aA
Neformalaus Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimo Prancūzijoje metu, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su ES užsienio reikalų ministrais aptarė saugumo situaciją Rytų Europoje ir rengiamas ES saugumo ir gynybos gaires.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Dėl Rusijos agresyvios politikos, situacija Rytų Europoje išlieka itin įtempta: Rusija toliau tęsia karinės ginkluotės dislokavimą prie Ukrainos sienų bei karinį konfliktą rytinėje Ukrainoje, toliau ignoruoja tarptautinę teisę, kelia naujus reikalavimus euroatlantinei bendruomenei dėl neva grėsmių Rusijos saugumui, kai tuo tarpu saugumo grėsmės visų pirma kyla iš Rusijos“, − sakė ministras G. Landsbergis. Pasak ministro, euroatlantinė bendruomenė neturi pasiduoti Rusijos šantažui ar nuolaidžiauti jos agresyviam elgesiui ir nepagrįstiems reikalavimams.

„Turime pagaliau išmokti istorijos pamokas, kad nuolaidžiavimas agresyviai politikai tik didina įtampą ir skatina dar didesnę agresiją“, – sakė ministras.

G. Landsbergis taip pat pastebėjo, kad nemažiau svarbu yra gilinti ES – NATO bendradarbiavimą, siekiant užtikrinti veiksmingą atgrasymo politiką, stiprinant rytinį NATO flangą bei padedant kurti Rytų kaimynių ir jų visuomenių atsparumą išorės grėsmėms.

Kalbėdamas apie saugumo situaciją Ukrainoje, ministras pritarė, kad jokie sprendimai neturėtų būti priimami be Ukrainos. „Ukrainos žmonės laimėjo mūšį dėl europinės krypties dar 2014 metais – jie sumokėjo ir vis dar moka didelę kainą už europinį pasirinkimą − todėl negalime jiems užtrenkti durų”, − sakė G. Landsbergis. ES turi ne tik stiprinti bendradarbiavimą ir dialogą su Ukraina saugumo ir gynybos srityje, bet ir būti pasirengus įvesti griežtas politines ir ekonomines priemones, jei Rusija nuspręstų pereiti prie karinių veiksmų.

„Baltarusijos atžvilgiu turime laikytis sutartos politikos ir principų, vengti bet kokių veiksmų, kurie legalizuotų A. Lukašenkos režimą ar jo veiksmus, taip pat ir planuojamą referendumą dėl vadinamosios naujos šalies konstitucijos. Šis referendumas – tai dar vienas jo bandymas įteisinti savo buvimą valdžioje,“ – sakė G. Landsbergis, pabrėždamas, kad ir toliau reikia išlaikyti spaudimą Baltarusijos režimui, įskaitant ir naujų sankcijų rengimą dėl politinių kalinių paleidimo, ir naujų demokratinių ir skaidrių rinkimų surengimo.

Bendroje ES užsienio reikalų ir gynybos ministrų diskusijoje dėl rengiamų ES saugumo ir gynybos gairių ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad strateginio kompaso dokumentas turėtų realistiškai atspindėti dabartinį geopolitinį kontekstą, aiškiai identifikuojant pagrindines grėsmes ir iššūkius, pabrėžiant transatlantinių ir kitų partnerių svarbą, sudarant jiems galimybę dalyvauti bendruose saugumo ir gynybos projektuose.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(50 žmonių įvertino)
2.9400

Top naujienos

Iškilus viešoms diskusijoms dėl Taivaniečių atstovybės – griežtas įvertinimas: apgailėtina, kad taip įvyko (154)

„Manau, kad tokia vieša diskusija sukelia daug Lietuvai klausimų, problemų. Manau, kad tiesiog...

Užkalnis. Žlibinėtojai pro taukuotus sovietinius akinius (225)

Pradėsiu nuo atsiprašymo: antraštė nėra diskriminavimas ar išpuolis, nei atviras, nei...

Sinoptikai gerų žinių neturi: vyraus niūrūs orai (1)

Ketvirtadienį Lietuvos orus lems ciklono slėnys kartu su slenkančiu atmosferos frontu.

NATO ir JAV perdavė atsakymus Maskvai dėl jos reikalavimų suteikti saugumo garantijų atmestas pagrindinis reikalavimas (350)

Rusija trečiadienį pareiškė iš JAV ambasadoriaus Johno Sullivano gavusi Vašingtono rašytinį...

Profesoriaus Čaplinsko prognozės: jau greitai omikron gali tapti paprasčiausiu „omniperšalimu“

Pakeitimai dėl galimybių paso galiojimo tvarkos audrina visuomenę – kodėl žmogus turi skiepytis...

Mityba pagal kraujo grupę: gydytoja pasakė, ar taip valgant išties galima numesti svorio? (5)

Daugeliui ne kartą teko skaityti dietą, paremtą jūsų kraujo grupe . Pirmos grupės atstovai yra...

D+Toma Miknevičienė

Suteikdami „nekaltus“ pavadinimus intymioms vietelėms savo gėdą perduodame ir vaikams: o ar žinote, kaip iš tikrųjų jas reiktų vadinti? (4)

Intymiausioms savo kūno vietoms skiriame keisčiausius epitetus – nuo šmaikščių iki...

Anoniminiai milijonieriai: kodėl nieko nežinome apie loterijų laimėtojus?

24 mln. eurų laimėjęs vilnietis kreipėsi į loterijos organizatorius ir atsiims didžiausią...

D+Mindaugas Milinis

Klaipėdos „šturmo“ blefas: sovietai gėdingai apsikvailino ir dar degant miestui sukūrė naują tiesą – ši kiekvienais metais apauga naujais faktais

Sausio 28-ąją rusakalbiai klaipėdiečiai minės vadinamąją „Klaipėdos išvadavimo“ dieną....