aA
Aš mačiau nervingą, piktą žmogų, sako konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, komentuodamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio pareiškimus, kad jo vedama partija paliks valdančiąją daugumą, jei premjeras Saulius Skvernlelis pralaimės Prezidento rinkimus, o LVŽS - Europos Parlamento.
Gabrielius Landsbergis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Aš mačiau nervingą žmogų, aš mačiau piktą žmogų, tiesą sakant, aš seniai tokio Ramūno Karbauskio nebuvau matęs, manau, kad tai yra įtampos pasekmė“, - kalbėjo konservatorių pirmininkas.

G. Landsbergis sako manąs, kad diskusijas sukėlusiais pareiškimais R. Karbauskis ne tiek padeda premjerui pasirodyti šalies vadovo rinkimuose, kiek parodo tai, kad pats LVŽS lyderis laidoja S. Skvernelio prezidentines galimybes.

„Dekonstravus R. Karbauskio žinutę, tai reiškia, kad jis laidoja Saulių Skvernelį. Jis daro stiprią prielaidą ir pripažįsta visuomenei, kad jis mano, jog yra didelė tikimybė, kad Saulius Skvernelis nepateks į antrąjį turą. Antras dalykas, jis pasitraukdamas į opoziciją ir patraukdamas Saulių Skvernelį, de facto sugriauna savo legitimumą kaip žmogaus, kuris galėtų pretenduoti į valdžią. Tu turėjai šansą padaryti darbus, bet tu to nepadarei. Tai yra bailio taktika“, - „Žinių radijui“ penktadienį sakė G. Landsbergis.

Politikas tikino, kad po R. Karbauskio pareiškimų nėra linkęs rimtai svarstyti apie premjero postą.

„Vienintelis postas, į kurį aš galbūt svarstyčiau pretenduoti, - tai yra Kultūros komiteto pirmininko pozicija“, - juokavo G. Landsbergis.

Apskritai, tvirtino G. Landsbergis, rimtai į R. Karbauskio teiginius trauktis iš valdančiosios daugumos nereikėtų labai rimtai žiūrėti. Pasak jo, „valstiečių“ lyderis, viena vertus, blefuoja ir, kita vertus, siekia išgąsdinti tiek valdančiosios daugumos politikus Seime, tiek savo rinkėjus Lietuvoje.

„Aš manau, kad R. Karbauskis pagrasino visiems aplinkui - ne tik savo rinkėjams, bet ir žmonėms Seime, jei aš ne valdžioje, tada niekas ne valdžioje“, - sakė jis.

Konservatorius svarstė, kad R. Karbauskis regi prasidėjusius bruzdesius tiek savo vadovaujamoje frakcijoje, tiek valdančiojoje daugumoje apskritai. G. Landsbergio manymu, R. Karbauskio sprendimas grasinti trauktis iš valdančiosios daugumos galėjo būti paveiktas ir „socialdarbiečių“ kylančio nepasitenkinimo koalicijos parteriais „valstiečiais“.

„Judėjimas valdančiųjų pusėje vyksta keletą paskutinių mėnesių, tam tikri bruzdesiai. Vienas kitas Seimo narys kurį laiką svarsto, kad yra pasirengę trauktis. Galbūt siedami su artėjančiais Seimo rinkimais, gal nepasitenkinimu diktatoriška tradicija. Tad Ramūno Karbauskio pasisakymas konsoliduoja jo paties frakciją (...) Tai savotiškas grasinimas saviškiams“, - svarstė politikas.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis po ketvirtadienio rytą deklaruotų premjero S. Skvernelio būgštavimų, kad, jam pralaimėjus rinkimus, gali keistis ir valdančioji dauguma, pareiškė, kad visai realus scenarijus, jog po gegužę vyksiančių Europos Parlamento ir Prezidento rinkimų LVŽS paliks valdančiąją daugumą.

Pasak R. Karbauskio, konservatorių kandidatui laimėjus Prezidento rinkimus, dirbti būtų sudėtinga dėl spaudimo. Esą rinkimuose jis aiškiai mato du konservatorių kandidatus į prezidentus - Ingridą Šimonytę ir Gitaną Nausėdą. Bet ir kiti kandidatai, sako R. Karbauskis, be S. Skvernelio, yra sąlyginai konservatorių.

Pasak LVŽS pirmininko, jis taip pat nenorėtų dirbti, esant nepalankiam visuomenės vertinimui. Pasak politiko, visuomenė yra „užgulta propaganda“ prieš valstiečius ir, jeigu rinkėjai tiki, kas jiems sakoma, - tegu sprendžia atiduodami balsą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(88 žmonės įvertino)
3.8523

Top naujienos

Šimonytė išdėstė savo komandos viziją ir pažėrė netikėtų pastabų kai kuriems ministrams (426)

Į antrąjį prezidento rinkimų turą patekusi Ingrida Šimonytė sakė, kad į savo komandą, jei...

Techninių apžiūrų tvarka gali keistis: pajudino dešimtmečius veikiantį monopolį (236)

Privalomąją techninę apžiūrą Lietuvoje teikia dešimt pelningai dirbančių įmonių. Visos jos...

Rusijos nešvarios naftos krizė ligi galo neišspręsta: uostus toliau pasiekia užteršta žaliava Rusija nekomentuoja (69)

Rusijos pastangos įveikti beprecedentę naftos taršos krizę buvo nesėkmingos, šaliai pakrovus dar...

Tomas Sinickis. O dabar apie „Euroviziją“ rimtai, be humoro atsakymas Gediminui Jauniui (81)

Aš norėjau patylėti. Ir jau buvau pamiršęs Euroviziją. Bet šiandien perskaičiau Gedimino...

Mirė legendinis austrų F-1 lenktynininkas Niki Lauda (44)

Austrijos sostinėje Vienoje mirė triskart F-1 lenktynių pasaulio čempionas Niki Lauda , pranešė...

Europos šalys ir JAV užblokavo Rusijos prašymą (119)

Europos šalys ir JAV pirmadienį užblokavo Rusijos prašymą surengti Jungtinių Tautų Saugumo...

Darius Voitukevičius. „Sostų karai“ pasibaigė, tačiau paliks tokių, kurie dar ilgai spjaudysis ugnimi

Štai ir viskas, pasibaigė aštuonerius metus vystoma svarbiausio XXI amžiaus televizinio šou...

Lietuvoje apsilankęs Suomijos švietimo ekspertas įvertino mūsų mokyklas: pasakė, ko galėtume pasimokyti iš suomių

Moksleiviai neturi namų darbų, o pirmuosius pažymius gauna tik septintoje klasėje – tokie...

Ir kaip anksčiau apie tai nepagalvojome? Šaukštelis pipirų ir skalbiant vargo nematysite

Tiesą sakant, skalbimas šiais laikais nėra toks jau varginantis darbas, kai žinai visas skalbimo...

Didelė avarija kelyje Kaunas-Klaipėda: gelbėtojai vadavo sumaitotame automobilyje prispaustą vyrą apsunkintas eismas (4)

Antradienio rytą kelyje Kaunas-Klaipėda įvyko didelė avariją. Medikų bei ugniagesių pagalbos...