aA
Pirmadienį buvęs SEB banko patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda paskelbė, kad kandidatuos kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Savo sprendimą paskelbęs G. Nausėda pristatė ir savo komandą.
Andrius Kaluginas, Dovilė Filmanavičiūtė, Vytaras Radzevičius
© DELFI montažas

G. Nausėdos teigimu, jo rinkimų štabo vadove taps ekonomistė Algė Budrytė. Ekonomikos mokslų magistro studijas Jungtinėse Amerikos Valstijose baigusi A. Budrytė yra dirbusi ir SEB banko vyriausiąja analitike.

G. Nausėdos komandoje yra ir dar vienas ekonomistas Teodoras Medaiskis, tačiau jo komandoje yra įvairių sričių specialistų: nuo dainininkės iki kardiologės.

Rinkimuose kandidatą lydės teisininkas Tomas Davulis, psichiatras Linas Slušnys, psichologas Andrius Kaluginas, žurnalistas Vytaras Radzevičius, verslininkas Ilja Laursas, ekonomistas Teodoras Medaiskis, toksikologas Robertas Badaras, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė ir kiti.

Štabo vadovė – ekonomistė, kartu dirbusi SEB banke

G. Nausėdos rinkiminio štabo vadove tapsianti A. Budrytė yra dirbusi įvairiose finansinėse institucijose.

A. Budrytė yra dirbusi investicijų banko „Finasta“ analizės departamente, taip pat ėjusi vyriausiosios analitikės pareigas ir SEB banke, ir Lietuvos banke. 2013 metais A. Budrytė buvo paskirta vadovauti „Swedbank“ asmeninės bankininkystės departamentui, iki tol dirbo naujienų portalo „15min“ direktoriaus pavaduotoja.

„Cv.lt“ tinklapyje nurodoma, kad ekonomistės A. Budrytės pomėgiai – kelionių organizavimas, slidinėjimas, knygos, meno renginiai bei važinėjimas dviračiu.

VU Teisės fakulteto dekanas

Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto dekanas T. Davulis kelerius metus dirbo prie naujojo Darbo kodekso, kuris įsigaliojo pernai metų liepą. Naująjį Darbo kodeksą kelerius metus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu kūrė grupė mokslininkų, darbui vadovavo T. Davulis.

Pagrindinės prof. dr. Tomo Davulio mokslinių interesų, tyrimų ir ekspertinės sritys – Europos Sąjungos ir tarptautinė darbo teisė, darbo rinka, kolektyviniai darbo santykiai, asmenų lygiateisiškumas, žmogaus socialinės teisės, socialinis modelis.

Tomas Davulis
Tomas Davulis
© Organizatorių nuotr.

VU Teisės fakulteto dekano pareigas einantis T. Davulis pats yra baigęs tą patį fakultetą. Magistro laipsnį T. Davulis įgijo Freigurgo universitete, Vokietijoje.

T. Davulis lankosi užsienio universitetuose kaip vizituojantis profesorius, kalba vokiečių, anglų, prancūzų, rusų ir lenkų kalbomis.

Pastaruoju metu buvo dažniausiai minimas kaip naujojo liberalaus Darbo kodekso architektas.

Vaikų ir paauglių psichiatras

Prie G. Nausėdos komandos prisijungęs Linas Slušnys jau daugiau nei dešimtmetį dirba vaikų ir paauglių psichiatru. Jis taip pat aktyviai domisi ir švietimo problemomis.

L. Slušnys yra ėjęs ir Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos inspektoriaus pareigas.

Linas Slušnys
Linas Slušnys
© DELFI / Šarūnas Mažeika

2016 m. L. Slušnys kartu su Daiva Šukyte pristatė knygą apie švietimą „Ką gali mokytojas“. „Esu užaugęs mokytojų šeimoje. Nuėjau netrumpą kelią nuo Vaikų linijos įkūrimo iki tapimo Vaiko raidos centro vadovu. Visą laiką dirbant su vaikais pamačiau, kad tikrų pacientų, kai vaikų psichiatrui reikia dirbti, kai ten jau yra katastrofa, tėra kokia 10 proc. Tokią statistiką girdžiu ir iš kolegų, kai kalbamės apie mažuosius pacientus“, – pristatydamas knygą portalui „15min“ kalbėjo L. Slušnys.

