aA
Šeštadienį Labanoro girioje rengiamas pėsčiųjų žygis, kurio organizatoriai sako norintys supažindinti su realia padėtimi saugomose teritorijose ir parodyti, kad Labanoro girią ir kitus regioninius bei nacionalinius parkus galima panaudoti daug protingiau nei iškertant.
Miško kirtimas Labanoro girioje
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kaip BNS sakė vienas iš renginio organizatorių Andrejus Gaidamavičius, renginio metu taip pat bus paskelbtas manifestas, kuriuo reikalaujama nustatyti žalą, kurią kirtimai padarė saugomoms teritorijoms.

„Reikalausime už padarytą žalą saugomoms teritorijoms, kas yra akivaizdu, stabdyti kirtimus visuose regioniniuose ir nacionaliniuose parkuose, kol bus atliktas poveikio aplinkai vertinimas ir kiek tie plyni kirtimai yra padarę žalos ir kol nebus valstybės priimti sprendimai dėl gamtinės būklės atstatymo, kad ji būtų tokia kaip įsteigiant šias teritorijas, kad nebūtų vykdoma tose saugomose teritorijose intensyvi ūkinė veikla“, – BNS sakė jis.

Tuo tarpu aplinkos ministras Kęstutis Navickas teigia, kad vykdant kirtimus poveikis aplinkai yra vertinamas ir žala vertingiems miškams nėra daroma.

„Miškai yra suklasifikuojami pagal jų svarbą ir biologinę įvairovę. Ūkiniai kirtimai vykdomi tik trečios (grupės miškuose–BNS) – atsargiai ir ketvirtos – ūkiškai, o kiti apsaugos režimai pakankamai stipriai reglamentuoja, kad nebūtų pažeistas rekreakcinis ir biologinės įvairovės potencialas“, – BNS sakė aplinkos ministras.

Pasak A. Gaidamavičiaus, visuomenė Lietuvoje pakankamai subrendo, kad visuomeniniai ir aplinkosauginiai poreikiai būtų aukščiau už medienos pramonės poreikių.

„Mūsų žygis nukreiptas ne į tą draustinį, kuriame mes eisime, ir ne į Labanoro parką, o apskritai tai yra žygis už visos Lietuvos miškus“, – pabrėžė jis.

Jo žiniomis, renginyje užsiregistravo dalyvauti apie 700 žmonių, tačiau šis skaičius gali keistis.

Renginys organizuojamas artėjant pabaigai vieno mėnesio termino, kai Labanoro miškuose sustabdyti visi kirtimai.

Pasak A. Navicko, darbo grupė, sudaryta įvertinti situacijai per šį laikotarpį, savo išvada skelbs ateinančią savaitę bei žada, kad pateikti pasiūlymai „atlieps visuomenės nerimą“.

Pasak A. Gaidamavičiaus, šis mėnesis jau buvo postūmis į priekį, tačiau teigia, jog mėnesio laikotarpis yra gerokai per trumpas įvertinti realią situaciją.

„Kirtimai sustabdyti, bet valdžia kol kas nepriėmė jokių sprendimų ir per tokį trumpą laiką neįmanoma pakeisti visus teisės aktus, miškotvarkos plotus“, – pastebėjo jis.

Į žygį jo dalyviai ruošiasi pasiimti vėliavų, transparantų, muzikos instrumentų. Kartu su žygeiviais renginyje dalyvaus baikeriai, kurie aplink visą Labanoro girią apvažiuos „Vilties ratą“.

Vėliau šeštadienį taip pat rengiamas palaikymo koncertas ir paskaita-diskusija „O jei nekirstume Labanoro girios visai?“ bei filmo „Sengirė“ peržiūra.

Žygio organizatoriai nurodo siekiantys užtikrinti deramą Saugomų Teritorijų ir senųjų miškų apsaugą - atsisakyti plynųjų kirtimų bei intensyvaus ūkininkavimo pačiose gražiausiose Lietuvos vietose, išsaugojant vientisą kraštovaizdį.

Kirtimai Labanoro girioje sustabdyti rugsėjo 19 dieną, kilus visuomenės pasipiktinimui. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas teigė, kad pertrauka būtina siekiant iš naujo peržiūrėti miško kirtimų planus, įvertinti, ar ūkinė veikla Labanoro girioje ligi šiol nebuvo neteisėta.

Ministras yra sakęs, kad Labanoro regioniniame parke šiemet suplanuota iškirsti 166 hektarus miškų, iš jų 90 ha jau yra iškirsta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Visiškai išteisintas Balčiūnas: dar pagalvosiu, ar reikalausiu kompensacijos už pareigūnų neprofesionalumą (13)

Namų šturmas paryčiais, dešimt parų areštinėje ir penkeri metai teismo proceso, kol buvęs...

Pasaulio nepripažintoje Europos „šalyje“ klesti komunizmas: vietiniams negalima išvykti, o turistams – fotografuoti (281)

Yra tokia vieta Europos žemėlapyje, kurioje nesuprantamais būdais klesti komunizmas . Visos...

Išlydėjusi 11-metį sūnų į mokyklą motina tokios tragedijos nesitikėjo (7)

Kartais turi nutikti kas nors labai nelaimingo, kad sužinotume, kokie nuostabūs žmonės mus supa....

Sunerimę Čeponis ir Sirvydis pateisina Šaro rimbą, bet siūlo keisti „Žalgirio“ žaidimą (29)

„Stengsiuosi, kad mūsų vyrai pataptų vėl tokiais pačiais žmonėmis, kokie jie buvo...

Paaiškėjo neįtikėtina tragedijos priežastis – vienas neatsargus rankos mostas pražudė 5 asmenų šeimą (6)

Remiantis naujausiais žiniasklaidos pranešimais, vienas iš hidroplano keleivių, darydamas...

Sveikatos specialistė sukritikavo naują visuomenės įprotį: kodėl į tualetą nereikėtų neštis telefono (17)

Visi nuo pat vaikystės žinome, kad rankas reikia plauti pasinaudojus tualetu, prieš valgį ar...

Mokslininkė įkvėpimo sėmėsi iš Nobelio premijos laureato: svarbiausia nepasiduoti po nesėkmių (5)

Jaunoji neuromokslininkė dr. Julija Krupič, prieš 12 metų baigusi fizikos studijas Vilniaus...

Kitas aktoriaus Nicolo Cage'o veidas: 54-erių aktorius demonstravo sugebėjimus lovoje

Dramoje „Between Worlds“ vieną iš pagrindinių personažų įkūnijusiam Nicolui Cage‘ui...

Psichologų patarimai, kaip palikti žmogų, suteikiant jam kuo mažiau skausmo (3)

Vienas iš nemaloniausių dalykų gyvenime – būti paliktam. Tiesa, būti tuo, kuris nutraukia...

Užklupusi liga parodė Lietuvos institucijų grimasas: ar ten sėdintys jaučiasi nuo visko apsaugoti? (6)

Oi kaip neretai man norisi pakartoti tą garsiąją AtA Bobelio frazę – mūsų Seimas bukas. Ir...