aA
Apie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko ir frakcijos Seime seniūno Gabrieliaus Landsbergio kvietimą Mantui Adomėnui sugrįžti į Seimo frakciją nežinojo visi jos nariai.
Mantas Adomėnas, Gabrielius Landsbergis, Andrius Kubilius
© DELFI / Andrius Ufartas

„Aš nebuvau girdėjęs svarstymo, gal kokioje nors frakcijos narių grupėje buvo pasikeista nuomonėmis, bet aš iš Jūsų sužinojau. Bet nebūtinai frakcijos vadovas turi derinti“, – kalbėjo TS-LKD frakcijos narys Jurgis Razma.

Jis taip atkreipė dėmesį, kad M. Adomėnas iš frakcijos pašalintas nebuvo, jis pats išėjo.

„Jis savo sprendimu gali siūlytis grįžti. Tai tiesiogiai nesusiję su naryste partijoje. Bet mes nesvarstėme, nežinojau tos idėjos. Nežinau, man sunku pasakyti, ar būtų tarp frakcijos narių kokių nors abejonių“, – sakė J. Razma.

Frakcijos narys nesileido į gilesnius pasvarstymus, ar tai nesukeltų reputacinių problemų.

„Nesu nagrinėjęs Priežiūros komiteto medžiagos, bet mes visi galvojame, kad priežiūros komitetas be reikalo nešalina (iš partijos). Bet juk kiekvienu atveju yra kažkoks bausmės laikas“, – sakė J. Razma. Pasak jo, jeigu bus prašymas sugrįžti į frakciją, tai frakcija svarstys.

Į partiją grįžti kol kas negalės

Už partijos garbės saugojimą atsakingo TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas pažymėjo, kad M. Adomėnas paskviestas grįžti į frakciją, o ne partiją.

„M. Adomėną pašalinome iš partijos, o iš frakcijos jis išėjo pats. Iš frakcijos jo niekas nemetė. Dabar yra kvietimas grįžti. O dėl buvimo partijoje niekas nesikeičia.

Frakcijoje yra daugiau nepartinių narių, net išrinktų su kitų partijų, nelabai ideologiškai panašių į TS, sąrašais. Čia yra skirtingi dalykai, įstatai nenumato jokių galimybių jam grįžti anksčiau į partiją anksčiau negu treji metai po pašalinimo“, – sakė V. Benkunsko.

Priežiūros komiteto vadovas nesileido į politinius partijos pirmininko sprendimo vertinimus.

„Nelabai norėčiau vertinti. Partijos pirmininkas tokį sprendimą priėmė, būdamas frakcijos seniūnas, matydamas kažkokius dalykus Seime, o priežiūros komitetas grynai vertino politines aplinkybes iš partijos įstatų pusės, ir turėjo mintyje partijos reputacijos gynimo kontekstą. Čia yra skirtingi dalykai. Tas klausimas yra uždarytas. Nieko naujo aš, kaip Priežiūros komiteto pirmininkas, tuo klausimu neturiu ką pasakyti“, – sakė V. Benkunskas.

Landsbergis pakvietė grįžti į frakciją

TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis sprendimą aiškino siekiu stiprinti opozicinį veikimą, siekiant atremti valdančiųjų „spaudimą nepriklausomoms institucijoms.

„Valdančiųjų vykdomas grubus spaudimas nepriklausomoms institucijoms, žodžio laisvei bei piktnaudžiavimas valdžia paskatino ne tik atidėti į šalį ideologinius nesutarimus ir susivienyti bendram opoziciniam veikimui tris klasikines ideologijas išpažįstančias partijas – konservatorius, liberalus ir socialdemokratus, bet ir vis daugiau Seimo narių svarsto prisidėti prie opozicijos.

Todėl savo kvietimais ir vykstančiais pokalbiais, raginu juos sustiprinti opoziciją. Tokių kvietimų ir pokalbių vyksta ne vienas. Jei M. Adomėnas, pats anksčiau pasitraukęs iš TS-LKD frakcijos, persigalvos ar kiti valdančiųjų bei mišrios grupės nariai nutartų prisijungti prie opozicijos gretų, tai tik sustiprintų opozicijos balsą ir politines pozicijas“, – komentare DELFI aiškino G. Landsbergis.

Jis dar patikslino, tai yra kalba – apie grįžimą į frakciją, o ne partiją.

Laišką gavo ir Matelis

Laišką su kvietimu prisidėti prie konservatorių frakcijos gavo ir Mišrios Seimo narių grupės atstovas Bronislovas Matelis.

„Turėsiu ilgą savaitgalį pamąstyti apie tai. Mano ideologinis pagrindas vis dėlto buvo Sąjūdžio metai, buvau parlamento gynėjas Sausio 13-ąją, man ta politinė jėga iš principo yra artima. Aš rimtai svarstysiu šį pasiūlymą“, – BNS sakė B. Matelis.

Jis į Seimą išrinktas kaip nepriklausomas kandidatas vienmandatėje apygardoje, nors kaip nepartinis buvo įrašytas ir į „valstiečių“ sąrašą. „Valstiečių“ frakciją B. Matelis paliko dar kadencijos pradžioje, kritikuodamas frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio elgesį kilus skandalui dėl tuometinės jo pavaduotojos Gretos Kildišienės.