Verslininkas, 2017 metais patekęs į turtingiausių Lietuvos žmonių 200-uką

G. Nausėdos komandoje dirba ir Ilja Laursas. Jis yra verslininkas ir investuotojas, įkūręs dešimtis verslų, tarp jų ir pasaulinės sėkmės pasiekusią kompaniją „GetJar“ – pirmąją mobiliųjų aplikacijų parduotuvę. Šia idėja greitai susidomėjo amerikiečiai, kurie į ją investavo, tada kompanija buvo perkelta į JAV Silicio slėnį.

2014 m. ji buvo nupirkta kinų bendrovės „Sungy Mobile“ už 50 mln. JAV dolerių.

Ilja Laursas
Ilja Laursas
© DELFI / Domantas Pipas

I. Laursas 2017 metais yra patekęs į turtingiausių Lietuvos žmonių 200-uką. Šiuo metu jis yra rizikos kapitalo fondo ir inkubatoriaus „Nextury Ventures“ pirmininkas.

Iš TV ekranų pažįstamas psichologas

„Geriausi pokyčiai yra savaiminiai, o kartais geriausias darymas – nieko nedarymas“, – tokiais žodžiais lankytojus savo asmeniniame tinklapyje pasitinka psichologas Andrius Kaluginas, daugeliui pažįstamas iš TV ekranų.

A. Kaluginas specializuojasi santykių psichologijoje, krizių ir pokyčių sprendimuose.

Andrius Kaluginas
Andrius Kaluginas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Asmeninėje svetainėje internete A. Kaluginas prisistato taip: „Lietuvos Kognityvinės elgesio terapijos, Įsisąmoninimu grįstos psichologijos, Seksualinės medicinos draugijų bei Mediatorių rūmų narys. Paramos fondo vienišumui mažinti MES vadovas“.

Garsus keliautojas aplink pasaulį

Prie G. Nausėdos prisijungė ir garsus keliautojas bei žurnalistas Vytaras Radzevičius. Vytaras jau daugiau nei dešimtmetį kasmet su kolega Martynu Starkumi keliauja po pasaulį, o vėliau savo įspūdžius suguldo knygose ir filmuose.

V. Radzevičių galima apibūdinti ir kaip sporto naujienų redaktorių, transliacijų režisierių, komentatorių, laikraščių ir žurnalų redaktorių ar TV prodiuserį.

Vytaras taip pat veda LRT laidą „Pasaulio puodai“.

Labai marga Nausėdos komanda: kas jie?
© DELFI / Domantas Pipas

Prisijungė ir garsi kardiologė

Vilniaus universiteto profesorė, Santaros klinikų gydytoja kardiologė, Lietuvos kardiologų draugijos išrinktoji prezidentė Jelena Čelutkienė taip pat prisijungė prie G. Nausėdos komandos.

Pernai J. Čelutkienė už nuopelnus pripažinta Lietuvos 2017 metų kardiologe. Tiesa, tai ne vienintelis jai skirtas apdovanojimas.

prof. Jelena Čelutkienė
prof. Jelena Čelutkienė
© DELFI / Domantas Pipas

Pernai Europos kardiologų draugija skyrė Jelenai Čelutkienei grantą dalyvauti moterų transformacijos lyderystės ir švietimo programoje „Women transforming leadership“, kurią įsteigė Oksfordo universitetas, siekiant padėti moterims pasiekti visą savo karjeros ir lyderystės potencialą.

Ekonomistas, kritikuojantis naująją pensijų reformą

Prie G. Nausėdos komandos prisijungė ir ekonomistas, socialinių mokslų daktaras Teodoras Medaiskis. Jis Lietuvos socialinės apsaugos ir pensijų sistemos bendraautorius, 1992-1993 metais yra dirbęs Lietuvos socialinės apsaugos ministru.

Teodoras Medaiskis
Teodoras Medaiskis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Dabartiniai valdantieji iš T. Medaiskio yra sulaukę kritikos dėl naujosios pensijų reformos.

Komandoje – ir toksikologas

G. Nausėdos komandoje dirba ir toksikologas Robertas Badaras, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Toksikologijos centro vadovas. R. Badaras yra įvairių toksikologijos mokymo priemonių, daugybės mokslinių straipsnių ir pranešimų bendraautorius, stažavosi Rusijoje, Lenkijoje ir JAV.

