aA
Laimutė Stankūnaitė su dukra jau artimiausiu metu gali išvykti į užsienį, pranešė „Info TV“ žinių laida „Info diena“. Ji apie tai prasitarė savo aplinkos žmonėms.
Laimutė Stankūnaitė
Laimutė Stankūnaitė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Anot „Info dienos“ šaltinių, L.Stankūnaitė sakė, kad tai poros savaičių klausimas. Kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis neatsako, ar L. Stankūnaitė jau pareiškė norą su dukra išvykti iš šalies.

„Pats žmogus turi mąstyt, kaip ir kur gyventi. Ir anksčiau jokios kardomosios priemonės jos atžvilgiu nebuvo“, - „Info dienai“ sakė A. Matonis.

L. Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas sako, kad nenuostabu, jog moteris nori išvykti – ji esą iki šiol patiria Neringos Venckienė šalininkų spaudimą ir patyčias, yra persekiojama. Tačiau advokatas tikina, jog jam L.Stankūnaitė apie savo planus - artimiausiu metu išvykti iš Lietuvos – nėra pasakojusi.

Pasak G. Černiausko, jeigu L. Stankūnaitė nuspręstų, kad jai ir vaikui geriau gyventi kažkur kitur, tai turėtų būti jos asmeninis reikalas.

„Man labai gaila, kad jai tenka iškęsti iš visiškai nepažįstamų žmonių užgauliojimus, patyčias, įžeidinėjimus, persekiojimą ir panašiai (...) man būtų labai gaila, jeigu dar du lietuviai išvyktų gyventi iš Lietuvos“, - „Info dienai“ sakė G. Černiauskas.

Buvusi vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė svarsto, kad L. Stankūnaitei su dukra išvykti iš šalies būtų geriausias sprendimas.

L. Stankūnaitė ir jos dukra Lietuvoje saugiai gyventi gali tik izoliuotos, mat, nepaisant galiojančių vaiko teisių apsaugos įstatymų, N. Venckienės šalininkai vaiko veidą ne kartą viešino internete, L. Stankūnaitės ir jos dukters dramą visa Lietuva kelerius metus stebėjo lyg nesibaigiantį serialą.

R. Šalaševičiūtės manymu, L. Stankūnaitės ir jos dukters sprendimas išvykti iš šalies būtų teisingas tik tuomet, jei svečioje šalyje jos būtų tinkamai saugomos, arba būtų kitais būdais užtikrinta, kad joms nėra jokių grėsmių.

Buvęs kriminalinės policijos vyriausiasis komisaras Alvydas Sadeckas teigia, kad jei valstybės saugomas asmuo kategoriškai nori išvykti į užsienį, valstybė jėga tokio žmogaus šalyje laikyti negali, tad greičiausiai bandoma ieškoti kompromiso.

„Įstatymai numato, kad jeigu saugomam asmeniui sunku užtikrinti apsaugą mūsų šalies teritorijoje, arba kitais sumetimais norisi išvažiuot, (...) tai apsauga gali būti užtikrinama ir užsienio valstybėse. Įstatymas numato identifikacijos pakeitimą, dokumentų pakeitimą, netgi ir galimas plastines operacijas ir taip toliau“, - „Info dienai“ pasakojo A. Sadeckas.

Pasak A. Sadecko, saugomo asmens apsaugos užtikrinimas užsienyje ypač retas kraštutinumas, kurį apskritai vargu ar kada nors Lietuvos teisėsauga taikė.

Buvęs komisaras atskleidė, kad galimi du scenarijai: į užsienį išvykusiam saugomam asmeniui pakeisti tapatybę ir nebeskirti jam fizinės apsaugos, arba susitarti, kad tokį saugomą asmenį saugotų atitinkamos kitos valstybės institucijos.

Info TV
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Studentams – blogos žinios: dėl negrąžinamų paskolų šimtai absolventų perduodami antstoliams (6)

Dėl negrąžinamų paskolų už studijas – šimtai absolventų perduodami antstoliams. Studentai...

Žiniasklaida: Kryme siaubas dar tik prasideda (12)

Rusų okupantai nuotoliniu būdu susprogdino Kachovkos hidroelektrinę ir šiai operacijai ruošėsi...

Užkalnis. Sovietinės Lietuvos pribezdėta pirkia ir laimingi jos gyventojai (21)

„Pribezdėto kambario sindromas“, ne kartą yra sakęs vienas mano draugas. Psichologai tai...

Sukritikavo siūlymą keisti atostoginių skaičiavimo tvarką: tikslas – atimti paskutinį eurą iš darbuotojo (11)

Vasara dar tik prasidėjo, tačiau jau kalbame apie atostogas, o tiksliau, atostoginius ir Lietuvos...

Jonava rengėsi istoriniam vakarui, bet Šeškų kamavo bloga nuojauta: bijojau šių rungtynių

Sausakimšai tribūnas užpildę Jonavos komandos sirgaliai tyliai skirstėsi iš arenos: jų...

Sinoptikai turi naujienų dėl birželio orų: poilsiaujantiems bus malonu, tačiau yra ir bloga žinia (2)

Kol kas Lietuvoje prognozuojami šilti vasariški orai , tačiau, kas laukia likusiomis birželio...

Raminta Lukošienė

Valdas Burnys – apie skausmą po Cololo netekties, keiktis privertusius iššūkius ir vaikų staigmeną: supranti, kokius teisingus žmones užauginai

Kurį laiką tarp dviejų profesijų blaškęsis grupės „Išjunk šviesą“ lyderis Valdas Burnys...

Šaltiniai: jau aišku, kas bus siūloma į VRK vadoves

Vadovauti Vyriausiajai rinkimų komisijai ( VRK ) bus siūloma šiuo metu VRK Politinių partijų ir...

Karybos ekspertas įvardijo netikėtas grėsmes po katastrofos Kachovkoje: potvynis – dar ne blogiausia, kas laukia (8)

Karybos ekspertas Darius Antanaitis antradienį laidoje „Delfi diena“ įvardijo netikėtas...

Iš Kanų kino festivalio grįžo su jautriais įspūdžiais: Ukrainos žvaigždė lietuvei prisipažino didžiausią pamoką gavusi Kaune

„ Kanų kino festivalis – puiki proga tuo metu susiplanuoti atostogas Žydrojoje pakrantėje“,...