„Valstybė dabar moka du kartus. Būtų gerai, kad apsispręstų, už kurį kartą mes norime mokėti. Arba už privačių namų pavertimą rezidencijomis, kas irgi kainuoja, arba privaloma tvarka (gyventi Turniškėse – ELTA) yra visiems“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį sakė G. Landsbergis.

Politikas pažymėjo – jei rezidencijų Turniškėse nebus atsisakytą, šalies vadovai jose ir turėtų gyventi einant pareigas.

„Jei būtų apsispręsta palikti Turniškes, kaip faktą, tada ten reikėtų gyventi“, – sakė jis.

ELTA primena, kad Seimas antradienį po pateikimo pritarė M. Maldeikio siūlymui įstatymiškai įpareigoti Lietuvos prezidentą ir ministrą pirmininką gyventi Turniškėse jiems paskirtose rezidencijose.

Įstatymo projekto įsigaliojimas yra numatytas nuo tada, kai po 2024 metų prezidento ir Seimo rinkimų būtų paskirtas naujasis šalies vadovas bei ministras pirmininkas.

Premjerė Ingrida Šimonytė 2021 metų pradžioje persikėlė gyventi į ministrui pirmininkui paskirtą rezidenciją Turniškėse, tačiau dabartinis prezidentas G. Nausėda tai padaryti atsisakė.

Prezidentūros teigimu, toks sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į Turniškių rezidencijos būklę analizavusių ir galimus jos atnaujinimo scenarijus parengusių ekspertų išvadas.

Šiuo metu Prezidentūros kanceliarija valdo 3 pastatus Turniškėse patikėjimo teise ir žemės sklypus panaudos pagrindais. Pagrindinis prezidento rezidencijos pastatas yra statytas 1940 metais. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę bei atlikus pastato rekonstrukciją, rezidencijoje gyveno prezidentai Valdas Adamkus ir Rolandas Paksas, vėliau – prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Landsbergis įsivaizduoja tolimesnį darbą su tarnybinį nusižengimą padariusiu ambasadoriumi D. Matulioniu


G. Landsbergis sako dar nespėjęs susipažinti su tarnybinio tyrimo dėl Lietuvos ambasadoriaus prie NATO Deivido Matulionio išvadomis. Todėl politikas kol kas negali atsakyti, ar tokią išvadą patvirtins. Visgi, tolimesnį darbą su D. Matulioniu ministras įsivaizduoja.

„Dar nespėjau susipažinti su pasiūlymo medžiaga. Paprastai retai nukrypstama nuo tokių pasiūlymų“, – trečiadienį prieš prasidedant Vyriausybės posėdžiui žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Geriau pakalbėkime, kai būsiu perskaitęs visą medžiagą“, – pridūrė jis.

Klausiamas, ar, nepaisant tarnybinio tyrimo išvadų, įsivaizduoja tolimesnį darbą su ambasadoriumi prie NATO, G. Landsbergis patikino, kad bendradarbiauti su diplomatu įmanoma.
„Taip“, – atsakė jis.

Landsbergis: „laisviečių“ balsavimas atidedant biudžeto svarstymą koalicijos santykiams įtakos neturės

G. Landsbergis nedramatizuoja poros „laisviečių“ balsavimo parlamente už biudžeto svarstymo atidėjimą. Pasak jo, tai didelės įtakos santykiams koalicijoje nedarys, o kitų metų biudžeto klausimas bus išspręstas.

„Ne didesnę negu anksčiau („laisviečių“ veiksmai daro įtaką koalicijoje – ELTA), panašūs veiksmai“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams teigė G. Landsbergis.

„Šito konkretaus fakto labai stipriai nesureikšminsiu, todėl, kad tokių įvykių yra buvę ir anksčiau. Yra būdai kaip juos išspręsti, tikiu, kad ir dabar išspręsime“, – tvirtino jis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją