seimo rinkimams per žiniasklaidą ar politikus paskleidus žinią, esą Lietuvos Vyriausybė pablogino santykius su Rusija ir tai atsiliepsią ekonomikai, būtų suteikta propagandinės medžiagos revanšistinėms prorusiškoms jėgoms.

"Jos ir pačios neturi nieko prieš daryti visokių nuolaidų Lietuvos suvereniteto ar vakarietiškos orientacijos sąskaita, nes žino, kad už tai atsilyginama nuo benzino kolonėlių iki finansinės pagalbos rinkimuose, - samprotauja konservatorius. - O dabar dar štai tokia šauni korta populistinės "troikos" rinkimų kampanijai - santykiai pablogėję, tai mes, rinkimus laimėję, juos pagerinsim, ir visi - varguoliai ir turtuoliai -gerai gyvens!".

V. Landsbergis neabejoja, kad Lietuvoje atsiras nemažai lengvatikių. "Todėl Maskvos parodomųjų žingsnių, kad "santykiai blogėja", per porą mėnesių galime laukti vis daugiau, - įspėja politikas. - Tik nereikia nei jaudintis, nei Lietuvos vardu beprasmiškai teisintis".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Į skandalus įsivėlusios Laisvės partijos lyderė Armonaitė prognozuoja dar sunkesnius laikus: prasidės visų karas prieš visus (11)

Partijos reitingams ir reputacijai pakenkė, tačiau istorija jau baigta ir reikia žiūrėti toliau....

Atsipūsti dar anksti: prognozuojama recesija, dar viena kainų augimo banga (1)

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas įsitikinęs, kad dabar esančiai infliacijai atslūgus, o...

Daniel Zuidijk, Chiara Remondini

ES kritikai rado naują „priešą“, netruko įsikišti ir Rusija (2)

Po imigrantų, „pabudusių“ liberalų ir Briuselio biurokratų kai kurie Europos politiniai...

Priartėjome prie pavojingos ribos: ją peržengus sugrįš ligos, su kuriomis dalis gydytojų nesusidūrė

Po pandemijos vakcinacijos skaičiai sumažėjo visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Jei...

Linkevičius – apie signalus iš Kremliaus: Rusija ruošiasi permainoms (9)

Vladimirui Putinui pareiškus, kad Baltarusijoje bus dislokuota Rusijos taktinių branduolinių...

Roma Macijauskaitė

Indrė per metus numetė 90 kilogramų – atvirai papasakojo, kam ryžosi ir ką teko išgyventi: niekam šito nelinkėčiau Gydytojos dietologės komentaras

Indrė (moters vardas pakeistas) (35 m.) pasakoja, kad nuo mažumės buvo linkusi kaupti svorį....

Interjero dizainerė įrengė vos 18 kv. m būstą: tilpo viskas, ko reikia patogiam gyvenimui (1)

Patogiai ir jaukiai įsirengti mažą būstą gali būti tikras išbandymas. Iššūkiu galime...

Petrui Dauniui – negailestinga teismo bausmė: skirtas namų areštas, buvusiam Rasos Barauskaitės vyrui turi sumokėti solidžią sumą (4)

Garsus atlikėjas, žinomos renginių organizatorės Rasos Barauskaitės mylimasis Petras Daunys...

Po Šimašiaus kritikos savivaldybės įmonė atsitraukia: vilniečius įaudrinę pokyčiai viešajame transporte diegiami nebus (2)

Vilniaus savivaldybės įmonės „ Susisiekimo paslaugos “ (JUDU) planuoti pokyčiai, kurie...

Tyrimą atlikę mokslininkai pateikė ataskaitą, kas žmonijos laukia iki 2100-ųjų: Žemėje neišvengiamai artėja dideli pokyčiai

Naujausiais skaičiavimais, kuriuos pateikė duomenų mokslininkai, iki 2100 metų žmonijos laukia...