Adomėnas paviešino kvietimą

Kaip rašė ELTA, jis pakvietė iš partijos pernai pašalintą parlamentarą M. Adomėną grįžti į frakciją Seime.

„Žinau paties indėlį plėtojant konservatizmo politinę ideologiją Lietuvoje bei reikšmingus intelektualinius gebėjimus ir neabejoju, kad mus tebesieja bendra konservatizmo politinė ideologija“, – rašoma G. Landsbergio laiške, jį M. Adomėnas paskelbė feisbuke.

„Siekdamas telkti politines ir intelektines pajėgas pasipriešinti grėsmėms, kurias valdantieji kelia demokratijai, ir sustiprinti opoziciją, kviečiu rimtai apsvarstyti kvietimą grįžti į TS-LKD frakciją Seime bei savo žiniomis ir patirtimi prisidėti prie demokratiją ginančiųjų bendruomenės“, – sakoma laiške.

Laišką su kvietimu prisidėti prie konservatorių frakcijos gavo ir Mišrios Seimo narių grupės atstovas Bronislovas Matelis.

„Turėsiu ilgą savaitgalį pamąstyti apie tai. Mano ideologinis pagrindas vis dėlto buvo Sąjūdžio metai, buvau parlamento gynėjas Sausio 13-ąją, man ta politinė jėga iš principo yra artima. Aš rimtai svarstysiu šį pasiūlymą“, – BNS sakė B. Matelis.

Jis į Seimą išrinktas kaip nepriklausomas kandidatas vienmandatėje apygardoje, nors kaip nepartinis buvo įrašytas ir į „valstiečių“ sąrašą. „Valstiečių“ frakciją B. Matelis paliko dar kadencijos pradžioje, kritikuodamas frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio elgesį kilus skandalui dėl tuometinės jo pavaduotojos Gretos Kildišienės.

M. Adomėnas sako pasiūlymą svarstysiantis: „Aišku, reikia viską nuodugniai apgalvoti – bet artimiausiu metu apsispręsiu ir paskelbsiu sprendimą“.

„Aišku tik tiek, kad nauja politinė padėtis ir netikėtos, precedento neturinčios politinės peripetijos, galimo politinio chaoso valstybėje perspektyva reikalauja daug ką iš naujo permąstyti“, – feisbuke paskelbė parlamentaras.

Kilus skandalui dėl koncerno „MG Baltic“ ir tuomečio TS-LKD nario M. Adomėno ryšių, jis partijos Priežiūros komiteto sprendimu buvo iš jos pašalintas.

„Deja, turime konstatuoti, kad M. Adomėnas, būdamas partijos nariu, tenkino „MG Baltic“ interesus, poreikius, siekė su jais sukurti draugiškus santykius, vykdė jų tam tikrus prašymus ir mainais už galimą finansinę arba kitokią paramą. Tai nėra suderinama su partijos nario statusu, ir buvo priimtas sprendimas jį pašalinti“, – tuo metu žurnalistams sakė Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.

Po pašalinimo iš partijos Seimo narys vėliau pasitraukė ir iš TS-LKD Seimo frakcijos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
2.3636

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente (91)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Lietuvio gyvenimas – deimantais klotas: jaunas vyras sukasi klestinčiuose versluose per du žemynus (50)

Jaunas Lietuvos žydas Patrikas Ribas šiandien gali džiaugtis itin sėkmingu šeimos verslu. Nuo...

Nesuvokiamos skerdynės: dėl 10 km plyno lauko galvas padėjo per milijoną karių (89)

Somos mūšis , buvo vienas didžiausių Pirmojo pasaulinio karo mūšių. Jis vyko nuo 1916-ųjų...

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (85)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Paaugliai žaislus keičia į ginklus: buriasi į grupes, smurtauja, vagia ir nieko nebijo (161)

Vagia automobilius, peilius naudoja kaip grasinamuosius įrankius, apiplėšinėja, spardo, muša ir...

Labiausiai neraminantys dalykai dėl „Titaniko“ tragedijos nėra tie, kuriuos parodė legendiniame filme

Visi neabejotinai žino „Titaniko“ nuskendimo istoriją, net jei jūsų galvoje ši tragedija...

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (137)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Nemaloni tiesa: šie baisuokliai gyvena ant jūsų veido ir kasnakt rengia puotas (44)

Nepulkite į paniką, bet ant jūsų veido veikiausiai yra kelios dešimtys voragyvių, gyvenančių...

Į kovą dėl Davieso parašo jungiasi „Barcelona“: pasiūlymas gerokai pelningesnis nei kitų (12)

Kauno „Žalgirio“ lyderis Brandonas Daviesas – dar vieno Eurolygos grando radare. Pasak...

Kodėl daliai žmonių sunkiau pajusti orgazmą ir ką jiems daryti (17)

Žmonės nepatiria orgazmo taip dažnai, kaip rodoma Holivudo filmuose ar kalbama prie savaitgalio...