Vienas įspūdingiausių renginių laukia penktadienio vakarą – Šaulių sąjungos iniciatyva, 21.00 val., Vilniaus Katedros aikštėje bus uždegta 2000 žvakių. Pilietinė iniciatyvinė grupė kviečia visus prisijungti prie šios akcijos ir taip išreikšti pagarbą tiek 56 milijonams žuvusiųjų, tiek atkreipti dėmesį į šiuo metu vykstančius geopolitinius įvykius.

Lietuvos valstybė nedalyvavo Antrajame pasauliniame kare, bet ji pagerbs visas šio karo aukas, nesvarbu, kurioje pusėje žuvo kariavę kariai, civiliai gyventojai, ar pokario Lietuvoje vykusių represijų aukos – jie visi nusipelnė mūsų pagarbos, – sako Pilietinės iniciatyvinės grupės narys Ramūnas Ažukas. – Uždegdami žvakes karo aukų atminimui norime atkreipti dėmesį ir į šiandienos problemą, kuri galbūt ne visiems suprantama – Kremliaus vykdomas informacinis karas prieš Lietuvą. Kiekvieno piliečio pareiga yra ginti tėvynę, todėl, prisidėdami prie tokių akcijų, galime demonstruoti savo, kaip laisvos valstybės gyventojų, pasipriešinimą bet kokioms nedraugiškoms ideologijoms.“

R. Ažuko teigimu, tai, kad prieš Lietuvą vykdomas informacinis karas, patvirtina Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos neseniai išplatintas pranešimas. Jame aiškiai įvardijami ilgalaikiai esminiai Rusijos informacinės politikos uždaviniai: prisidėti prie visuomenės, atskirų jos grupių ar individų mentaliteto bei pasaulėjautos formavimo, skatinti nepasitikėjimą valstybės institucijomis ir susipriešinimą visuomenės viduje bei su užsienio partneriais, didinti Rusijos kuriamo informacinio turinio įtaką Lietuvos visuomenei. „Tokiame kontekste džiugina kai kuriose žiniasklaidos priemonėse, socialiniuose tinkluose besiburiantys iniciatyvių piliečių judėjimai prieš susidariusią situaciją. Bet to neužtenka, kai didelė dalis bendrapiliečių neturi išmaniųjų telefonų, nenaršo nuolat Facebook‘e – juos „maitina“ rusiška propaganda iš televizijos ekranų, naujienos pasiekia „per kaimyno tvorą“, o visa tai, veikiant per emocijas, formuoja bendrą atitinkamą nuotaiką, – pastebi R. Ažukas. – Būtent todėl pilietiškumo išraišką reikia perkelti iš virtualios erdvės į realų gyvenimą, kad pasiektume kiekvieną mūsų šalies gyventoją.“

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto, Žurnalistikos instituto docento dr. Manto Martišiaus teigimu, svarbiausia informacinio karo dalis yra psichologinis karas, o žiniasklaida tampa „komunikacijos mūšio“ lauku ir pagrindiniu informacinio karo įrankiu: „Skirtingas informacinio karo suvokimas ir sąsajos su idėjų kova įrodė, kad valia priešintis neatsiranda tuščioje vietoje. Kai nebėra pasitikėjimo valstybe ir savo galimybėmis, tikėtis, kad bus suorganizuota efektyvi krašto gynyba, neverta.“

Piliečių iniciatyvinė grupė, prisijungdama prie Šaulių sąjungos organizuojamos akcijos, savo pavyzdžiu kviečia pasekti ir kitus Lietuvos piliečius. „Galbūt pavyks atkreipti dėmesį tos visuomenės dalies, kuri nesijaudina ir nejaučia informacinio karo grėsmės“, – išreiškia viltį kitas Piliečių iniciatyvinės grupės narys Mindaugas Tautkus.

Visi, norintys prisijungti prie akcijos, tai gali padaryti gegužės 8 d. – ateidami į Vilniaus Katedros aikštę ir uždegdami žvakę. Iš 2000 žvakių planuojama sudėlioti raides WWII – Antrojo pasaulinio karo pavadinimo santrumpą angliškai (World War II) ir jas vienu metu uždegti.

Daugiau apie pačią akciją bei jos idėją lietuvių ir rusų kalbomis galima rasti:
https://www.facebook.com/geguzes8;
http://geguzes8.tumblr.com/
http://8maja.tumblr.com/

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (172)