aA
Propagandinė Rusijos žiniasklaida neseniai pranešė, kad dėl Lietuvos pasieniečių kaltės netoli Klaipėdos jūrų uosto įstrigo laivas, kurio pusė įgulos – Rusijos piliečiai. Jie propagandistams skundėsi prastomis sąlygomis laive ir medicininės pagalbos trūkumu. Uosto pasieniečių vadas Nerijus Gasparavičius Delfi patvirtino, kad toks laivas stovėjo, bet pabrėžė, jog aplinkybės buvo kitokios, nei piešia rusų propagandistai.
Labai liūdna istorija, kaip Lietuvoje kankinosi rusų laivo įgula: štai kaip viskas buvo iš tiesų
© DELFI / Paulius Sadauskas

Praėjusią savaitę Rusijos propagandinio televizijos kanalo RT svetainėje pasirodė straipsnis, kuriame dėstoma, neva dėl Lietuvos pasieniečių atsisakymo išduoti tranzitines vizas, netoli Klaipėdos jūrų uosto stovinčio laivo įgula, kurioje iš 20 žmonių 9 – Rusijos piliečiai, susiduria su sunkumais.

Aiškinama, kad minėtas laivas čia atplaukė iškrauti krovinio, tačiau prekių priėmėjas paskutinę minutę nustojo bendrauti.

RT rašė, kad jūreiviai faktiškai įkalinti laive, į kurį, dėl reide stovintiems laivams taikomų taisyklių negalima atvežti nei maisto bei vandens, nei degalų. Buvo nuogąstaujama, kad jie baigsis jau už poros dienų, tada laive neliks elektros ir šildymo.

Straipsnyje taip pat nurodoma, esą dviem jūreiviams prireikė medikų pagalbos, todėl jie išnuomotu kateriu skubiai nugabenti į krantą, į lietuvišką ligoninę. Mūsų šalies medikai esą rekomendavo išsiųsti ligonius į Rusiją tolimesniam gydymui.

„Bet Lietuvos pasieniečiai tokią rekomendaciją ignoruoja ir rusams neišduoda tranzitinės vizos“, – teigė RT.

Portalas citavo keletą įgulos narių, kurie skundėsi įvairiais nepatogumais, pavyzdžiui, besikaupiančiomis šiukšlėmis ir tuo, kad dalies įgulos narių kontraktai baigėsi, taigi, jie nebegauna algos.

„Netoli tos vietos, kurioje stovi laivas, yra Kuršių nerija, čia pat Kaliningrado sritis. Bet tam, kad ten patektų, rusams reikia lietuviškos tranzitinės vizos, o jos Rusijos piliečiams dabar neduoda“, – buvo rašoma straipsnyje.

Pasieniečių atstovas: įgula laukia vizų

Uosto pasienio užkardos vadas N. Gasparavičius Delfi patvirtino RT skelbtą informaciją, kad su Panamos vėliava plaukiojantis laivas „Viva Trinity“ į Klaipėdos jūrų uosto išorinį reidą, vadinamąją inkaravietę, atplaukė rugsėjo 16 dieną.

Jis taip pat patvirtino, kad porai įgulos narių reikėjo medikų pagalbos, todėl buvo sudarytos sąlygos patekti į į gydymo įstaigą, jiems medikai rekomendavo gydymą namuose.

Dalis įgulos iš tiesų buvo Rusijos piliečiai. Tačiau jis neigė, kad įgulos nariai negavo vizų dėl to, kad yra rusai.

„Į įgulų narius mes žiūrime ne kaip į kažkokią pilietybę turinčius asmenis, o kaip į jūreivius. Ten iš tiesų dalis yra rusai, yra ir baltarusių, ukrainiečių, azerbaidžanietis, uzbekas – daugianacionalinė įgula. Vizų praktika jiems visiems taikoma vienoda, kaip jūrininkams“, – pabrėžė jis.

N. Gasparavičiaus teigimu, pagal Šengeno sienų kodeksą vizos išduodamos tik tokiu atveju, jei laivas atvyksta per pasienio kontrolės punktą, tačiau šis laivas į kontrolės punktą ilgai neplaukė.

