aA
Pirmadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų nuotolinėje vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys buvo skiriamas padėčiai Ukrainoje ir vis didėjančiai įtampai dėl Rusijos vykdomos politikos, anksčiau pranešė ministerija. Po susitikimo ministras G. Landsbergis žiniasklaidos atstovams teigė, kad Rusija tik dar kartą įrodė, jog remia terorizmą.

„Vienas iš pirmų klausimų, kuriuos aptarėme buvo situacija Čekijoje. Tai, ką vakar sužinojome, kad Čekija iš savo valstybės išsiuntė 18 diplomatų ar šnipų, dirbusių po diplomato priedanga Prahoje, Rusijos ambasadoje, todėl, kad jie galėjo dalyvauti 2014 metais įvykdytame teroristiniame akte. Todėl tiek aš, tiek ir daugelis kitų kolegų išreiškėme visišką paramą Čekijai. Tai, ką jie pranešė įrodo tai, ką mes sakėme anksčiau – Rusija dar kartą parodo, kad yra valstybė, kuri remia terorizmą ir teroristinius veiksmus“, – sakė užsienio reikalų ministras G. Landsbergis.

Jis teigė, kad susitikime ragino elgtis solidariai ir bandyti sumažinti Rusijos šnipų, dirbančių po diplomatine priedanga skaičių valstybėse.

G. Landsbergis teigė, jog Rusija nesistengia deeskaluoti situacijos Rytų Ukrainoje.

„Ukrainos laikysena ir pozicija yra labai rami, telkianti, verta pagarbos“, – sakė ministras.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad apie sankcijas reikia kalbėti dar prieš raudonų linijų kirtimo.

„Aš iškėliau pasiūlymą, kad sankcijos ypatingai Ukrainos atveju turi būti svarstomos ne tik tuomet, kai raudonos linijos yra peržengtos, kitaip tariant, kai ataka jau yra prasidėjusi fiziškai ir bus per vėlu susėsti ir galvoti, ką daryti. Bet Europa šiandien gali pasakyti ir nusiųsti signalą – mes esame pasiruošę kalbėti apie sektorines sankcijas, jei tos raudonos linijos būtų kirstos. (…) Signalas turi būti aiškus, griežtas ir greitas“, – teigė G. Landsbergis.

Taryboje kalbėta apie dramatiškai blogėjančią kolonijoje Kremliaus neteisėtai įkalinto Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sveikatos būklę.

„ES galėtų pasiūlyti, kad A. Navalnas galėtų pasirinkti sostinę ES, į kurią galėtų atvykti ir būti išgydytas, tada pasirinkti, ką daryti toliau. Savo kolegoms pasakiau, kad tai, ką mes matome Ukrainoje, Maskvoje, Čekijoje, kituose miestuose, tai nėra ataka prieš vieną ar kitą valstybę, tai nėra ataka prieš Ukrainą, tai yra ataka prieš mus visus – Vakarus, prieš tai, kuo mes tikime“, – tikino ministras.

ES ministrai su Ukrainos kolega Dmytro Kuleba nuotoliniu būdu planavo aptarti Rusijos karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų bei Rusijos vykdomą eskalaciją Rytų Ukrainoje.

Ministrai tarėsi dėl bendros ES reakcijos, galimo atsako, skyrė dėmesį ES bendradarbiavimo su Ukraina gilinimo galimybėms, ES ir Ukrainos Asociacijos ir laisvosios sutarties (AA/DCFTA) įgyvendinimui, Ukrainos itin sudėtingu pandemijos laikotarpiu įgyvendinamam sisteminių reformų teisinės valstybės srityje procesui.

Su ES valstybių narių kolegomis Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pasidalino naujausiomis žiniomis iš Kijevo (Ukrainos), kur kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis lankėsi praėjusį ketvirtadienį. Pasak ministro, Rusija demonstruoja aiškų nenorą ieškoti taikaus politinio sprendimo jos sukeltame kare Rytų Ukrainoje ir toliau atsisako pripažinti savo vaidmenį šiame konflikte, nors jis yra akivaizdus.

Taryboje kalbėta apie dramatiškai blogėjančią kolonijoje Kremliaus neteisėtai įkalinto Rusijos opozicijos lyderio A. Navalno sveikatos būklę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(90 žmonių įvertino)
2.8444

Top naujienos

Analitikas: Lukašenka ieško, ką pasiūlyti Kremliui, kad išsisuktų nuo Putino planų (1)

Koks Baltarusijos vaidmuo Rusijos pradėtame kare prieš Ukrainą, Žinių radijo laidoje...

Karo ekspertai neatmeta, kad viename sektoriuje ukrainiečiai jau prarado galimybę perimti iniciatyvą (1)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Vieną vaiką iki 12 metų auginantiems darbuotojams – papildoma poilsio diena (5)

Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas, kurios leis paprasčiau derinti šeiminius ar asmeninius...

Kremlius: Rusijos puolimas baigsis, kai Ukraina pasiduos (2)

Kremlius antradienį pareiškė, kad Rusija nutrauks puolimą, kai tik Ukraina pasiduos, ir...

Vokietijos generolas įspėja dėl Baltijos šalių: Putinas čia gali turėti iliuzijų (3)

Naujasis Vokietijos Bundesvero operacijų vadavietės vadas Berndas Schüttas mano, kad didžiausias...

Ieškos naujo vado: Ivanauskas atleistas iš rinktinės vairininko pareigų

Antradienį vykusio Lietuvos futbolo federacijos vykdomojo komiteto posėdžio metu nutarta...

Paskutiniai Ukrainos kariai iš Sjeverodonecko pasitraukė naktį valtimis: sunku priimti tokį sprendimą

Vienas iš paskutinių Sjeverodonecko gynėjų naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad...

Karas Ukrainoje. Pranešama, kad Rusijos kariai pagrobė Chersono merą auga raketų atakos Kremenčuke aukų skaičius (4)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

Sovetske išmontuota atminimo lenta žymiam lietuvių rašytojui Vydūnui

Kaliningrado srities Sovetsko mieste nuo vieno namo sienos buvo išmontuota atminimo lenta žymiam...

Karščio banga Lietuvoje muša vieną rekordą po kito

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba ( LHMT ) antradienį feisbuke pranešė, kad praėjusią parą...