Robertas Badaras
Robertas Badaras
© DELFI / Karolina Pansevič

Kaip skelbiama oficialiame RVUL puslapyje, pagrindinės R. Badaro domėjimosi kryptys – priklausomybių gydymas, inkstų pakaitinė terapija. R. Badaras yra sakęs, kad dabartinio Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos priemonės, skirtos kovai su alkoholiu, iš tiesų veikia.

Prisijungė ir dainininkė, dirbanti reklamos agentūroje

Dar viena G. Nausėdos komandos narė – Dovilė Filmanavičiūtė. Nors moteris yra vienos reklamos agentūros skaitmeninių sprendimų ir turinio skyriaus vadovė, daugumai ji yra pažįstama kaip dainininkė slapyvardžiu „Miss Sheep“.

Ji yra dirbusi žurnaliste ir rinkodaros specialiste.

Dovilė Filmanavičiūtė
Dovilė Filmanavičiūtė
© DELFI / Andrius Ufartas

Talkins ir VDU profesorius

Rinkimuose G. Nausėdai talkins ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius Mindaugas Jurkynas. Politologo mokslinių interesų kryptys yra šios: bendradarbiavimas ir konfliktai Baltijos jūros regione, regioninis identitetas Šiaurės Europoje, partijos naujose demokratijose, ES institucijos ir integracija. Politologas yra dirbęs socialdarbiečio Gedimino Kirkilo komandoje.

Labai marga Nausėdos komanda: kas jie?
© Asmeninio albumas
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Mokslų daktarė įvertino pomidorus: juos valgant būtina laikytis vienos svarbios taisyklės (122)

Pomidorai karaliauja lietuvių šiltnamiuose. Tačiau, ar žinojote, kad pomidorų gimtinė yra Andai...

Kardiologas turi patarimų kovojantiems su aukštu kraujospūdžiu: kai kuriuos produktus turite pamiršti (71)

Jeigu iš savo maisto raciono išbrauktume kelis produktus, o savo kasdienį gyvenimą praturtintume...

Kleiza užstoja „be keturių mėnesių NBA čempioną“ Joną: ne Gasolis lėmė Toronto triumfą laida „Iš viršaus“ (29)

Jonas Valančiūnas savo karjerą Toronto „Raptors“ gretose baigė pergale Ouklande prieš...

Jakilaitis papasakojo, kas vyksta išjungus kameras: vienu metu prieš mane buvo pradėtas karas (192)

Laidų cikle „Profesija visam gyvenimui“ keliamas klausimas, ar žurnalisto profesija gali būti...

Orai: paskutinė proga pasidžiaugti šiluma – ateina permainos (2)

Antradienį Lietuvą pasiekė anticiklonas, atslinkęs iš pietvakarių. Po gaivesnio laikotarpio jis...

Skaudžią vyro netektį išgyvenusi Celine Dion atsitiesė ir turi patarimą visiems, kas patyrė panašų skausmą (6)

1981 m. Celine Dion susipažino su savo būsimu vyru. Tada jai buvo 12 m. 38 m. prodiuseris...

Ką galės padaryti nauji greičio matuokliai: „matys“ per lietų ir rūką, fiksuos iki 250 km/val. (132)

Birželio pradžioje Lietuvos automobilių kelių direkcija ( LAKD ) inicijavo naują viešąjį...

Kelionės automobiliu po Europą šeimai neapsieina be nuotykių: akistata su šernu, vizitas į ligoninę ir žado netekę bulgarai (17)

Tris vaikus auginanti Vaivos ir Martyno šeima sako, kad neįsivaizduoja savo gyvenimo be kelionių,...

Užmezgė aistringą romaną su bosu: priminiau, kad esu ištekėjusi, bet tai jo nesustabdė (46)

„Mano vyras ne be reikalo pyko dėl figūrą apglundančios suknelės, su kuria eidavau į darbą...

Estija su Latvija pradėjo akcizų karą: Lietuva tyliai laukia kas bus (213)

Statistikos departamentas prieš kelias savaites paskelbė, kad vienas 15 metų ir vyresnis...