Pasak uosto pasieniečių vado, lapkričio 8 dieną laivas atvyko į uostą, įgulos nariai liko Lietuvoje – jie šiuo metu yra viešbutyje ir laukia vizų, kad galėtų grįžti namo.

Jo duomenimis, dabar minėtas laivas yra išplaukęs į Egiptą.

Uosto pasienio užkardos vado teigimu, šiuo metu pradėtos konsultacijos, kurių metu kreipiamasi į visas Šengeno šalis ir klausiama, ar jos neprieštarauja, kad įgulos nariams būtų išduodamos vizos.

Tai paprastai trunka apie 7 dienas. Jei nebus prieštaravimų, vizos bus išduotos ir įgulos nariai galės vykti į kilmės šalį.

„Neskirstome pagal pilietybes“, – dar kartą pabrėžė jis.

Greičiausiai nesutarė dėl kainos

Paklaustas, kodėl „Viva Trinity“ tiek laiko stovėjo reide, bet į pasienio kontrolės punktą neplaukė, N. Gasparavičius sakė, kad jei būtų atplaukęs, ten laivas galėjo būti ne ilgiau kaip 24 valandas.

„Greičiausiai savininkai, matyt, nesutarė dėl krovinio kainos. Ne pasieniečių jurisdikcijoje visas šitas dalykas. Kai jie atitiko reikalavimus – įplaukė į pasienio kontrolės punktą, mes jiems tas vizas ir išduosime, jei pritars Šengeno erdvės šalys“, – kalbėjo jis.

Anot uosto užkardos vado, kuri nors Šengeno erdvės šalis vizų išdavimui galėtų nepritarti jeigu asmuo, kuriam prašoma vizos, kurioje nors šalyje yra ieškomas arba paskelbtas nepageidaujamu asmeniu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(166 žmonės įvertino)
4.3976

Top naujienos

Ekspertas įvertino Rusijos ir Kinijos vadovų susitikimą: Putinui teko nuryti karčią piliulę

Trečiadienį baigėsi istoriniu laikomas Kinijos vadovo Xi Jinpingo ir Rusijos prezidento Vladimiro...

Įtampa Kėdainių ligoninėje prasiveržė ugnikalniu: kaltina vieną medikę

Pranešdama apie ligoninėje pastebėtą esą nederamą Fizinės reabilitacijos skyriaus vedėjos...

Konvojuojat kalinius užpultas Matuko žudikas Kontenis: tai kerštas už vaiko nužudymą (13)

Dėl keturmečio posūnio Matuko nužudymo 19 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas Kėdainių...

Karas Ukrainoje. Ukraina išlaisvino dar vieną svarbų miestą: pasitraukdami okupantai sugebėjo „pasižymėti“ Ukraina: didysis rusų puolimas žlugo (1)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Karo ekspertai: kažkas tikrai bus

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad dėl...

Vytautė Merkytė

Vytautas su šunų pagalba ieško dingusių asmenų ir skenduolių: papasakojo įsimintiniausias paieškas ir koks momentas – skaudžiausias

Tai itin baisus scenarijus, tačiau retkarčiais kai kuriems žmonėms jis tampa realybe – dingo...

Vilniuje sutrikdytas eismas: po smūgio apvirto mikroautobusas, sužaloti du žmonės papildyta

Ketvirtadienį buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Abiejų Tautų Respublikos pl., įvyko eismo...

Pražydo gražus, bet itin nuodingas augalas: sąlytis gali baigtis net mirtimi

Lazdijų rajono Petroškų miško pažintiniame take pražydo paprastasis žalčialunkis – vienas...

Restorane vakarieniavusi moteris pasibaisėjo, kai po gretimu stalu supermamytė pasodino savo vaiką ant puoduko

Daugeliui žmonių vakarienė restorane yra maloni pramoga, todėl norisi ja pasimėgauti iki galo.

Ekspertai apie mokesčių reformą: žmonės rinksis išvažiuoti arba negrįžti

Šios savaitės pradžioje finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė ilgai paslaptyje laikytą...