„Toks įtariamas elgesys yra visiškai nepriimtinas, netoleruotinas ir garbės jam nedaro, taip pat ir partijai“, – BNS partijos poziciją perdavė jos Komunikacijos vadovas Justinas Argustas.

„Meras iškart sustabdė narystę partijoje, o į visus klausimus, kurie kyla, atsakys teisėsauga ir teismas“, – pridūrė jis.

Socialdemokratų partijos atstovo teigimu, tolesnis kyšininkavimu įtariamo politiko likimas partijoje priklausys nuo teismo sprendimo.

„Jeigu mesti kaltinimai pasitvirtins, jis su socialdemokratais neturės ateities, tai tolimesnis jo likimas partijoje priklausys nuo pareikštų kaltinimų pagrįstumo“, – teigė partijos atstovas.

Kyšininkavimu įtariamą V. Andrulį ketvirtadienį teismas nušalino nuo Kelmės rajono mero pareigų, prokurorais jam skyrė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Pats meras BNS plačiau situacijos nekomentavo. Pozicijos dėl partijos kolegos nepateikė ir socialdemokratų vadovas Gintautas Paluckas.

V. Andruliui įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo, už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) teigimu, įtariama, kad V. Andrulis reikalavo 10 tūkst. eurų kyšio už palankumą vykdant savivaldybės viešųjų erdvių sutvarkymo projektą.

Antradienį, kaip įtariama, priėmęs dalį reikalauto kyšio – 5 tūkst. eurų, meras buvo sulaikytas STT pareigūnų.

Be kita ko, STT pareigūnai Kelmės rajono savivaldybėje paėmė ikiteisminiam tyrimui reikalingus dokumentus ir atliko kitus būtinus tyrimui veiksmus.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

V. Andrulis meru išrinktas pernai kovą per tiesioginius merų rinkimus, jo kandidatūrą iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija.