aA
Pirmadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų nuotolinėje vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys buvo skiriamas padėčiai Ukrainoje ir vis didėjančiai įtampai dėl Rusijos vykdomos politikos, anksčiau pranešė ministerija. Po susitikimo ministras G. Landsbergis žiniasklaidos atstovams teigė, kad Rusija tik dar kartą įrodė, jog remia terorizmą.

„Vienas iš pirmų klausimų, kuriuos aptarėme buvo situacija Čekijoje. Tai, ką vakar sužinojome, kad Čekija iš savo valstybės išsiuntė 18 diplomatų ar šnipų, dirbusių po diplomato priedanga Prahoje, Rusijos ambasadoje, todėl, kad jie galėjo dalyvauti 2014 metais įvykdytame teroristiniame akte. Todėl tiek aš, tiek ir daugelis kitų kolegų išreiškėme visišką paramą Čekijai. Tai, ką jie pranešė įrodo tai, ką mes sakėme anksčiau – Rusija dar kartą parodo, kad yra valstybė, kuri remia terorizmą ir teroristinius veiksmus“, – sakė užsienio reikalų ministras G. Landsbergis.

Jis teigė, kad susitikime ragino elgtis solidariai ir bandyti sumažinti Rusijos šnipų, dirbančių po diplomatine priedanga skaičių valstybėse.

G. Landsbergis teigė, jog Rusija nesistengia deeskaluoti situacijos Rytų Ukrainoje.

„Ukrainos laikysena ir pozicija yra labai rami, telkianti, verta pagarbos“, – sakė ministras.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad apie sankcijas reikia kalbėti dar prieš raudonų linijų kirtimo.

„Aš iškėliau pasiūlymą, kad sankcijos ypatingai Ukrainos atveju turi būti svarstomos ne tik tuomet, kai raudonos linijos yra peržengtos, kitaip tariant, kai ataka jau yra prasidėjusi fiziškai ir bus per vėlu susėsti ir galvoti, ką daryti. Bet Europa šiandien gali pasakyti ir nusiųsti signalą – mes esame pasiruošę kalbėti apie sektorines sankcijas, jei tos raudonos linijos būtų kirstos. (…) Signalas turi būti aiškus, griežtas ir greitas“, – teigė G. Landsbergis.

Taryboje kalbėta apie dramatiškai blogėjančią kolonijoje Kremliaus neteisėtai įkalinto Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sveikatos būklę.

„ES galėtų pasiūlyti, kad A. Navalnas galėtų pasirinkti sostinę ES, į kurią galėtų atvykti ir būti išgydytas, tada pasirinkti, ką daryti toliau. Savo kolegoms pasakiau, kad tai, ką mes matome Ukrainoje, Maskvoje, Čekijoje, kituose miestuose, tai nėra ataka prieš vieną ar kitą valstybę, tai nėra ataka prieš Ukrainą, tai yra ataka prieš mus visus – Vakarus, prieš tai, kuo mes tikime“, – tikino ministras.

ES ministrai su Ukrainos kolega Dmytro Kuleba nuotoliniu būdu planavo aptarti Rusijos karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų bei Rusijos vykdomą eskalaciją Rytų Ukrainoje.

Ministrai tarėsi dėl bendros ES reakcijos, galimo atsako, skyrė dėmesį ES bendradarbiavimo su Ukraina gilinimo galimybėms, ES ir Ukrainos Asociacijos ir laisvosios sutarties (AA/DCFTA) įgyvendinimui, Ukrainos itin sudėtingu pandemijos laikotarpiu įgyvendinamam sisteminių reformų teisinės valstybės srityje procesui.

Su ES valstybių narių kolegomis Lietuvos užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pasidalino naujausiomis žiniomis iš Kijevo (Ukrainos), kur kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis lankėsi praėjusį ketvirtadienį. Pasak ministro, Rusija demonstruoja aiškų nenorą ieškoti taikaus politinio sprendimo jos sukeltame kare Rytų Ukrainoje ir toliau atsisako pripažinti savo vaidmenį šiame konflikte, nors jis yra akivaizdus.

Taryboje kalbėta apie dramatiškai blogėjančią kolonijoje Kremliaus neteisėtai įkalinto Rusijos opozicijos lyderio A. Navalno sveikatos būklę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(90 žmonių įvertino)
2.8444

Top naujienos

Prof. Kasiulevičius prabilo apie laikotarpį, kai reikės skiepytis iš naujo: siūlo galvoti apie vakcinų gamybą Lietuvoje (324)

Rugsėjo-spalio mėnesiai – tai tas laikotarpis, kai gyventojams, kuriems jau yra praėjęs šešių...

Raminta Rakauskė | D+

Darbdaviai už skiepą dalija piniginius priedus, čekius ir net siūlo nemokamus pietus: tokias paskatas palaiko ne visi (2)

Nemokami pietūs visą savaitę, papildoma laisva diena, čekiai ar net piniginiai priedai prie...

Lietuvos ūkininkų produkcija virsta degalais: štai ką vairuotojams svarbu žinoti (33)

Biodegalai yra viena iš sudėtinių mineralinių degalų dalių. Pavyzdžiui, dyzeline yra 7 proc....

JK gali daugiau niekada neprireikti karantino: trečia vakcinos dozė išnaikins COVID-19 dar iki Kalėdų (19)

Jungtinei Karalystei (JK) gali niekada neprireikti dar vieno karantino dėl koronaviruso, nes šalis...

Braižomos ES keliavimo taisyklės: numatoma galimybė ir „įjungti avarinį stabdį“ (46)

Europos Sąjunga (ES) siekia žengti ryžtingą žingsnį, kuris leistų grįžti prie įprasto...

Gydytoja dietologė įvardijo pagrindinę priežastį, dėl kurios auga svoris (29)

Dėl karantino persikėlus dirbti iš namų bei pakitęs bendras dienos režimas turėjo didelės...

EVT dalyvausiantis Nausėda sieks atkreipti ES lyderių dėmesį į Astravo AE grėsmę: vežasi paveikią dovaną (24)

Šią savaitę Portugalijoje vyksiančioje neformalioje Europos Vadovų Taryboje (EVT) dalyvausiantis...

Perspėjo apie neurotechnologijų grėsmę žmonių privatumui: bauginantys mokslinės fantastikos siužetai gali tapti tikrove (32)

Pasirodžius didelio pasisekimo sulaukusiam mokslinės fantastikos trileriui „Pradžia“...