aA
Trakuose sausio 15 dieną prasidėjo tradicinis neformalus „Sniego susitikimas“ (Snow meeting) bei Vilniaus intelektualų forumas, kurį atidarydamas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė dialogo su Rusijos visuomene svarbą.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Rusijos agresija prieš Ukrainą iš esmės pakeitė saugumo situaciją Europoje. Tai kelia nerimą, ypač kaimynams, kurie suinteresuoti matyti demokratinę, taikią ir klestinčią Rusiją. Neabejoju, kad Rusijos žmonėms taip pat labai svarbios europietiškos vertybės, galimybė gyventi demokratinėje visuomenėje. Todėl dialogas su Rusijos visuomene yra ypač svarbus ir turėtų būti plėtojamas“, -sakė ministras, atidarymas Vilniaus intelektualų forumą.

Forume taip pat dalyvauja buvęs Rusijos Ministras Pirmininkas Michailas Kasjanovas, akademikai ir mokslininkai Lilija Ševcova, Andrejus Piontkovskis, Andrejus Ilarionovas, Andrejus Zubovas, žurnalistai bei visuomenės veikėjai, iš viso – apie 70 dalyvių. Renginio metu tylos minute pagerbtas terorizmo aukų Prancūzijoje ir Ukrainoje atminimas.

Tą pačią dieną L. Linkevičius atidarys ir tradicinį – jau aštuntąjį – „Sniego susitikimą“, į kurį, kaip ir kasmet, susirinko tarptautinės saugumo politikos ekspertai, politikai, pareigūnai. „Sniego susitikime“ bus diskutuojama apie tai, kaip Vakarams apsaugoti savo visuomenes ir vertybes Rusijai agresyviai perbraižant Europos žemėlapį, kaip nustatyti Vakarų santykius su Rusija, kaip padėti Ukrainai, Moldovai, Gruzijai ir kitoms šalims įveikti patiriamą Rusijos spaudimą ir toliau siekti euroatlantinės integracijos tikslų.

Atidarant „Sniego susitikimą“, L. Linkevičius Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ už Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo skatinimą apdovanos Švedijos politiką, buvusį užsienio reikalų ministrą Carlą Bildt.

Renginyje dalyvaus ir įžanginę kalbą pasakys Michailas Chodorkovskis. Taip pat dalyvaus Švedijos parlamento pirmininkas Urbanas Ahlinas, Latvijos, Estijos ir Slovakijos užsienio reikalų ministrai Edgaras Rinkevičius, Keitė Pentus-Rosimanus (Keit Pentus-Rosimannus), Miroslavas Lajčikas, JAV valstybės departamento ir prezidento administracijos atstovai, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas, ES ir NATO šalių pareigūnai, analitinių ir tyrimų centrų tarptautinės ir saugumo politikos ekspertai.

Į tarptautinį pripažinimą užsitarnavusį susitikimą atvyko daugiau kaip 60 žinomų užsienio ir Lietuvos politikų, pareigūnų ir ekspertų.

„Sniego susitikimo“ bei Vilniaus intelektualų forumo dalyvius sausio 15 d. priėmė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Sausio 16 d. „Sniego susitikimo“ ir Vilniaus intelektualų forumo dalyviai tęs diskusiją bendrame renginyje Pirklių rūmuose Vilniuje.

Aptarė saugumo klausimus su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį susitiko su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Alexanderiu Vershbowu, kuris atvyko į Lietuvą dalyvauti Užsienio reikalų ministerijos organizuojamame tradiciniame neformaliame „Sniego susitikime" (Snow Meeting).

Pokalbio metu buvo aptarti NATO viršūnių susitikime Velse priimti sprendimai dėl kolektyvinės gynybos priemonių stiprinimo ir NATO parengties veiksmų plano įgyvendinimo, taip pat Aljanso prisitaikymas prie naujos saugumo aplinkos.

„Svarbu operatyviai ir sklandžiai įgyvendinti Velse priimtus sprendimus. Tai turi didžiulę reikšmę transatlantiniam saugumui ir Baltijos jūros regionui. Būtina nuolat užtikrinti Aljanso pasirengimą atremti saugumo iššūkius", - sakė L. Linkevičius.

Ministras pažymėjo, kad NATO Aukščiausiajai sąjungininkų pajėgų Europoje vadavietei tenka svarbus vaidmuo planuojant pratybas, formuojant štabų elementus, vystant NATO greitojo reagavimo pajėgas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Mokslų daktarės analizė: kas geriau – sviestas ar margarinas? (144)

Diskusijos apie tai, kas tinkamiau jūsų sveikatai, – margarinas ar sviestas , tęsiasi jau...

Mokyklos valgyklos maiste – gyvos kirmėlės (67)

Vakar Radviliškio rajono Lizdeikos gimnazijoje pietavusi moksleivė perlinių kruopų košėje rado...

Atsakymas į amžiną lietuvių klausimą: kas pigiau – statyti namą pačiam, ar jį nusipirkti (84)

Daugelis svajoja apie nuosavą būstą, tačiau tokias mintis dažnai sutrikdo klausimas, kas pigiau...

Ekspertai įvertino apkalbas sukėlusį įvaizdį: prašauta ir tai – ne dėl apnuogintos krūtinės (51)

Gili iškirptė – anokia naujiena tarp Lietuvos ar užsienio pramogų pasaulio žvaigždžių ir...

Dėl patirto nokauto susigraužusio lietuvio paguoda: privertė japoną prikąsti liežuvį specialiai DELFI iš Tokijo

Eventas Gužauskas kur kas dažniau palieka gulėti ant tatamio savo varžovus nei ten atsiduria...

Kauniečius piktinęs pastatas „vaiduoklis“ pagaliau turi naujus savininkus (9)

Kaune, Savanorių prospekte ne vienerius metus stūksantis apleistas prekybos centras...

„Netflix“ filmas įsiūbavo įsiūčio audrą Lenkijoje, premjeras reikalauja pakeitimų (8)

Lenkijos premjeras parašė internetinės televizijos platformai „ Netflix “ reikalaudamas, kad...

„Scanoramoje“ į filmo „Valstybinės laidotuvės“ premjerą susirinko politikos ir kultūros grietinėlė (1)

Dažnas svečias „Scanoramoje“ – ukrainiečių režisierius Sergejus Loznica – antradienio...

Žinomo fotografo parodoje – intriguojantys garsenybių portretai

Antradienio vakarą Vilniuje esančioje „Grafo" galerijoje rinkosi šou ir meno pasaulio atstovai....